Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Łódź
  Drewnowska 58
  Kiedy:
  Pn. - Pt. 10:00 - 22:00
  Sob.09:00 - 22:30
  Niedz. 10:00 - 21:00
  Cena: od 4,00
  do 36,00 zł/osoba
  Kategoria: Umysł
  Tel:42 633 52 62
  E-mail:rezerwacje@experymentarium.pl

  Otwarte

  Experymentarium

  Experymentarium to dziecięce centrum nauki dla każdego, kogo nurtują zagadnienia z zakresu nauk ścisłych i kultury, a także dla osób chcących przetestować swój intelekt lub po prostu dobrze się bawić, przyswajając wiedzę z otaczającego nas wszechświata. Łódzki ośrodek to przede wszystkim interaktywna wystawa i towarzyszące jej atrakcje. Ideą łódzkiego Experymentarium jest objaśnianie świata młodym ludziom przez niebanalne rozwiązania techniczne i projekty interaktywne. W końcu nawet najtrudniejszą Einsteinowską teorię można wyjaśnić, jeśli tylko użyjemy pomysłowości i przekujemy pracę w zabawę!

   

  Nauka w formie zabawy jest fascynująca!

     

  Zabawa podstawą każdego równania

  Magnetyzm, elektryczność, dynamika, optyka, mechanika, akustyka i dźwięk, logika, biologia czy chemia - aby je zrozumieć, naprawdę nie trzeba urodzić się geniuszem. Wystarczy dobry humor, odwiedziny interaktywnej wystawy Experymentarium i... ciekawość, aby dotknąć wszystkiego. Do dyspozycji zwiedzających przeznaczone są specjalne przyrządy, na których własnoręcznie można przetestować działania, prawa i procesy, mające swoje zastosowanie w różnych dziedzinach nauki. Spacerując po wystawie, przetestujemy Nurka Kartezjusza czy Lewitującą piłkę. Do wyjątkowych atrakcji na wystawie należy z pewnością Kosmiczny tunel. W jego wnętrzu spełnić się może marzenie o byciu astronautą! 6-metrowy tunel to przeżycie w pełni percepcyjne; wchodząc do niego, tracimy punkt odniesienia, gdy ściany zaczynają wirować w przepięknej grze kolorów i świateł. Wystarczy szczypta wyobraźni, by tak przekonujące bodźce przeniosły nas w kosmos.

  Innym wartym uwagi stanowiskiem jest Piaskownica rozszerzonej rzeczywistości, będąca modelem ukształtowania rzeźby terenu, który możemy dowolnie modyfikować, przesypując piasek i stwarzając podstawę zupełnie nowego świata.

   Dodatkową możliwością urozmaicającą zwiedzanie jest rodzinna gra tematyczna, podczas której nie tylko zwiedzamy wystawę, lecz również rywalizujemy z członkami naszej drużyny w wykonywaniu zadań i odkrywaniu tajemnic Einsteina. 

    

  Młodzi naukowcy

  Experymentarium wychodzi naprzeciw ciekawości dzieci, organizując liczne warsztaty i wykłady. Część z nich odbywa się w ramach działającej na terenie ośrodka Akademii Profesora Einsteina. Akademia to cykl zajęć o zróżnicowanym programie skierowany do uczniów szkół podstawowych. Inne zajęcia mogące zaspokoić dziecięcą ciekawość to warsztaty robotyki, na których uczestnicy uczą się zasad programowania i budowy robotów.

   

  Choć łódzki ośrodek kładzie szczególny nacisk na rozwój umysłu, nie zapomina także o potrzebie ruchu. Dowodem na to jest istnienie Areny Laser Games, na której aktywność umysłowa i ruchowa liczą się w równym stopniu. Uczestnicy zabawy z laserami muszą wykazać się zarówno zdolnością do ciągłych zmian pozycji, jak i sprytem i inteligencją. Wszystko po to, by zdobyć tytuł lidera w laserowym labiryncie.

   Odwiedzając Experymentarium, zakupić też możemy interaktywne zabawy, gry logiczne i książki edukacyjne - które dobrze sprawdzą się jako pamiątka lub prezent, ale również nieustannie będą nam przypominać, że od własnego rozwoju nie ma ani chwili przerwy...