Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Zielona Góra
  al. Niepodległości 3/5
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Wiek: Wszyscy
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:068 452 72 72 (w.63,51,35)
  E-mail:impresariat@teatr.zgora.pl

  Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego

  W repertuarze Zielonogórskiego Teatru, obok bogatej oferty dla dorosłych widzów, znajdziemy spektakle dla całej rodziny. Oryginalne interpretacje znanych bajek i baśni zapewnią dzieciom moc wrażeń - przekonacie się, że w teatrze nie można się nudzić! 

   

  Teatr z tradycjami  

  Teatr pomaga kształtować wyobraźnię i rozwój dziecięcej wrażliwości, umożliwiając kontakt ze sztuką już od najmłodszych lat. Oprócz rozbudowanego repertuaru, Teatr w Zielonej Górze imponuje bogatą tradycją, działając od 1951 roku i wystawiając sztukę polską oraz zagraniczną. Zespół teatru dba o utrzymanie wysokiego poziomu artystycznego, a realizatorzy przedstawień dziecięcych wiedzą, jak zainteresować małych widzów, prezentując klasykę w sposób lekki i dowcipny.  

   

  Zanurzmy się w świat baśni  

  Na zielonogórskiej scenie można obejrzeć adaptacje polskich bajek dla dzieci oraz klasycznych baśni, m.in. braci Grimm, Andersena i Charlesa Perraulta; wśród bohaterów przedstawień nie zabrakło Koziołka Matołka, Kopciuszka, Królowej Śniegu czy Dziewczynki z zapałkami w zupełnie nowych odsłonach. Rodzinna wyprawa do teatru będzie dla dorosłych nostalgicznym powrotem do lat dzieciństwa, a dzieci przekonają się, że przedstawienia teatralne mogą być ciekawe niczym najbardziej kolorowa kreskówka - kolorowe scenografie i multimedialne projekcje towarzyszące spektaklom zachwycą najbardziej wymagających odbiorców. Wśród propozycji dla najmłodszych, znajdziemy przedstawienia przeznaczone dla dzieci od drugiego roku życia.

   

  Moc atrakcji w Teatrze Lubuskim

  Teatr Lubuski angażuje dzieci w sztukę i uczy poprzez zabawę - organizowane  atrakcje z pewnością przypadną do gustu najmłodszym odbiorcom kultury. Są to m.in.: 

  • warsztaty rodzinne inspirowane przedstawieniami,
  • warsztaty teatralno-plastyczne, fotograficzne i filmowe, 
  • wspólne tworzenie bajek i opowiadań,
  • oprowadzanie najmłodszych po teatrze i poznawanie kulisów pracy aktora 
  • zajęcia teatralno-taneczne
  • Kamishibai, inaczej teatr ilustracji, czyli wywodząca się z Japonii sztuka opowiadania za pomocą barwnych, kartonowych plansz z obrazkami.