Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Chorzów
  Aleja Różana 2
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Parki rozrywki
  Tel:+48 32 793 7008
  E-mail:park@parkslaski.pl

  Park Śląski

  620 hektarów przepięknej natury, niecodziennych atrakcji i przeżyć - tak w skrócie opisać można wyrastający w sercu Chorzowa Park Śląski, miejsce odpoczynku i rekreacji dla każdego. Odnajdzie się tu bez trudu chcący odpocząć spacerowicz, turysta utrwali na kliszy przepiękne widoki, sportowiec potrenuje, a osoby szukające dobrej zabawy znajdą tu mnóstwo atrakcji. Miłośnikom zieleni spodobają się stawy, sadzawki i strumyki przecinające tereny parku. Odszukać tu można różnorodne gatunki krzewów i drzew lub po prostu rozłożyć się z kocem na łące i posłuchać świergotu ptaków. Rozległy teren sprzyja jeździe na rowerze lub rolkach, a także wytyczaniu trasy do marszu i biegu. W Parku zachwycimy się kolekcją róż w specjalnie wydzielonym Rosarium, zaliczanym do najpiękniejszych ogrodów różanych świata oraz urokliwym ogrodem bylinowym. Słynne międzynarodowe wystawy kwiatów odbywają się tu dwa razy do roku w tak zwanym Kapeluszu.

   

  Park Śląski

   

  Nie tylko zieleń, czyli główne atrakcje Parku Śląskiego

  Choć niewątpliwą zaletą Śląskiego Parku jest ulokowanie tej niezwykłej oazy zieleni w centrum uprzemysłowionej aglomeracji, Park ma do zaoferowania o wiele więcej. Na jego terenie znajduje się: Planetarium Śląskie, Stadion Śląski, w którym organizowane są imprezy masowe, Śląskie Wesołe Miasteczko, Śląski Ogród Zoologiczny, jak również Muzeum 'Górnośląski Park Etnograficzny'. Na sztucznym niebie Planetarium podziwiać możemy gwiazdozbiory i ciekawe zjawiska astronomiczne, zaś przed wejściem do budynku sprawdzić godzinę na potężnym zegarze słonecznym. Największy polski lunapark to Śląskie Wesołe Miasteczko wraz z licznymi karuzelami i ogromnym diabelskim młynem. Śląski Ogród Zoologiczny to atrakcja przede wszystkim dla dzieci. Warto zabrać maluchy do Mini-Zoo i pozwolić im na kontakt ze zwierzętami. Nie możemy pominąć tu Skalnej Kotliny Dinozaurów z figurami gadów odtworzonymi z zachowaniem ich naturalnej wielkości. Miłośnicy wysokości mogą podnieść sobie poziom adrenaliny, pokonując przeszkody ulokowane w Śląskim Parku Linowym. Innymi głównymi atrakcjami Parku Śląskiego są: kolejka linowa 'Elka', dzięki której można podziwiać z góry uroki Parku oraz charakterystyczny obiekt Dużego Kręgu Tanecznego, stanowiący ciekawy przykład architektury socrealistycznej.

    

  Aleje chorzowskiego Parku zachęcają do spacerów o każdej porze roku

   

  inne atrakcje Parku

  Możliwości Parku są jednak o wiele, wiele większe. Park to także miejsce edukacji. Dzieci i młodzież mogą nauczyć się tu obsługi mikroskopu i sprzętu laboratoryjnego oraz wziąć udział w warsztatach ornitologicznych, ogrodniczych czy dendrologicznych. Wszystko dzięki działaniom Akademii Bioróżnorodności. Dzieła lokalnych artystów trudniących się rzeźbieniem podziwiać możemy w Śląskiej Galerii Rzeźby. Młodzież, która chce wyrobić w sobie zdolności harcerskie, powinna skorzystać z ogólnodostępnej strzelnicy w Ośrodku Harcerskim. Niezapomniane zdjęcie pamiątkowe zrobić można przy oświetlonej rzeźbie żyrafy na trzech nogach.