Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Katowice
  Św. Jana 10
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:32 253 82 21
  E-mail: slaski@ateneumteatr.pl

  Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum

  Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach to jedyne miejsce na Śląsku, gdzie pierwszoplanową rolę na scenie odgrywają zarówno aktorzy, jak i lalki. W bogatym repertuarze teatru znajdziemy przedstawienia o tematyce baśniowej oraz współczesnej, dedykowane dla dzieci już od pierwszego roku życia! Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum to teatr wyjątkowy, powstały z myślą o najmłodszych widzach oraz ich rodzicach.

   

  Spraw dziecku radość i zabierz je do teatru!

   

  Dla niemowlaków

  "Afrykańska przygoda" to spektakl przeznaczony dla dzieci od 1 do 4 roku życia (barwna i przystosowana do dziecięcego postrzegania świata sceneria przyciągnie uwagę nawet półrocznych maluchów). Opowiada o przygodach małego chłopca, który w trakcie snu przenosi się do Afryki. To przedstawienie pantomimiczne, któremu towarzyszy kolorowa scenografia oraz przyjazna dla dzieci muzyka. Posiada również walor edukacyjny, ponieważ maluchy poznają egzotyczne zwierzęta. Tego nie można przegapić!

   

  Coś dla przedszkolaków

  Dzieci nieco starsze, w wieku przedszkolnym, teatr zaprasza na spektakle takie jak: "Najmniejszy bal świata", "Tygrys Pietrek", "Amelka, bóbr i król na dachu" czy "Jak pingwiny arką popłynęły" i wiele, wiele innych, które łączą ze sobą teatr aktorski oraz lalkowy i maskowy. Dzięki tym sztukom, dzieci poznają wartości uniwersalne, takie jak odwaga, mądrość, tolerancja, posłuszeństwo, miłość. Tygrys Pietrek uczy dzieci, jak pokonać strach; niegrzeczna Migawka uświadamia, że należy kochać rodziców i ich szanować; a ciekawe świata pingwiny pokazują, czym jest przyjaźń. Taki rodzaj przedstawienia to świetna okazja do rozmowy i odpowiedzi na ważne, filozoficzne pytania. Wśród spektakli nie zabrakło też baśniowej klasyki ("Piękna i Bestia") czy teatru cieni ("Narysuj mi baranka"). Niesamowite wrażenia gwarantowane!

   

  Poetyckie rozważania dla młodzieży

  Dzieci powyżej 10 lat oraz młodzież gimnazjalna mają okazję zobaczyć spektakle pełne emocji, które skłonią ku refleksji nad istotą życia i rozbudzą wrażliwość wobec problemów otaczającego świata. Przedstawienia takie jak "Serce" i "Daleka podróż Andersena" to sztuki autorskie. Pierwsza z nich jest adaptacją kilku opowiadań z pamiętnika, pisanego przez jedenastoletniego ucznia opowiadającego o swojej rodzinie oraz szkole; druga, to niebanalna opowieść o życiu słynnego pisarza. Dla młodzieży powyżej piętnastego roku życia przygotowano spektakl "Joanna d’Arc" opowiadający o życiu dzielnej dziewczyny, która broniąc własnego kraju, niesłusznie poniosła śmierć. Poza ważnymi faktami z życia Joanny d’Arc sztuka uzmysławia młodym widzom, że współczesny  świat wartości niewiele różni się od tego z czasów średniowiecza. Młodzież będzie zachwycona!