Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Łódź
  Targowa 1/3
  Kiedy:
  Pn. nieczynne
  Wt. 08:30 - 19:00
  Śr. 08:30 - 19:00
  Czw. 08:30 - 19:00
  Pt. 08:30 - 19:00
  Sob. 09:30 - 19:00
  Niedz. 09:30 - 19:00
  Cena: od 10,00
  do 28,00 zł/osoba
  Kategoria: Umysł
  Tel:+48 539 997 693
  E-mail:planetarium@ec1lodz.pl

  Zamknięte

  Planetarium w Łodzi

  Propozycja dla bujających z głową w obłokach oraz dla stąpających twardo po ziemi. Planetarium w Łodzi powstało w zrewitalizowanym postindustrialnym kompleksie budynków pozostałych po łódzkiej elektrowni EC1. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii pozwalających na doświadczenie wyświetlanego obrazu w najwyższej dostępnej na rynku rozdzielczości 8K na kopule o przekątnej 14 metrów, planetarium może zostać zaklasyfikowane do najbardziej zaawansowanych technologicznie w Europie - National Geographic Travel zaliczył je do jednego z siedmiu nowych cudów Polski.

   

  Ziemia widziana z kosmosu

   

  oferta

  Planetarium posiada szeroki wybór pokazów dopasowanych do każdego wieku widzów. W jego repertuarze znajdziemy pozycje dla najmłodszych takie jak legenda Perseusza i Andromedy, opowiadająca jeden z greckich mitów tłumaczących wygląd gwiazdozbiorów, pokaz 'Kosmos dla najmłodszych' tłumaczący miejsce ziemi we wszechświecie czy 'Polaris', opowiadająca o losach niedźwiedzia polarnego i pingwina wyruszających w podróż kosmiczną. Dzieci starsze, w wieku szkolnym (a także dorośli) również mają szerokie możliwości wyboru; zaczynając od projekcji traktujących o gwiazdozbiorach widocznych na niebie w danym okresie (dzielone na wiosenne, letnie, jesienne i zimowe gwiazdozbiory), przez 'Początki ery kosmicznej', aż po pokazy tłumaczące zagadnienia zakrzywiania czasoprzestrzeni przez czarne dziury. Więcej pokazów można wyszukać na stronie planetarium. Każdy znajdzie coś dla siebie!

   

  Głównym celem istnienia Planetarium jest wzbudzenie w młodszym pokoleniu ciekawości wszechświata, rozwój ich wiedzy a także wsparcie dydaktyczne nauczycieli. Stąd wiele spośród pokazów kierowanych jest w szczególności do młodzieży szkolnej (konieczne jest wcześniejsze dokonywanie rezerwacji miejsc i biletów). Należy również mieć na uwadze, iż ze względu na przepisy niewskazane jest zabieranie ze sobą dzieci młodszych niż pięcioletnie.