Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Zielona Góra
  Plac Powstańców Wielkopolskich 10
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:68 325 65 14
  E-mail:kasabiletowa@filharmoniazg.pl

  Filharmonia Zielonogórska

  Filharmonia w Zielonej Górze działa od 1956 roku. Jest organizatorem około 100 koncertów symfonicznych rocznie, a także wydarzeń muzycznych, m.in. festiwalu Dni Muzyki nad Odrą, cieszącego się dużą popularnością wśród polskich i niemieckich mieszkańców. Obok bogatego repertuaru i muzycznych festiwali kierowanych do dorosłych melomanów, Filharmonia w Zielonej Górze posiada ciekawą ofertę dla młodszej części publiczności. Jednym z celów  Filharmonii jest popularyzowanie muzyki wśród dzieci.

   

  Skrzypce należą do podstawowego składu orkiestry symfonicznej 

   

  KONCERTY DLA ZORGANIZOWANYCH GRUP

  Czyli tak zwane koncerty szkolne, które obejmują także propozycje dla grup przedszkolnych młodzieżowych. Repertuar dostosowany jest do wieku publiczności, a oprócz oczywistych walorów artystycznych zawiera zawsze aspekt edukacyjny. Przebieg koncertu jest odpowiednio przemyślany - na początku prezentowane są utwory trudniejsze, wymagające od młodych odbiorców większego skupienia. W drugiej części koncertu dzieci posłuchają nieco lżejszych kompozycji, co pozwoli im nie tylko odprężyć umysł, ale także docenić różnorodność gatunków muzycznych.

   

  NIEDZIELNE KONCERTY RODZINNE

  Czyli idealny pomysł na wspólne spędzenie części weekendu, a także pretekst do późniejszych rozmów o sztuce i do wymiany pokoncertowych wrażeń. Program koncertów jest bardzo zróżnicowany - miniatury muzyki klasycznej i rozrywkowej ('Różowa Pantera' czy 'Skrzypek na dachu') w komediowej oprawie, która wywoła uśmiech zapewne nie tylko na dziecięcych twarzach, dźwiękowe ilustracje do znanych wierszy dla dzieci, takich jak 'Lokomotywa' lub 'Tańcowały dwa Michały' to próbka tego, czym można nacieszyć ucho i oko podczas występów. Mając dodatkowo na względzie atrakcyjne ceny biletów, a także honorowanie przez Filharmonię Lubuskiej i Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, nie trzeba się dłużej zastanawiać, czy warto rezerwować bilety na najbliższy koncert.