Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Płatność kartą
  • WC
  • Pod dachem
  • Udogodnienia dla niepełnosprawnych
  • Jedzenie / picie
  • Szatnia
Gdzie: Bydgoszcz
Marszałka Focha 5
Kiedy: Godziny do ustalenia
Cena: od 25,00
do 100,00 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:52 3251655
E-mail:bilety@opera.bydgoszcz.pl

OPERA NOVA w Bydgoszczy

Kultura wysoka dla najmłodszych! Opera Nova - licząca sobie 60 lat instytucja to jeden z największych i najważniejszych punktów na artystycznej mapie Kujaw i Pomorza. Jej twórcy pamiętają o najmłodszych widzach proponując nie tylko spektakle dla dzieci, ale i możliwość nauki baletu.

 

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków to jedna z propozycji bydgoskiej Opery dla dzieci. Foto:archiwum Opery Nova

 

Spektakle dla dzieci

W repertuarze opery Nova znajdują się propozycje skierowane do młodych widzów, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z teatrem, operą, czy tańcem.

Dla najmłodszych przygotowano inscenizacje baśni takich jak: "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" do muzyki Bogdana Pawłowskiego, operę baśniową "Jaś i Małgosia", oraz przedstawienia baletowe: "Magiczne zabawki" i "Dziadek do orzechów". Spektakle dla dzieci rozpoczynają się w godzinach popołudniowych. 
Repertuar dla młodzieży zawiera klasyczne operetki, jak np. "Zemsta nietoperza" Johanna Straussa, opery komiczne, m.in. "Cyrulik sewilski" Gioacchina Rossiniego , czy balet: "Kopciuszek" Sergiusza Prokofiewa i "Sen nocy letniej" Feliksa Mendelssohna-Bartholdy'ego.

 

Scena ze spektaklu Magiczne zabawki. Foto:archiwum Opery Nova

 

Studio baletowe

Opera Nova daje możliwość nauki baletu dla dzieci i młodzieży w ramach Studia baletowego. Dzieci muzykalne i posiadające zdolności taneczne mają szansę poznać tajniki baletu i operetki, a w przyszłości stanąć na deskach opery w prawdziwym spektaklu, czy to w produkcjach opery Nova, czy jako statyści w gościnnych spektaklach Polskiego Baletu Narodowego. Nabór do Studia odbywa się co roku, we wrześniu. Dołączenie do Studia baletowego jest możliwe po otrzymaniu zgody rodziców oraz szkoły, do której uczęszcza dziecko.

 

Dzieci ze Studia Baletowego i artyści Baletu Opery Nova na spektaklu 'Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków'
Foto:archiwum Opery Nova