Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • Parking dla rowerów
  • Płatność kartą
  • WC
  • Pod dachem
  • Na zewnątrz
  • Jedzenie / picie
Gdzie: Chorzów
Plac Atrakcji 1
Kiedy: Godziny do ustalenia
Cena: od 1,00
do 149,00 zł/osoba
Kategoria: Parki rozrywki
Tel:+48 666 031 196
E-mail:info@legendia.pl

Śląskie Wesołe Miasteczko

Legendia to pełne atrakcji wesołe miasteczko, które śmiało nazwać można najstarszym polskim lunaparkiem. Mieści się ono w obrębie Parku Śląskiego, na granicy Chorzowa i Katowic. Lunapark dzieli się na różne strefy tematyczne, a każda z nich odwołuje się bogatego świata baśni, legend i opowiadań tworzących razem ważną część dziedzictwa kulturowego. Legendia to dobra zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 

 

Klatka dla... groźnych osobników i Legendia Flower w tle - największa rodzinna karuzela w Polsce

 

Karuzele i przejażdżki zakręcą Ci w głowie!

Lunapark oferuje zwiedzającym ponad 40 przeróżnych atrakcji, a niektóre ze względu na swój wiek i liczbę odwiedzających nazywać można już kultowymi - np. pierwszy w Polsce rollercoaster czy rodzinna karuzela Legendia Flower, z wysokości której widać malowniczy krajobraz całego parku. 

 

Chorzowski rollercoaster gwarantuje potężną dawkę adrenaliny

 

Legendia działa obecnie jak park tematyczny podzielony na pięć stref rozrywkowych (Magical Villege, Valley of Dreams, Magical Forest, Magical Mountains i Adventure Valley), z dodatkowo wydzieloną sferą gastronomiczną, w której znaleźć można wiele restauracji i kawiarni. Przekraczając bramy parku, od razu zanurzamy się w klimat bajki. Miłośnicy zjazdów i podróży wagonikami z pewnością nie będą zawiedzeni! Goście Legendii mogą się udać na wyprawę łodzią po magicznej górskiej rzece (Diamond River), wypróbować kolejkę górską Tornado z podwójną pętlą  (rollercoaster Tornado) lub skusić się na największy rollercoaster w Europie Środkowo-Wschodniej (Lech Coaster). Osoby, które zamiast porządnej dawki adrenaliny cenią sobie spokojniejszą zabawę, powinny odwiedzić Bazyliszka - ta atrakcja łączy przejazd wagonikiem z multimedialnym show, ciekawie zaprojektowanymi scenami z fabułą oraz elementem zręcznościowym - strzelaniem wiązkami laserów, dzięki któremu uczestnicy przejażdżki pokonują przeszkody i potwory. Inną atrakcją wykorzystującą przejazd wagonikami, a zarazem skierowaną do rodzin z małymi pociechami jest Magical Postal Service, czyli przejazd stylizowanym na lata 20. samochodem.

Najmłodszym gościom z parku z pewnością do gustu przypadnie wiele barwnych małych karuzel, np. zakręcona podróż w balonach (Air Balloons) lub pirackim okrętem w akademii żeglarskiej (Sailor Academy). 

Wycieczka do Legendii to również okazja do przejażdżki 360-stopniową gondolą, wirowania w ogromnych filiżankach czy rejs po jeziorze łódką z wykorzystaniem wioseł i siły własnych rąk.

 

Dla odważnych - zawrotna prędkość w każdym kierunku!

 

Atrakcje bliższe ziemi

Śląskie Wesołe miasteczko oferuje też sporo typowo naziemnych atrakcji. Jedną z najciekawszych jest Korona Ziemi, czyli pouczająca multimedialna podróż przez geografię ziemskich kontynentów i wypełniającej je przyrody. Miłośnicy gier wirtualnych koniecznie odwiedzić powinni Game Room, w którym zagrać można wyszaleć się w grach na automatach. Maluchom spodoba się również Gaj Urwisów, czyli kraina zabaw pełna zakamarków do zbadania, zjeżdżalni i basenów z plastikowymi piłeczkami.