Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • WC
  • Pod dachem
  • Szatnia
Gdzie: Zabrze
Plac Teatralny 1
Kiedy: Godziny do ustalenia
Cena: od 15,00
do 40,00 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:+48 32 27132 56
E-mail:organizacja@teatrzabrze.pl

Teatr Nowy w Zabrzu

Każde pokolenie, gdy już dorośnie, z nostalgią wspomina bajki swojego dzieciństwa. Przecież były najlepsze! A kolejne pokolenia tego nie rozumieją… Ale czy rzeczywiście? Może po prostu wystarczy dać im szansę? Nawet sięgając daleko wstecz, do historii rodem z XIX wieku, możemy zachwycić maluchy - choć czasem wydawać by się mogło, że nie spojrzą przychylnie na nic poza ekranem komputera. Nie wierzycie? Udowodnią Wam to aktorzy Teatru Nowego w Zabrzu, którzy poza obszernym repertuarem dla dorosłych widzów, nie zapominają o maluchach!

 

Teatr Nowy w Zabrzu (źródło zdjęcia)

 

Nowe życie starych historii - co warto pokazać najmłodszym?

Sądzisz, że w dobie wszechobecnej elektroniki i całej gamy kreskówek na wyciągnięcie ręki, malucha nie zainteresują już stare historie, wystawiane na deskach teatru - bez całego mnóstwa efektów specjalnych? Nic bardziej mylnego! To właśnie kontakt z żywymi aktorami może dostarczyć mu najwspanialszych wrażeń! Dlatego warto zabrać swoją pociechę na spektakl, przygotowany właśnie z myślą o najmłodszych widzach, w tym:

  • 'O krasnoludkach i sierotce Marysi' - ta piękna bajka autorstwa Marii Konopnickiej, pełna uroku, śmiechu, ale tez wzruszeń, bawi kolejne pokolenie. Jak potoczą się losy biednej gęsiareczki, która zgubiła swoich podopiecznych? Sprawdźcie sami!
  • 'Scrooge. Opowieść wigilijna' - kto nie lubi Świąt Bożego Narodzenia? Przecież to czas radości i życzliwości! Z pewnością nie dla dickensowskiego bohatera - Ebenezera Scrooge’a. Dla niego jedynym powodem do świętowania jest zwiększenie zysków. Ale co się stanie, gdy w pewną grudniową noc nawiedzą go Trzy Duchy? Wy już pewnie wiecie - teraz pozwólcie odkryć to Waszemu dziecku!
  • 'Plastusiowy Pamiętnik' - dziś przed naszymi maluchami rozpościera się cały świat zabawek - rozmaite lalki i misie to zaledwie wierzchołek góry lodowej. A pamiętacie, jak było kiedyś? Czy myślicie, że współczesne dzieci mogłyby pokochać ludzika z plasteliny? Takiego jak Plastuś - z pewnością.
  • 'Idziemy po skarb' - co jest dla Was największym skarbem? A dla Waszych pociech? Miś i Tygrysek marzą o 'największym szczęściu na Ziemi' - bogactwie. Ale czy to właśnie jest skarb, którego tak naprawdę potrzebują? 'Idziemy po skarb' to zabawna opowieść o poszukiwaniu prawdziwego szczęścia. Warto wspomnieć, że autorem misiowo-tygryskowych przygód jest znany na całym świecie Janosch, pisarz urodzony właśnie w Zabrzu.
  • 'Bajkowa lista przebojów' - spektakl dla małych melomanów - zestawienie ulubionych przez najmłodszych widzów piosenek. Aktorzy zabiorą maluchy w zaczarowany, pełen radości świat!

Wiesz już, co spodobałoby się Twojemu dziecku?