Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Rzeszów
  Mickiewicza 13
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Wiek: Wszyscy
  Cena: od 15,00
  do 20,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:17 85 20 614
  E-mail:teatrmaska@teatrmaska.pl

  Teatr Maska

  Miłośnicy teatru z Rzeszowa z pewnością znają to miejsce. Bogaty repertuar teatru przyciąga dziesiątki tysięcy widzów rocznie, niezależnie od wieku - 'Maska' posiada w ofercie spektakle dla maluchów, starszych dzieci i dorosłych. Aktorzy mają do dyspozycji dwie sceny - dużą, mieszczącą 240 widzów i małą z 50 miejscami. Teatr jest jedynym profesjonalnym teatrem lalek na Podkarpaciu. Zafascynowanych sztuką lalkarstwa, teatr zaprasza do zwiedzania działającego przy nim Muzeum Lalek Teatralnych. W tym samym budynku mieści się również Muzeum Dobranocek, do którego warto zajrzeć przy okazji wizyty w teatrze.

   

  Akademia Pana Kleksa, fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska

   

  Spektakle

  W rzeszowskiej 'Masce' znajdziecie szeroki wybór spektakli dla dzieci i dorosłych. 'Calineczka', 'Piotruś Pan', 'Akademia Pana Kleksa' czy 'Opowieść Wigilijna' to teatralne adaptacje dzieł z klasyki dziecięcej literatury. Ale to nie wszystko - można tu podejrzeć dzień z życia lisiej rodziny, znowu uwierzyć w istnienie smoków i uczyć się odwagi z małym tygrysem. Teatr otwarł się także dla najnajów, czyli prawdziwych maluchów - te spektakle rządzą się swoimi prawami. Mali widzowie, w samych skarpetkach na poduszkach rozłożonych wokół sceny absolutnie nie są uciszani, a pod koniec przedstawienia mogą na scenie wziąć do małych rączek teatralne rekwizyty.

  Teatr Maska znana jest także z poważniejszej strony - scena dla młodzieży i dorosłych obejmuje takie przedstawienia jak 'Bieguny', 'Romeo i Julia', 'Siostra siostrze' i, na pozór jedynie zabawny, 'Na pełnym morzu'

   

  Spektakl dla maluchów Czasoodkrywanie, fot. Tadeusz Poźniak

   

  Zajęcia w teatrze

  Teatr w Rzeszowie to miejsce otwarte na potrzeby dzieci. Oferuje szereg atrakcji dla najmłodszych, od spektakli zaczynając, na festiwalach kończąc. Pasjonatów teatru w wieku 7-18 lat zaprasza pod swoje skrzydła Mała Akademia Teatralna. To miejsce wspólnej zabawy, rozwoju talentu i wyobraźni. Dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie szkół podstawowych zapraszani są do udziału w Lekcjach w Teatrze, które stwarzają uczestnikom niepowtarzalną możliwość zaglądnięcia do teatralnych pomieszczeń. Zajęcia przeznaczone są dla widzów i odbywają się przed lub po wybranych spektaklach.

   

  Mała Akademia Teatralna - warsztaty dla małych pasjonatów aktorstwa

   

  Konkursy

  Teatr angażuje swoich fanów również poprzez organizację konkursów. Z reguły są one skierowane do wszystkich pasjonatów teatru, od dzieci zaczynając, po najstarszych gościach teatru kończąc. To wspaniałe okazje do wspólnej zabawy i nauki. 

   

  Festiwale

  Czyli artystyczna zabawa na całego! Teatr współorganizuje trzy głośne festiwale. Jeden z nich, Maskarada, czyli Festiwal Teatrów Ożywionej Formy, to prezentacja  przedstawień różnych teatrów na scenach rzeszowskiej 'Maski' i w plenerze. Kolejny projekt to muzyczny Carpathia Festival; trzecim przedsięwzięciem jest festiwal Źródła Pamięci, również goszczący teatry z całej Polski.

   

  Teatr Maska to żywe miejsce kultury, z wieloletnią historią, wypełnione ludźmi z prawdziwą pasją - przyjdź tutaj z dzieckiem i przekonaj się na własne oczy. Zapraszamy!