Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Bydgoszcz
  Gdańska 173-175
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 15,00 zł/osoba
  Kategoria: Świat zwierząt
  Tel:52 328 00 08, 52 328 00 09
  E-mail:zoo@myslecinek.pl

  Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy

  Zoo mieści się na terenie przepięknego Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek - największego w Polsce parku miejskiego. Jego powierzchnia rozciąga się na 14 hektarach w południowej części parku. Myślęciński Ogród Zoologiczny specjalizuje się w hodowli zwierząt rodzimych, ale zobaczyć tu możemy również 92 gatunki egzotyczne. Zoo sprawuje opiekę nad ponad tysiącem zwierząt.   

   

  W bydgoskim zoo możemy przyjrzeć się z bliska wielu gatunkom ptaków, m.in. bocianowi białemu

   

  Mieszkańcy bydgoskiego Ogrodu Zoologicznego

  Podczas spaceru alejkami zoo zobaczyć możemy naprawdę dużo przedstawicieli fauny! Największe wybiegi zamieszkują ssaki kopytne, takie jak żubr, jeleń i łoś, oraz duże drapieżniki, jak wilk czy niedźwiedź. Mniejsze drapieżniki, w tym gryzonie, trzymane są w klatkach wzdłuż jednej z alejek ogrodu. Drapieżne ptaki prezentowane są w wolierach, zaś ptaki wodne upodobały sobie staw z wyspą, leżący w centrum ogrodu, gdzie żyją na wolności. Przy każdej wolierze i wybiegu stoi tabliczka informacyjna zapoznająca zwiedzających z wiadomościami o zwierzęciu i ciekawostkami na jego temat.

  Egzotyczne gady, płazy i ryby zobaczymy w pawilonie Akwarium Terrarium. Z pewnością warto je odwiedzić, by zobaczyć chociażby przedstawicieli gadów i płazów ze środowisk pustynnych, stepowych czy lasu tropikalnego. Akwarium Terrarium to także ekspozycja pt. Wisłarium, dzięki której dowiemy się, jakie gady i płazy żyją w poszczególnych odcinkach Wisły. Ponadto znajduje się tu również basen z wybiegiem zamieszkiwany przez krokodyla. Aktywność gada przejawia się głównie w nocy, ale to nic straconego, bowiem dzięki pomysłowości zarządców Ogrodu, na stronie internetowej bydgoskiego zoo możemy podglądać życie krokodyla przez kamerę. Spacerując po Akwarium Terrarium, trafimy też do motylarni, w której zapoznać możemy się z ciekawymi okazami owadów.  

  W kolekcji Ogrodu Zoologicznego w Bydgoszczy znajduje się także ekspozycja bezkręgowców.

   

  Misja Ogrodu: edukacja i dobra zabawa!

  Bydgoski Ogród jest miejscem, w którym zwiedzający mogą poznać różnorodność rodzimej fauny i poobserwować zwierzęta, których nie zobaczyliby w naturze. Dzieci mogą tu liczyć na wyśmienitą zabawę na nowocześnie urządzonym placu zabaw, przeżycie swoich urodzin w Bajkowej Chatce, a także na bezpośredni kontakt z zwierzętami, dzięki inicjatywie ZOO-dziecięcego.

  Ogród pragnie być też placówką edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Zwraca on szczególną uwagę na otaczającą nas przyrodę i potrzebę jej ochrony. Szczegółowo opracowana oferta Ogrodu zawiera m. in. zajęcia edukacyjne, na których goszczą zwierzęta egzotyczne, żywe lekcje przyrody czy konkursy proekologiczne. Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy to prawdziwa moc przedsięwzięć. Nie sposób się tu nudzić, gdy na terenie placówki rozgrywają się festyny edukacyjno-rekreacyjne, wystawy tematyczne czy okolicznościowe zabawy. Edukacja przyrodnicza połączona z dobrą zabawą to doskonała propozycja spędzenia dnia wolnego.