Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Chorzów
  Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 20,00 zł/osoba
  Kategoria: Świat zwierząt
  Tel:666 031 495, (32) 793 71 66
  E-mail:sekretariat@slaskiezoo.pl

  Śląski Ogród Zoologiczny

  Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie to dom dla 331 gatunków dzikich zwierząt i zielona przystań w morzu wielkich, miejskich przestrzeni Aglomeracji Śląskiej, który od blisko sześćdziesięciu lat zapewnia zwiedzającym odpoczynek od miejskiego zgiełku, a także umożliwia bezpośredni kontakt z dziką naturą.  

  Na powierzchni 47 hektarów zieleni rozciągającej się od głównej bramy, znajdują się liczne pawilony, wybiegi i woliery, czyli ptaszarnie. Ten największy pod względem powierzchni park w Europie jest domem licznych przedstawicieli ssaków, gadów, płazów, ryb, ptaków i bezkręgowców. Zwiedzenie całego ogrodu zajmuje od dwóch do trzech godzin. Organizatorzy zadbali o odpowiednią ścieżkę dydaktyczną, której przejście dostarczy nam wielu ciekawostek o dzikich mieszkańcach ogrodu. 

   

  Saga i Tajga, tygrysy amurskie 

   

  Zoo przede wszystkim dla dzieci

  Zarządzający Śląskim Ogrodem Zoologicznym nie zapomnieli o najmłodszych odwiedzających. To z myślą o dzieciach powstała idea mini-zoo, w którym pod okiem pracowników ogrodu dzieci mają sposobność bezpośredniego obcowania z łagodnymi zwierzętami. Zoo oferuje również możliwość zorganizowania przyjęcia urodzinowego dla dzieci na świeżym powietrzu, połączonego ze zwiedzaniem ogrodu i mnóstwem zabaw.

  Innym typem wyprawy dla maluchów z pewnością będzie zwiedzanie skalnej Kotliny Dinozaurów, niezwykłego miejsca pozwalającego przenieść się w odległą przeszłość i zobaczyć rekonstrukcje okazów dinozaurów, które żyły w mezozoiku na obszarze Azji Centralnej. 

  Gospodarze Zoo zadbali również, byśmy nie zgłodnieli podczas tej długiej i obfitującej w atrakcje wędrówki. Na terenie ogrodu rozmieszczone zostały punkt gastronomiczne oraz sklepy z pamiątkami. Zakupione w nich materiale drobiazgi, będą w stanie przywołać ciepłe wspomnienia z wycieczki. 

   

  Jedna z żyraf, Luna świętuje swoje pierwsze urodziny. Wszystkiego najlepszego!

   

  Wypoczynek dla aktywnych 

  Gdyby powyższe atrakcje nadal nie wyczerpały energii dzieci, Śląski Ogród Zoologiczny wyposażony jest także w mini-park linowy. Zainstalowany w nim tor przeszkód charakteryzuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa i pokonać może go każde dziecko w wieku od 3 do 13 lat. 

  Kreatywnych i chłonnych wiedzy maluchów zamieszkujących w obrębie województwa śląskiego zainteresować powinny konkursy pojawiające się regularnie na internetowej stronie ogrodu. Udział w nich to wyśmienita zabawa, a także szansa zaprezentowania swojej wiedzy z zakresu biologii i życia zwierząt, jak również okazja do wygrania ciekawych nagród rzeczowych.  

  Maluchom, które odwiedzą ogród, z pewnością na długo zapadnie w pamięć spacer pośród wybiegów, psoty na placu zabaw, czy spotkania ze zwierzętami!

   

  Szczegółowe godziny otwarcia znajdują się w zakładce po lewej stronie.