Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Rzeszów
Mickiewicza 13
Kiedy:
Pn. nieczynne
Wt. 09:00 - 17:00
Śr. 09:00 - 17:00
Czw. 09:00 - 17:00
Pt. 09:00 - 17:00
Sob. 10:00 - 18:00
Niedz. 10:00 - 18:00
Wiek: Wszyscy
Cena: od 4,00
do 25,00 zł/osoba
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:17 748 36 51
E-mail:poczta@muzeumdobranocek.com.pl

Zamknięte

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie

Zapewne każdy z nas nieraz wspomina błogie chwile dzieciństwa, kiedy rodzice wołali na dobranockę, prawda? A gdyby tak wrócić na moment do tych czasów i zobaczyć wszystkie ulubione bajki w jednym miejscu? Tak, to możliwe! Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie zaprasza - właśnie tam możemy zatopić się w dobrych wspomnieniach i przypomnieć sobie jakie bajki z dzieciństwa oglądaliśmy, a także pokazać je swoim dzieciom!

 

Oficjalne otwarcie muzeum nastąpiło 22 marca 2009 roku, więc już od ponad 7 lat, dzięki zbiorom Wojciecha Jamy, możemy podziwiać lalki z filmów kukiełkowych, plakaty, zabawki, książki i mnóstwo innych przedmiotów związanych z popularnymi dawniej wieczorynkami. Pamiętacie Jacka i Agatkę? Właśnie ci bohaterowie patronują Muzeum Dobranocek w Rzeszowie od samego początku. Jednakże nie tylko oni goszczą w tym bajkowym miejscu: W Rzeszowie znajdziemy również bohaterów innych bajek, takich jak: Miś Uszatek, Przygody Misia Colargola, Plastusiowy Pamiętnik, Trzy Misie i wielu, wielu więcej, o których Wasze pociechy, drodzy rodzice, mogą się dowiedzieć, czy też sobie przypomnieć.

W Muzeum Dobranocek gromadzone są również przedmioty codziennego użytku, jednak tylko takie, które mają na sobie wizerunki dobranockowych postaci.

 

Muzeum organizuje również wiele ekspozycji czasowych i plenerowych, którym towarzyszą edukacyjne lekcje muzealne, a także warsztaty artystyczne i pokazy dla różnych grup wiekowych. Najpopularniejszymi zajęciami edukacyjnymi Muzeum są:

 

 

  • Od bajki do Dobranocki,
  • Wędrujące Dobranocki,
  • Spotkania z Dobranocką.

 

Dzięki tym zajęciom, możemy poznać literackie pierwowzory bohaterów wieczorynek. Jeżeli więc pragniesz oderwać się od rzeczywistości, zagłębić się w świat dawnych bajek i poznać ich historię, serdecznie zapraszamy do Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Przyjemne zapomnienie i zatracenie w bajkowym świecie gwarantowane!

 

Muzeum Dobranocek mieści się w tym samym budynku, co Teatr Maska, który zaprasza nawet roczne maluchy na swoje spektakle.