Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Wałbrzych
  Moniuszki 66
  Kiedy:
  Pn. - Pt. 08:00 - 16:00
  Sob.10:00 - 18:00
  Niedz. 10:00 - 18:00
  Cena: od 0,00
  do 20,00 zł/osoba
  Kategoria: Umysł
  Tel:74 84 690 77
  E-mail:sekretariat@explorapark.pl

  Otwarte

  ExploraPark

  Explora Park to Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu, w którym młodzi naukowcy mogą rozwijać swoje pasje do liczenia, eksperymentowania i odkrywania rzeczywistości. Placówka powstała jako miejsce dążące do rozbudzania w dzieciach potrzeby rozwoju i zadawania pytań, a także rozwijania świadomości mającej utwierdzać ich w przekonaniu, że uczą się sami dla siebie, a wiedza, jaką zdobędą, ma przydać im się w życiu. Park Nauki i Techniki chce wspierać szkoły w obowiązku nauki, rozbudzaniu pasji, a − być może − także w powiększaniu kadry przyszłych studentów kierunków politechnicznych. 

   

   

  Nie taki Pitagoras straszny…

  Interaktywna wystawa, którą indywidualnie można zwiedzać w ExploraParku, łączy w sobie zagadnienia z dziedziny matematyki, fizyki, techniki, a także przyrody, architektury i sztuki. Zwiedzać ją można w ciągu całego tygodnia i spędzić na niej tyle czasu, ile indywidualnie nam potrzeba, by odkryć wszystkie jej tajemnice. Dopełnieniem wystawy są lekcje skierowane do zorganizowanych grup szkolnych. Wśród zaproponowanych tematów znajdą się takie, które odpowiedzą nam na następujące pytania: 'jak sprawdzić twierdzenie Pitagorasa?', 'o co chodzi w regule złotego podziału?' czy 'jak działa peryskop?'. Wykładowca i animator w jednej osobie nie tylko odpowie na zadane pytania, ale także umożliwi słuchaczom wykonywanie eksperymentów na pomocach dydaktycznych wystawy. W atmosferze dobrej zabawy i skupienia, dzieci w mig przyswoją sobie nowe pojęcia, testując eksponaty przygotowane na wystawie.

   

  Program lekcji dostosowany jest do wieku uczestników − mamy więc zajęcia dla najmłodszych (klasy 0 − 3 szkoły podstawowej) i starszaków. Adresowane do młodszego grona uczestników zajęcia pełne są ciekawostek przyrodniczych i matematycznych zagadek. Podczas zajęć nauczyciele korzystają m. in. z książek 'Pierwszoteścik', 'Drugoteścik' lub 'Trzecioteścik', czyli publikacji sprawdzających wiedzę i umiejętności z zakresu j. polskiego, matematyki, przyrody i edukacji technicznej (wymienione publikacje i inne pomoce dydaktyczne można zakupić w sklepie internetowym Explora Parku). Niezależnie od tego, jak skorzystamy z wystawy, będzie to wyśmienita okazja dla gimnastyki umysłu! 

   

  Niezapomniane urodziny i oferty szkoleniowe 

  W ofercie wałbrzyskiego Parku Nauki i Techniki znalazła się także propozycja urodzinowa. Organizowane przez pracowników placówki przyjęcie urodzinowe to opieka animatora, wspaniała zabawa przemycająca sporo nauki, a przede wszystkim niezapomniane przeżycia w gronie przyjaciół. Zaproszeni goście wraz z solenizantem biorą udział w grach i konkursach, a także dokonują eksperymentów pod czujnym okiem opiekuna. 

  ExploraPark zachęca także dyrektorów placówek oświatowych i nauczycieli do skorzystania z oferty szkoleniowej mającej na celu doskonalenie umiejętności pedagogicznych.