Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Bydgoszcz
  Gdańska 173-175
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Parki rozrywki
  Tel:52 328 00 09, 23
  E-mail:sekretariat@myslecinek.pl

  Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek

  Leżący nieopodal centrum Bydgoszczy park miejski Myślęcinek to największa enklawa zieleni w Polsce, a także chętnie odwiedzane miejsce rozrywki i aktywnego wypoczynku. Na polanie zwanej Różopolem odbywają się liczne koncerty, festiwale, pikniki i wydarzenia sportowe, a mieszkańcy Bydgoszczy i przyjezdni chętnie spędzają czas na spacerze i podziwianiu widoków. A jest co tutaj oglądać! Park rozciąga się na powierzchni ponad ośmiuset hektarów, na których znajdują się liczne stawy i wyspy. Wyjątkowym punktem na mapie parku jest wyspa ptasia zamieszkana przez kolonię mew śmieszek i rybitw. Odpowiednio przystosowana infrastruktura pozwala na uprawianie wielu sportów wyczynowych. Na terenie parku znajduje się wiele wartych odwiedzenia miejsc:

  • ogród botaniczny,
  • zoo,
  • park rozrywki 'Zaginiony Świat',
  • Ośrodek Rekreacji Konnej,
  • stok narciarski, 
  • Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej. 
  Przepiękne tereny bydgoskiego ogrodu botanicznego

   

  Co wybrać? 

  Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy oferuje nam naprawdę wiele możliwości wypoczynku, relaksu i uprawy sportu. Decydując się na spędzenie dnia w parku, warto zadecydować pod kątem własnych upodobań, które atrakcje wybierzemy i sprawdzić kalendarz imprez parku. O każdej porze roku odbywają się tu ciekawe wydarzenia. We wrześniu jest to Jarmark Kujawsko-Pomorski, w czerwcu Powitanie Lata, zaś sierpień to kolejne dwie duże imprezy: Pożegnanie Lata i Festiwal Aktywności Kobiet - Babie Lato

   

  Co mamy do wyboru? Na początek dwa ogrody - botaniczny i zoologiczny, stawiające na edukację przyrodniczą. Ogród botaniczny zwiedzić można z przewodnikiem, poznając w ten sposób ciekawe zbiorowiska roślin, w tym arboretum przedstawiające formacje roślinne z całego świata i alpinarium z roślinnością górską. Ogród Zoologiczny to, obok oczywistej przyjemności podglądania egzotycznych zwierząt, ciekawe formy zajęć edukacyjnych z różnorodną tematyką, w tym zajęcia pozwalające na zobaczenie z bliska okazów gadów i płazów. Myślęcińskie zoo zachęca w szczególności do odwiedzenia pawilonu Akwarium Terrarium, w którym zobaczyć można wiele form rodzimych i nie spotykanych u nas zwierząt. Niezwykły jest tu odcinek ekspozycji przedstawiający w sposób panoramiczny akwarium z rybami pływającymi w Wiśle, tzw. Wisłarium

   

  Legwan zielony - jaszczurka, która dorasta do 1,5 metra długości. Można ją spotkać w bydgoskim zoo

   

  Bogatą ofertę zajęć edukacyjnych o charakterze przyrodniczym proponuje także Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej, dysponujące własnymi pracowniami ze sprzętem multimedialnym (pracownia mikroskopowa, przyrodnicza, komputerowa i audiowizualna), a także odpowiednim zapleczem do urządzania zajęć w plenerze. Centrum prowadzi także kilkudniowe lekcje zielonej szkoły z zapewnionym noclegiem. 

   

  Jeśli wybieramy się do Myślęcinka z dziećmi, warto zajrzeć do parku rozrywki przedstawiającego świat dinozaurów, w którym zobaczymy ponad 50 modeli tych prehistorycznych stworzeń, przespacerujemy się ścieżką edukacyjną, a także staniemy na głowie w odwróconym domu. Miłośnicy jazdy konnej koniecznie powinny zajrzeć do Ośrodka Rekreacji Konnej. Ośrodek wyposażony jest w dwie kryte ujeżdżalnie, powozownię, hipodrom i padoki. Oferuje zajęcia z hipoterapii, zawody konne, a także przejażdżki bryczkami, tramwajem konnym lub kuligiem. Ośrodek dysponuje też jedynym w województwie torem z przeszkodami crossowymi. 

   

  Ponadto na terenie parku znajduje się stok narciarski, przy którym wypożyczyć można sprzęt i spróbować zjazdu na jednej z trzech tras. Inną, typowo zimową atrakcją jest snowpark i lodowisko. W porze letniej odwiedzić można Wakepark, powędkować, poleżeć na plaży lub przygotować grilla, a także urządzić bitwę ze znajomymi na polu paintballowym.