Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

    Gdzie: Kraków
    os. Szkolne 25
    Kiedy: od 04-10-2018 10:00
    do 07-11-2018 20:30
    Cena: darmowe
    Kategoria: Sztuka i kreatywność
    Tel:12 425 03 20
    E-mail:biuro@laznianowa.pl

    Mała Boska Komedia #2 - Wydarzenia Towarzyszące

    Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie oraz bezpłatnych warsztatach dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach Festiwalu Mała Boska Komedia #2:

     

    KONCERT

    • 6.10.18 | sobota | 12:00 Jerz Igor z zespołem, wiek b.o. 

    Koncert dla osób w każdym wieku. Podczas koncertu można rozmawiać i biegać.

     

    Jerz Igor

     

    Jerz Igor to dwóch muzyków - Jerzy Rogiewicz oraz Igor Nikiforowicz. Panowie śpiewają i grają na wielu instrumentach. Po wielu wspólnych występach zapragnęli przygotować coś niezwykłego - piosenki dla najmłodszych słuchaczy. Chcieli stworzyć taką płytę, której sami słuchaliby z przyjemnością, i która wpadałaby w dziecięce ucho. Myśleli o prawdziwych instrumentach i bogatym brzmieniu piosenek. Wydali więc dwie płyty z kołysankami i piosenkami dla dzieci i ich opiekunów. I udało się spełnić marzenie o płycie, która traktuje młodych słuchaczy poważnie i sprawia przyjemność także dorosłym.

     

    Wystąpią: Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow wraz z zespołem w składzie: Tomasz Duda (klarnet, flet), Tomasz Dworakowski (puzon) i Maurycy Idzikowski (trąbka). 

    Wydarzenie realizowane we współpracy z Fundacją Faktor Kultura.

     
     
    WARSZTATY
    • 4.10.18 | czwartek | 10:00-12:00 Ożywianie przedmiotów - warsztaty teatru formy dla dzieci w wieku 10-13 lat

    Prowadzi: Monika Filipowicz (aktorka, lalkarka)

    Tematem spotkania będzie teatr formy, czyli teatr nieograniczonej wyobraźni. Uczestników warsztatów zaprosimy do wspólnej zabawy z wykorzystaniem lalek teatralnych i masek. Poznamy także tajniki teatru przedmiotu. Przekonamy się, w jaki sposób powstają lalki i maski teatralne, poznamy podstawowe pojęcia z zakresu teatru formy oraz zasady animacji. Sprawdzimy, czy przedmioty posiadają zdolności aktorskie, czy potrafią okazywać emocje oraz czy podobnie jak ludzie przechodzą sceniczne metamorfozy. 

     

     

    • 5.10.18 | piątek | 17:00-18:00 I KROPKA - warsztaty ruchowe z elementami tańca współczesnego dla dzieci w wieku 4-7 lat z opiekunami

    Prowadzi: Monika Kiwiak (tancerka i pedagożka tańca)

    Warsztat ruchowy dla rodzin na temat przestrzeni w tańcu współczesnym. Zajęcia wzmacniają więzi dzieci i bliskich im dorosłych. Przygoda rozpocznie się od jednej kropki na podłodze. Dokąd zaprowadzić nas może rząd kropek? I co mają one wspólnego z tańcem? A co się stanie, gdy kropka spotka kreskę? Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w zabawie dorosłych i dzieci. Poruszamy się w wygodnych ubraniach, bez butów.

     

     

    • 6.10.18 | sobota | 10:00-12:00 Gdzie mieszkają dźwięki - warsztat muzyczno-plastyczny dla dzieci w wieku 4-10 lat z opiekunami

    Prowadzi: Aleksandra Denkowicz (muzyk, pedagożka)

    Czy byliście kiedyś w filharmonii lub na koncercie? A czy przyglądaliście się gitarze, bębnom lub fortepianowi z daleka albo z bliska? Żeby zachwycać i bawić się muzyką nie potrzebujecie wcale kosztownych akcesoriów, znajomości nut ani profesjonalnego nagłośnienia. Świat jest pełen dźwięków - aby je odnaleźć, wystarczy tylko uważnie i wnikliwie go posłuchać. Podczas naszych zajęć stworzymy nietuzinkową orkiestrę, która zagra swój pierwszy prawdziwy koncert na własnoręcznie wykonanych instrumentach.

     

     

    • 6.10.18 | sobota | 15:00-18:00 Cyrk podwórkowy - warsztaty cyrkowe

    bez ograniczeń wieku

    Prowadzą: Piotr i Tomasz Krawczyk (pedagodzy cyrku, sztukmistrzowie)

     

    Cyrk powinien być obowiązkowym przedmiotem w szkole i w przedszkolu. Jeżeli zależy Wam na osiąganiu sukcesów, efektywnej nauce, wzmocnieniu koordynacji - te warsztaty są dla Was. Spróbujcie swoich sił w żonglowaniu, chodzeniu po linie, na równoważni, w kręceniu talerzykiem i podrzucaniu poi pod okiem specjalistów. A po co to robimy? To nie tylko świetna zabawa, ale aktywność, która jest prawdziwą gimnastyką dla naszego mózgu. Podczas żonglowania używamy obu półkul mózgowych jednocześnie! Rozwijamy w ten sposób nasze zdolności intelektualne, kreatywność, pamięć, umiejętności radzenia sobie ze stresem. W efekcie możemy więcej.

     

     

    • 7.10.18 | niedziela | 12:00-13:30 Kartki Pana Andersena - opowieść cieniowa z warsztatem dla dzieci w wieku 4-7 lat z opiekunami

    Prowadzi: Alla Maslovskaya (reżyserka, aktorka)

     

    Prowadząca zabierze widzów w świat baśni Andersena, które wszyscy znamy i kochamy. Tak się składa, że będzie potrzebowała pomocy i wyobraźni dzieci, aby poukładać porozrzucane kartki rękopisu Pana Andersena. Czy uda nam się wspólnie opowiedzieć, uporządkować lub wymyślić na nowo historię o najmniejszej dziewczynce na ziemi? Pomogą nam w tym piękne cieniowe obrazy. Opowieść przeradza się we wspólne warsztaty teatru cieni.

     

    • 7.10.18 | niedziela | 15:00-18:00 Muzyka bez instrumentów - warsztaty muzyczne dla młodzieży w wieku 15- 18 lat

    Prowadzi: Dominik Strycharski (kompozytor, muzyk)

    Nie każdy potrafi śpiewać. Nie każdy potrafi grać na instrumentach. Ale każdy z nas posiada GŁOS. Sprawdzimy jego skalę i możliwości. Co może solo, a co się dzieje, kiedy współbrzmi z innymi głosami? Dodajmy do tego elektronikę i możliwości stają się nieograniczone. Właśnie tworzymy orkiestrę brzmień bez użycia żadnego instrumentu. Poza własnym ciałem.

     

     

    • 7.10.18 | niedziela | 15:00-18:00 Moda na scenie - warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 10+ lat z opiekunami

    Prowadzi: Ewa Woźniak (scenografka)

    Strój, kostium, look, outfit, stylizacja, czyli modowe szaleństwo ogarniające korytarze, ulice i nasze głowy. Czym różni się teatralny kostium od normalnego ubrania? Podczas warsztatów zaprojektujemy własne kostiumy teatralne.

     

     

    • 20.10.18 | sobota | 13:00-16:00 Trening aktorski dla młodzieży w wieku 15-18 lat

    Trening aktorski to doświadczenie potrzebne każdemu człowiekowi, który chce się skutecznie komunikować ze światem. Niezależnie od tego, czy jesteś duszą towarzystwa, czy szarą myszką; czy marzysz o karierze artystycznej, czy naukowej; jesteś bardzo wrażliwy i emocjonalny, czy wolisz chować się za maską siły. Podczas warsztatu poznamy ćwiczenia i zadania aktorskie, które dodadzą nam pewności siebie, nauczą swobody w wyrażaniu emocji oraz zwrócą uwagę na intencje ukryte w tekście.

     

     

     

    MASTERCLASSES

     

    • 21.10.18 | niedziela | 12:00-15:00

    Teatroterapia - warsztat pracy teatralnej z osobami z niepełnosprawnościami

    Prowadzi: Justyna Sobczyk (pedagożka, wykładowczyni, reżyserka)

     

    Zapraszamy na warsztat twórczy z założycielką Teatru 21, pedagożką teatru i reżyserką - Justyną Sobczyk. Prowadząca podzieli się z uczestnikami wypracowywaną przez 13 lat metodą pracy teatralnej z osobami z niepełnosprawnościami. Prosimy o zabranie wygodnego stroju.

     

    Justyna Sobczyk - od 13 lat związana jest z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Współtwórczyni Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Wspólnie z Zofią Dworakowską kieruje na Uniwersytecie Warszawskim studiami podyplomowymi z pedagogiki teatru. Współodpowiada za program merytoryczny Centrum Sztuki Włączającej Downtown w Warszawie. Reżyserowała w Teatrze Polskim w Poznaniu, Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, Teatrze Powszechnym w Warszawie, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Wielokrotnie nagradzana za działalność pedagogiczno-artystyczną i zaangażowanie społeczne.

     

     

    • 21.10.18 | niedziela |15:30-18:30

    Spektakl od A do Z - warsztat pracy teatralnej

    Prowadzi: Dagmara Żabska (reżyserka, pedagożka, wykładowczyni)

     

    Zapraszamy na warsztat teatralny z Dagmarą Żabską - założycielką jedynego w Polsce profesjonalnego teatru cieni. Współtworzenie spektaklu z aktorami to przygoda. Ale jak stworzyć spektakl z udziałem artystów w wieku 4-6 lat i nie zwariować? Sprawdzone pomysły na realizacje teatralne z przedszkolakami - od A do Z.

     

    Dagmara Żabska - aktorka, reżyserka, założycielka Teatru Figur Kraków, menadżerka kultury, wykładowczyni akademicka, pedagożka teatru, teatrolożka, absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz FigurenTheater-Kolleg w Niemczech. Nagrodzona brązowym medalem Gloria Artis - Zasłużeni Kulturze oraz nagrodą za reżyserię Króla Maciusia Pierwszego przyznaną przez jury Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej Klasyka Żywa.

     

     

    • 7.11.18 | środa | 17:30-20:30

    Te(k)st dla reżysera - warsztat pracy z tekstem teatralnym

    Prowadzi: Iga Gańczarczyk (dramaturżka, reżyserka)

     

    Zapraszamy na warsztaty pracy z tekstem teatralnym z Igą Gańczarczyk. Jak oswoić tekst, jak stworzyć adaptację? Jak nie bać się swojej własnej interpretacji? A kiedy materiał jest już gotowy na scenę - to co dalej?

     

    Iga Gańczarczyk - dramaturżka, reżyserka i redaktorka. Jako dramaturg współpracowała m.in. z Krystianem Lupą, Pawłem Miśkiewiczem, Bruno Lajarą, Agnieszką Holland i Anną Smolar, Maciejem Podstawnym. Reżyserowała w Teatrze Nowym w Krakowie, Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Łaźnia Nowa.

     

     

    garść praktycznych informacji

    Bilety i zgłoszenia na warsztaty: bilety@laznianowa.pl, www.laznianowa.pl/tickets 

     

    Uwaga, bilet na dowolny spektakl prezentowany w ramach festiwalu upoważnia do wejścia na koncert Jerza Igora.

     

    Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenia jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

    Wydarzenia odbywają się w siedzibie teatru przy os. Szkolnym 25.

    Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.