Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

 • Parking
 • Płatność kartą
 • WC
 • Pod dachem
 • Na zewnątrz
 • Jedzenie / picie
 • Szatnia
Gdzie: Wrocław
Wróblewskiego 1-5
Kiedy:
Pn. 09:00 - 16:00
Wt. 09:00 - 16:00
Śr. 09:00 - 16:00
Czw. 09:00 - 16:00
Pt. 09:00 - 17:00
Sob. 09:00 - 17:00
Niedz. 09:00 - 17:00
Cena: od 0,00
do 45,00 zł/osoba
Kategoria: Świat zwierząt
Tel: + 48 71 340 71 19, +48 691 674
E-mail:pok@zoo.wroc.pl

Zamknięte

ZOO Wrocław

W historycznej stolicy Dolnego Śląska jest takie miejsce, które na pewno zainteresuje najmłodszych. Najróżniejsze zwierzęta, duży obszar, zabytkowe budowle - te rzeczy sprawiają, że zoo we Wrocławiu jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji w Polsce. Twoje dziecko również nie pozostanie obojętne!

 

Lemury katta we wrocławskim zoo

 

Ciekawostki o wrocławskim zoo

Zwierzyniec został założony w 1865 roku, co czyni go najstarszym ogrodem zoologicznym w Polsce. Turystom oddano do zwiedzania obszar o powierzchni 33 hektarów. Pod koniec XIX wieku urodził się tutaj tapir malajski - pierwszy tapir urodzony w historii ogrodów zoologicznych. Dolnośląskie zoo odnosi też sukcesy w hodowli hipopotamów karłowatych oraz żyraf siatkowanych. W 2012 roku ewenementem na światową skalę było wyklucie się syczka filipińskiego, co nie udało się dotąd nigdzie poza Filipinami. 

 

Zajęcia edukacyjne dla dzieci

Zoo we Wrocławiu prowadzi zajęcia edukacyjne dla młodszych i starszych dzieci. Dla maluchów, które ukończyły 5 lat zajęcia trwają 45 minut. Realizowane są w formie zajęć warsztatowych w sali edukacyjnej na takie tematy jak: "Szlakiem jaja", "Czy wiesz, co je jeż?", "Opowieści z afrykańskiej sawanny", "To co pływa, lata, pełza i biega" i inne. Możliwa jest także wersja zajęć w terenie przy wybiegach dla zwierząt, gdzie dzieci mogą zapoznać się z tematami jak: "Bliskie spotkania z małpami" czy "Zwierzęca olimpiada". Dla uczniów szkół podstawowych zajęcia trwają 60 minut. Dostępne są tematy wymienione wcześniej, a oprócz nich dodatkowo: "Zmysły w świecie zwierząt", "Pogadajmy o gadach", "Te wspaniałe robale", "Drapieżniki Europy", "Ginące gatunki" i wiele innych. Na uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych czeka taka tematyka: "Darwin - jak zmieniać świat", "Afrykańskie adaptacje" czy "Stop nielegalnemu handlowi" i nie tylko. Czas trwania zajęć również wynosi 60 minut.

 

Lwica w zimowej scenerii zoo

 

Atrakcje w zoo we Wrocławiu

Ekscytującym przeżyciem dla dzieci, a także dorosłych, będzie pokazowe karmienie zwierząt. Można być świadkiem żywienia hipopotamów nilowych, pawianów masajskich, żółwi pustynnych, manatów, rekinów, piranii, płaszczek, waranów z Komodo, reniferów oraz kolczatek. Każdy gatunek jest karmiony w określonych dniach i godzinach, więc jeśli chcesz zabrać swoje dziecko na konkretny pokaz to lepiej wcześniej sprawdzić, kiedy się on odbywa. Na małych fanów jazdy konnej czekają przejażdżki na kucykach. Dzieci od 2 do 10 lat w godzinach od 11:00 do 15:00 w dni powszednie oraz od 11:00 do 17:00 w weekendy i święta mogą cieszyć się konną przygodą. Przejażdżki możliwe są od 1 maja do 30 września. Dodatkowo na terenie zoo znajduje się punkt z pamiątkami, gdzie każdy malec może zakupić podobiznę swojego ulubionego zwierzaka.

 

Na terenie ogrodu zoologicznego znajduje się Afrykarium - unikatowe na skalę światową oceanarium, które trzeba odwiedzić!

 

  Słonie indyjskie to jedni z mieszkańców Zoo we Wrocławiu

Cennik biletów:

 • bilet ulgowy 35 zł
 • bilet normalny 45 zł
 • bilet studencki 40 zł
 • bilet rodzinny jednorazowy (2 osoby dorosłe + max. 3 dzieci) - 150 zł

 

Dzieci do 3 lat oraz osoby, które ukończyły 75 lat mogą zwiedzać zoo za darmo.

 

 

UWAGA:

Szczegółowe godziny otwarcia znajdziecie w zakładce po lewej stronie.