Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Zielona Góra
  gen. J. Dąbrowskiego 14
  Kiedy:
  Pn. nieczynne
  Wt. 16:30 - 18:00
  Śr. 16:30 - 18:00
  Czw. 12:30 - 16:00
  Pt. 12:30 - 16:00
  Sob. 10:00 - 18:00
  Niedz. 10:00 - 18:00
  Cena: od 5,00
  do 12,00 zł/osoba
  Kategoria: Świat zwierząt
  Tel:+48 660 481 635
  E-mail:cp@centrumnaukikeplera.p

  Zamknięte

  Centrum Przyrodnicze

  Nowoczesna placówka badawcza dla dzieci i wszystkich osób ciekawych praw fizycznych i przyrodniczych rządzących światem. Centrum jest filią Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, a razem z Planetarium Wenus tworzy Centrum Nauki Keplera. W nowoczesnym budynku instytucji mieszczą się bogate w interaktywne stanowiska ekspozycje stałe i czasowe, zaś w ofercie Centrum znalazły się liczne zajęcia dla grup i propozycje organizacji urodzin dla dzieci. Dewizą placówki jest nauka poprzez zabawę i zabawa poprzez naukę. 

  Wizyta w tym wyjątkowym miejscu to wspaniała okazja, by rodzice odświeżyli sobie powszechną wiedzę z zakresu fizyki, biologii, nauk o człowieku i Ziemi, a dla dzieci to wyśmienita zabawa i przyswajanie wiedzy, dzięki wykorzystaniu intelektu, zmysłów i... siły fizycznej, jakiej wymagają od nas stanowiska interaktywne. 

   

  Sala stanowisk interaktywnych 

  Zielonogórskie centrum zwiedzamy samodzielnie, bez przewodnika. Stanowiska zostały zbudowane w taki sposób, że zwiedzający bez problemu obsłużą je sami, gdyby zaś nasza dociekliwość była nadal niezaspokojona, możemy zwrócić się z pytaniem do pracowników placówki, będącymi zarazem merytorycznie przygotowanymi specjalistami z zakresu prezentowanych na wystawach dziedzin nauki. 

  Sala stanowisk interaktywnych wyposażona jest w 34 stanowiska, na których wykonać możemy samodzielnie eksperymenty z dziedzin takich jak biologia człowieka, m.in. poznać możemy zasady funkcjonowania ludzkiego oka, czy fizyka - tu czekają na nas zagadnienia z zakresu przewodzenia prądu i pola elektrycznego. Do najciekawszych stanowisk należy z pewnością stanowisko wirtualnej rzeczywistości prezentowanej dzięki technologii 3D. Wystarczy założyć specjalne okulary, by podejrzeć, jak wyglądała ziemia zamieszkana przez potężne dinozaury. Na wystawie zwiedzający mają także możliwość wykonania testu słuchu

  Wyprawa do Centrum Przyrodniczego rozbudzi naszą ciekawość - naszej głowie mnożyć się będą pytania i skojarzenia dotyczące natury świata i człowieka, a także pobudzi zmysły i skłoni do aktywności fizycznej i wchodzenia w interakcje. Nie sposób się tu nudzić! 

   

  Propozycje dla grup i jubilatów 

  Grupy zorganizowane mogą skorzystać z propozycji zajęć z animatorami. W zależności od wieku uczestników mamy do wyboru różne tematy. Dzieci w wieku od 3 do 9 lat uczyć się mogą o skamieniałościach pozostawionych przez dinozaury lub spróbować swoich sił w prostych eksperymentach chemicznych, starsi poznają bardziej zaawansowaną chemię, przyrodę i fizykę. Centrum oferuje też możliwość zorganizowania dwugodzinnych urodzin, podczas których nie zabraknie atrakcji, poczęstunku i niespodzianki.