Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Na zewnątrz
Gdzie: Gdańsk
Ołowianka 9-13
Kiedy: Godziny do ustalenia
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: od 5,00
do 8,00 zł/osoba
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:58 301 86 11 w. 327

Statek - muzeum 'Sołdek'

Sołdek zbudowany został w 1947 roku w nowo otwartej Stoczni Gdańskiej na podstawie dokumentacji opracowanej we francuskiej stoczni Augustin Normand w Hawrze. Statek nazwany został nazwiskiem jednego z czołowych stoczniowców, Stanisława Sołdka. 

Pierwszy rejs statku odbył się w październiku 1949 roku do Szczecina. Do 1981 roku, Sołdek odbył blisko 1500 podróży morskich.

 

Sołdek jest jednym z oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

 

Wejście na statek-muzeum pozwala poznać dawną technikę budowania statków oraz warunki pracy załogi. Turystom udostępniono ekspozycje mieszczące się na pięciu poziomach statku, w tym ładownie i pokład łodziowy, na którym znajduje się ratunkowe wyposażenie statku i awaryjne stanowisko sternika. Na statku organizowane są także wystawy i zajęcia edukacyjne dla najmłodszych pasjonatów morskich przygód, nawiązujące do tematyki morskiej. Statek należy do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. 

 

informacje dla turystów

Bilety na 'Sołdka' są sprzedawane do 30 minut przed zamknięciem statku. W listopadzie i grudniu statek jest zamknięty dla zwiedzających. Sołdek jest w stanie pomieścić naraz 66 gości.  

 

godziny otwarcia

maj - czerwiec lipiec - sierpień wrzesień - październik listopad-grudzień
10.00 - 16.00 (w poniedziałek nieczynne) 10.00 - 18.00  (od poniedziałku do niedzieli) 10.00 - 16.00 (w poniedziałek nieczynne)  nieczynne

 

Serdecznie zapraszamy!