Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Bydgoszcz
  pl. Kościeleckich 6
  Kiedy:
  Pn. - Pt. 08:00 - 17:00
  Sob. nieczynne
  Niedz. nieczynne
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Domy Kultury i biblioteki
  Tel:52 583 15 10-03
  E-mail:sekretariat@kpck.pl

  Otwarte

  Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury

  Miejsce pełne intrygujących i kreatywnych ofert kulturalnych. Gwarancja rozwoju, poszerzenia horyzontów i obcowania z kulturą szeroko pojmowaną. A wszystko to za sprawą ponad 60 lat istnienia placówki, pracy wielu ludzi, lat doświadczeń oraz otwartości na nowości. 

   

  Bydgoskie Centrum Kultury posiada w swojej ofercie wiele propozycji dla dzieci i młodzieży:

   

  Studio Ceramiki Artystycznej - edukacja artystyczna dzieci

  Program edukacji artystycznej "Drzewo Elfów" skierowany jest do zorganizowanych grup szkół podstawowych. Edukacja trwa 3 lata i obejmuje 24 spotkania po 2 godziny lekcyjne. Dzieci uczą się lepienia w glinie, poznają legendy i mity regionu oraz ceramiki. Ciekawostką jest wprowadzenie do zajęć elementów kynoterapii i felinoterapi - dzieciom towarzyszą obecne w pracowni zwierzęta, których pozytywny wpływ na dzieci jest niepodważalny. Wszystkie prace, które stworzą dzieci są wypalane w piecach ceramicznych i zabierane do domu.

   

  Na zajęciach w Pracowni ceramicznej dzieci uczą się lepienia z gliny

   

  Teatr

  Młodzi pasjonaci aktorstwa zapraszani są na zajęcia teatralne i recytatorskie prowadzone przez Barbarę Sobótkę, która służy także merytoryczną pomocą instruktorom amatorskich, dziecięcych grup teatralnych, a także organizuje imprezy artystyczne (Wojewódzkie Konfrontacje Teatrów Dziecięcych "Teatr Bez Granic" i Turniej Słowa").  

   

  Muzyka

  Pod opieką Romana Fieberga, młodzi muzycy z Bydgoszczy i okolic, szkolą swoje artystyczne talenty i szlifują umiejętności prezentowane na muzycznych przeglądach, konkursach i festiwalach. Bydgoskie Centrum Kultury wraz z opiekunem pracowni muzycznej organizują dla młodych miłośników muzyki warsztaty, konsultacje oraz zajęcia stacjonarne i wyjazdowe, a także popularne imprezy muzyczne: Kujawsko-Pomorski Młodzieżowy Przegląd Piosenki "DEBIUT" oraz Kujawsko-Pomorski Festiwal Piosenki "AWANS"

   

  Taniec

  Dzieci i młodzież mają możliwość nauki tańca w dwóch grupach:  

  • Teatr Tańca "Gest", czyli warsztaty dla młodzieży w wieku 13 - 18 lat,
  •  Teatr Tańca "Geścik" - zajęcia taneczne dla dzieci w wieku 9-11 lat.

  Starsi uczestnicy zajęć uczą się technik tańca współczesnego i elementów improwizacji, natomiast najmłodsi, poprzez zabawę, uczą się podstawowych kroków tanecznych. Opiekunem sekcji tanecznej jest Małgorzata Wójcik, która koordynuje organizację festiwali tanecznych: Międzynarodowego Dnia Tańca i Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych. Z jej pomocy korzystają instruktorzy różnych nurtów tanecznych.