Gdzie: | Kraków os. Szkolne 25 |
---|---|
Kiedy: | od 04-10-2018 10:00 do 07-11-2018 20:30 |
Cena: | darmowe |
Kategoria: | Sztuka i kreatywność |
Tel: | 12 425 03 20 |
E-mail: | biuro@laznianowa.pl |
Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie oraz bezpłatnych warsztatach dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach Festiwalu Mała Boska Komedia #2:
KONCERT
Koncert dla osób w każdym wieku. Podczas koncertu można rozmawiać i biegać.
Jerz Igor to dwóch muzyków - Jerzy Rogiewicz oraz Igor Nikiforowicz. Panowie śpiewają i grają na wielu instrumentach. Po wielu wspólnych występach zapragnęli przygotować coś niezwykłego - piosenki dla najmłodszych słuchaczy. Chcieli stworzyć taką płytę, której sami słuchaliby z przyjemnością, i która wpadałaby w dziecięce ucho. Myśleli o prawdziwych instrumentach i bogatym brzmieniu piosenek. Wydali więc dwie płyty z kołysankami i piosenkami dla dzieci i ich opiekunów. I udało się spełnić marzenie o płycie, która traktuje młodych słuchaczy poważnie i sprawia przyjemność także dorosłym.
Wystąpią: Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow wraz z zespołem w składzie: Tomasz Duda (klarnet, flet), Tomasz Dworakowski (puzon) i Maurycy Idzikowski (trąbka).
Wydarzenie realizowane we współpracy z Fundacją Faktor Kultura.
Prowadzi: Monika Filipowicz (aktorka, lalkarka)
Tematem spotkania będzie teatr formy, czyli teatr nieograniczonej wyobraźni. Uczestników warsztatów zaprosimy do wspólnej zabawy z wykorzystaniem lalek teatralnych i masek. Poznamy także tajniki teatru przedmiotu. Przekonamy się, w jaki sposób powstają lalki i maski teatralne, poznamy podstawowe pojęcia z zakresu teatru formy oraz zasady animacji. Sprawdzimy, czy przedmioty posiadają zdolności aktorskie, czy potrafią okazywać emocje oraz czy podobnie jak ludzie przechodzą sceniczne metamorfozy.
Prowadzi: Monika Kiwiak (tancerka i pedagożka tańca)
Warsztat ruchowy dla rodzin na temat przestrzeni w tańcu współczesnym. Zajęcia wzmacniają więzi dzieci i bliskich im dorosłych. Przygoda rozpocznie się od jednej kropki na podłodze. Dokąd zaprowadzić nas może rząd kropek? I co mają one wspólnego z tańcem? A co się stanie, gdy kropka spotka kreskę? Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w zabawie dorosłych i dzieci. Poruszamy się w wygodnych ubraniach, bez butów.
Prowadzi: Aleksandra Denkowicz (muzyk, pedagożka)
Czy byliście kiedyś w filharmonii lub na koncercie? A czy przyglądaliście się gitarze, bębnom lub fortepianowi z daleka albo z bliska? Żeby zachwycać i bawić się muzyką nie potrzebujecie wcale kosztownych akcesoriów, znajomości nut ani profesjonalnego nagłośnienia. Świat jest pełen dźwięków - aby je odnaleźć, wystarczy tylko uważnie i wnikliwie go posłuchać. Podczas naszych zajęć stworzymy nietuzinkową orkiestrę, która zagra swój pierwszy prawdziwy koncert na własnoręcznie wykonanych instrumentach.
bez ograniczeń wieku
Prowadzą: Piotr i Tomasz Krawczyk (pedagodzy cyrku, sztukmistrzowie)
Cyrk powinien być obowiązkowym przedmiotem w szkole i w przedszkolu. Jeżeli zależy Wam na osiąganiu sukcesów, efektywnej nauce, wzmocnieniu koordynacji - te warsztaty są dla Was. Spróbujcie swoich sił w żonglowaniu, chodzeniu po linie, na równoważni, w kręceniu talerzykiem i podrzucaniu poi pod okiem specjalistów. A po co to robimy? To nie tylko świetna zabawa, ale aktywność, która jest prawdziwą gimnastyką dla naszego mózgu. Podczas żonglowania używamy obu półkul mózgowych jednocześnie! Rozwijamy w ten sposób nasze zdolności intelektualne, kreatywność, pamięć, umiejętności radzenia sobie ze stresem. W efekcie możemy więcej.
Prowadzi: Alla Maslovskaya (reżyserka, aktorka)
Prowadząca zabierze widzów w świat baśni Andersena, które wszyscy znamy i kochamy. Tak się składa, że będzie potrzebowała pomocy i wyobraźni dzieci, aby poukładać porozrzucane kartki rękopisu Pana Andersena. Czy uda nam się wspólnie opowiedzieć, uporządkować lub wymyślić na nowo historię o najmniejszej dziewczynce na ziemi? Pomogą nam w tym piękne cieniowe obrazy. Opowieść przeradza się we wspólne warsztaty teatru cieni.
Prowadzi: Dominik Strycharski (kompozytor, muzyk)
Nie każdy potrafi śpiewać. Nie każdy potrafi grać na instrumentach. Ale każdy z nas posiada GŁOS. Sprawdzimy jego skalę i możliwości. Co może solo, a co się dzieje, kiedy współbrzmi z innymi głosami? Dodajmy do tego elektronikę i możliwości stają się nieograniczone. Właśnie tworzymy orkiestrę brzmień bez użycia żadnego instrumentu. Poza własnym ciałem.
Prowadzi: Ewa Woźniak (scenografka)
Strój, kostium, look, outfit, stylizacja, czyli modowe szaleństwo ogarniające korytarze, ulice i nasze głowy. Czym różni się teatralny kostium od normalnego ubrania? Podczas warsztatów zaprojektujemy własne kostiumy teatralne.
Trening aktorski to doświadczenie potrzebne każdemu człowiekowi, który chce się skutecznie komunikować ze światem. Niezależnie od tego, czy jesteś duszą towarzystwa, czy szarą myszką; czy marzysz o karierze artystycznej, czy naukowej; jesteś bardzo wrażliwy i emocjonalny, czy wolisz chować się za maską siły. Podczas warsztatu poznamy ćwiczenia i zadania aktorskie, które dodadzą nam pewności siebie, nauczą swobody w wyrażaniu emocji oraz zwrócą uwagę na intencje ukryte w tekście.
MASTERCLASSES
Teatroterapia - warsztat pracy teatralnej z osobami z niepełnosprawnościami
Prowadzi: Justyna Sobczyk (pedagożka, wykładowczyni, reżyserka)
Zapraszamy na warsztat twórczy z założycielką Teatru 21, pedagożką teatru i reżyserką - Justyną Sobczyk. Prowadząca podzieli się z uczestnikami wypracowywaną przez 13 lat metodą pracy teatralnej z osobami z niepełnosprawnościami. Prosimy o zabranie wygodnego stroju.
Justyna Sobczyk - od 13 lat związana jest z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Współtwórczyni Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Wspólnie z Zofią Dworakowską kieruje na Uniwersytecie Warszawskim studiami podyplomowymi z pedagogiki teatru. Współodpowiada za program merytoryczny Centrum Sztuki Włączającej Downtown w Warszawie. Reżyserowała w Teatrze Polskim w Poznaniu, Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, Teatrze Powszechnym w Warszawie, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Wielokrotnie nagradzana za działalność pedagogiczno-artystyczną i zaangażowanie społeczne.
Spektakl od A do Z - warsztat pracy teatralnej
Prowadzi: Dagmara Żabska (reżyserka, pedagożka, wykładowczyni)
Zapraszamy na warsztat teatralny z Dagmarą Żabską - założycielką jedynego w Polsce profesjonalnego teatru cieni. Współtworzenie spektaklu z aktorami to przygoda. Ale jak stworzyć spektakl z udziałem artystów w wieku 4-6 lat i nie zwariować? Sprawdzone pomysły na realizacje teatralne z przedszkolakami - od A do Z.
Dagmara Żabska - aktorka, reżyserka, założycielka Teatru Figur Kraków, menadżerka kultury, wykładowczyni akademicka, pedagożka teatru, teatrolożka, absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz FigurenTheater-Kolleg w Niemczech. Nagrodzona brązowym medalem Gloria Artis - Zasłużeni Kulturze oraz nagrodą za reżyserię Króla Maciusia Pierwszego przyznaną przez jury Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej Klasyka Żywa.
Te(k)st dla reżysera - warsztat pracy z tekstem teatralnym
Prowadzi: Iga Gańczarczyk (dramaturżka, reżyserka)
Zapraszamy na warsztaty pracy z tekstem teatralnym z Igą Gańczarczyk. Jak oswoić tekst, jak stworzyć adaptację? Jak nie bać się swojej własnej interpretacji? A kiedy materiał jest już gotowy na scenę - to co dalej?
Iga Gańczarczyk - dramaturżka, reżyserka i redaktorka. Jako dramaturg współpracowała m.in. z Krystianem Lupą, Pawłem Miśkiewiczem, Bruno Lajarą, Agnieszką Holland i Anną Smolar, Maciejem Podstawnym. Reżyserowała w Teatrze Nowym w Krakowie, Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Łaźnia Nowa.
Bilety i zgłoszenia na warsztaty: bilety@laznianowa.pl, www.laznianowa.pl/tickets
Uwaga, bilet na dowolny spektakl prezentowany w ramach festiwalu upoważnia do wejścia na koncert Jerza Igora.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenia jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Wydarzenia odbywają się w siedzibie teatru przy os. Szkolnym 25.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.