Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Zabrze
  Park Hutniczy 7
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:032 271 47 17
  E-mail:filharmonia@filharmonia.zabrze.pl

  Filharmonia Zabrzańska

  Czym jest muzyka? Może po prostu niebem, z nutami zamiast gwiazd? - powiedział kiedyś polski poeta i dziennikarz Ludwik Jerzy Kern. A szczególnie w jej klasycznym wydaniu. Dlatego, choć na dzisiejszej scenie muzycznej mamy cały wachlarz różnych stylów i gatunków, warto zapoznać z muzyką klasyczną swoją pociechę - pozwól dziecku obcować z tym szczególnym pięknem w Filharmonii Zabrzańskiej!

   

  Harfa jest jednym z najstarszych instrumentów

   

  Muzyka klasyczna schodzi z piedestału - Filharmonia przełamuje barierę!

  Wielu z nas wydaje się, że maluch nie będzie zainteresowany muzyką klasyczną - w końcu dlaczego miałby słuchać tak poważnych utworów, skoro dziś ma praktycznie nieograniczony dostęp do tych znacznie bardziej rozrywkowych? Nie zapominamy jednak, że to właśnie w dzieciństwie kształtuje się nasza wrażliwość. Dlatego warto pokazywać dzieciom sztukę wysoką w przystępny dla nich sposób. Idealnym miejscem dla takich działań jest właśnie Filharmonia Zabrzańska, która może pochwalić się szerokim doświadczeniem w tej kwestii. Od lat jej zespół zajmuje się bowiem:

  • organizowaniem koncertów dla dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli,
  • przełamywaniem sztucznych barier pomiędzy wykonawcą a odbiorcą m.in. przez zapraszanie artystów w wieku słuchaczy bądź zbliżonym,
  • wyjaśnieniem istoty gry na instrumentach,
  • ukazywaniem specyfiki pracy muzyka w filharmonii,
  • uwrażliwianiem na piękno muzyki.

  Koncerty dla młodszych słuchaczy są absolutnie wyjątkowe - to nie skrócona wersja koncertów wieczornych, ale pieczołowicie opracowany program, mający na celu spopularyzowanie sztuki rozmaitych epok i zakątków świata. Filharmonia Zabrzańska dba również o różnorodność - co miesiąc proponując inny pokaz, z których część nawiązuje tematycznie do aktualnych wydarzeń, np. Świąt Bożego Narodzenia lub Karnawału. Młodzi ludzie mogą między innymi:

  • poznać możliwości wykonawcze różnych instrumentów w orkiestrze,
  • zaznajomić się z najpiękniejszymi utworami muzyki polskiej i zagranicznej,
  • posłuchać największych hitów muzyki filmowej,
  • zobaczyć debiuty młodych muzyków w orkiestrze.

  Na koniec każdego roku szkolnego najzdolniejsi słuchacze mogą nie tylko wziąć udział w konkursie wiedzy o muzyce, ale też wcielić się w rolę dyrygenta - to niepowtarzalna okazja dla każdego młodego melomana... którym, po takich zajęciach, stanie się chyba każde dziecko!