Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Katowice
  Al. Niepodległości 2
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: 18,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:501 395 069
  E-mail:rezerwacja@gryiludzie.pl

  Teatr Gry i Ludzie

  Znalezienie miejsca, które oferuje wartościową rozrywkę nie tylko najmłodszym, ale również ich rodzicom, to nie lada wyzwanie. Sprostać mu potrafi katowicki Teatr Gry i Ludzie, zapewniający wspaniałą rodzinną zabawę. Zespół teatru organizuje spektakle oraz kulturalne spotkania głównie dla dzieci, chociaż w repertuarze nie brakuje również propozycji dla dorosłych widzów; bardzo intrygującym projektem jest m.in. Parada Steampunku, przenosząca widzów do epoki wiktoriańskiej, z charakterystyczną dla steampunkowego stylu fascynacją techniczną rewolucją .  

   

  Parada Steampunku, foto: Magda Wierzbicka

   

  Parę słów o Teatrze

  Teatr Gry i Ludzie został założony w 1997 roku. Dużym atutem zespołu jest fakt, iż podróżuje - wystawiane przez niego sztuki można zobaczyć nie tylko w siedzibie zlokalizowanej w budynku dawnego dworca kolejowego w Katowicach, ale także w całej Polsce i poza granicami państwa. Teatr może się poszczycić licznymi wystąpieniami podczas festiwali organizowanych zarówno na terenie kraju, jak i za granicą, między innymi na Międzynarodowym Festiwalu Promocji Kultury Europejskiej w Tunezji. 

   

  Dobry las, foto: Teatr Gry i Ludzie

   

  dla najmłodszych

  W ofercie skierowanej do małych widzów znajdziemy duży wybór spektakli i artystyczne spotkania dla fanów sztuki teatralnej w każdym wieku:

  • Przedstawienia

  Wystawiane sztuki są różnorodne tematycznie. W repertuarze można znaleźć te opowiadające o losach bohaterów dobrze znanych maluchom - od Szewczyka Dratewki przez Kota w Butach aż po Morskie opowieści Kapitana Guliwera, jak również spektakle opierające się na autorskich historiach - Dobry Las, Bajkomat czy Koty Trzy. Teatr organizuje spektakle wyjazdowe i plenerowe, docierając ze swoją twórczością do odbiorców z różnych zakątków Polski i Europy.  Artyści sięgają po rozwiązania charakterystyczne dla różnych form teatralnych, a obecność pacynek teatralnych lalek, oryginalne stroje kolorowe scenografie nieraz angażują widzów do zabawy i wspólnego śpiewania piosenek. 

   

  • Podwieczorki teatralne

  Niegdyś obiady czwartkowe, dziś - podwieczorki teatralne dla dużych i małych! Każdy, kto chce spotkać przyjaznych, pozytywnie zakręconych na punkcie sztuki ludzi, powinien się tam znaleźć choć raz w życiu - czas spędzony z bliskimi w przytulnej sali z kominkiem pozwoli odetchnąć od miejskiego zgiełku i pośpiechu. Spotkania odbywają się przed spektaklem i nieraz wzbogacane są o kreatywne warsztaty przygotowywane z myślą o najmłodszych.

   

  Przedstawienie plenerowe 
  Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata, foto: Teatr Gry i Ludzie

   

  Warto odwiedzić to charyzmatyczne miejsce, jakim jest Teatr Gry i Ludzie. Nie mieszkasz w Katowicach? Nic straconego - sprawdź, kiedy artyści przyjadą do Twojego miasta i zarezerwuj bilety na spektakl wyjazdowy. Kulturalna zabawa oraz twórcza atmosfera - gwarantowane!