Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Gliwice
Barlickiego 3
Kiedy: Godziny do ustalenia
Cena: darmowe
Kategoria: Sztuka i kreatywność
Tel:(32) 232-69-54
E-mail:mdk@mdk.gliwice.pl

Pracownia Słoik z pomysłami

 

Pracownia "Słoik z pomysłami" to bardzo specyficzne miejsce gdzie pod okiem Ludmiły Karpackiej powstają wspaniałe rękodzieła. Zajęcia są organizowane w grupach dla dzieci w wieku  od  lat  6,  oraz  dla  bardziej  zaawansowanej  młodzieży. Ich celem jest rozwijanie wyobraźni plastycznej i twórczego podejścia do pracy. Młodzi artyści uczą się malować na batiku, wyplatać ozdoby z "papierowej wikliny", wykonywać piękne filcowe ozdoby, biżuterię a nawet całe obrazy. Czasami uczestnicy zajęć wychodzą z nich trzymając w dłoniach prace wykonane techniką decoupage’u. Powstają tam też wspaniałe rzeźby z papier-maché i papier czerpany a dzięki zakupowi pieca ceramicznego mogą też wypalać i szkliwić ceramikę. Uczą się jak robić gipsowe odlewy i co to jest płaskorzeźba. Wszystko to we wspaniałej i ciepłej atmosferze jaką roztacza wokół siebie pani Miłka. 

 

Najciekawsze prace można podziwiać na licznych wystawach, ich autorzy zdobywają też liczne nagrody w najbardziej prestiżowych konkursach takich jak "Salezjany".

 

 

Zajęcia prowadzi Ludmiła Karpacka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - Wydziału Grafiki w Katowicach. 
Wystawiała m.in. na Międzynarodowych Wystawach "Satyrykon" w Legnicy, Biennale Humoru i Satyry (Bułgaria), Rysunku Satyrycznego (Iran), wystawa grafiki w Galerii Klubu Pracowników Politechniki Śląskiej (Gliwice); nagrody m. in. za grafikę "Praca Roku" (Katowice), plakat i ekslibris.