Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • Parking dla rowerów
  • Płatność kartą
  • WC
  • Pod dachem
  • Udogodnienia dla niepełnosprawnych
  • Jedzenie / picie
  • Wi-fi
  • Szatnia
Gdzie: Tarnowskie Góry
Jana III Sobieskiego 7
Kiedy:
Pn. - Pt. 08:00 - 20:00
Sob.10:00 - 20:00
Niedz. 10:00 - 20:00
Wiek: Wszyscy
Cena: do uzgodnienia
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:32 285 27 34
E-mail:biuro@tck.net.pl

Otwarte

Miejskie kino Olbrzym

Miejskie Kino Olbrzym zostało uruchomione w październiku 2013. Była to odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie na kino w Tarnowskich Górach. Wyposażenie sali widowiskowej TCK w doskonałe nagłośnienie oraz cyfrowy projektor, umożliwiło projekcje filmów w najlepszej jakości 2D i 3D.
W repertuarze Miejskiego Kina Olbrzym znaleźć można ogólnopolskie i światowe premiery, a także kultową klasykę. Co odróżnia nasze kino od innych, bardziej znanych multipleksów? Przede wszystkim w działalności Miejskiego Kina Olbrzym najważniejsi są widzowie - niejednokrotnie ich determinacja wpływa na projektowanie repertuaru czy powtórki projekcji.
Nie można zapomnieć także o bardzo konkurencyjnych cenach biletów (zarówno w formacie 2D jak i 3D).
Miejskie Kino Olbrzym to obecnie świetne połączenie starannie wyselekcjonowanej oferty dystrybutorów z oddolnym zapotrzebowaniem widzów z miasta i okolic. Zróżnicowane tarnogórskie gusta filmowe mogą odtąd komplementarnie się uzupełniać w dwóch sala kinowych w TCK. 

 

Bardzo często jesteśmy pytani, dlaczego niektóre tytuły ukazują się na ekranie Miejskiego Kina Olbrzym później niż premierowe seanse w multipleksach.
Kinomanom należy się wyjaśnienie, że - niestety - wynika to z przyjętych na rynku filmowym zwyczajów. Jednym z warunków stawianych przy zakupie premierowych filmów przez ich dystrybutorów jest wymóg grania danego tytułu przez jakiś konkretny, dość długi czas (np. tydzień lub nawet dłużej) przy kilku pokazach dziennie.
Nie jesteśmy w stanie spełniać tego warunku z kilku powodów:
- sala Miejskiego Kina Olbrzym jest równocześnie salą widowiskową Tarnogórskiego Centrum Kultury wykorzystywaną do wielu imprez organizowanych przez TCK. Seanse muszą być tak planowane, by nie kolidowały z innymi wydarzeniami kulturalnymi;
- w mieście średniej wielkości, jakim są Tarnowskie Góry (z uwzględnieniem miejscowości okolicznych) nie ma aż tylu chętnych, by zagwarantować opłacalną frekwencję przy tak wielokrotnym wyświetlaniu tego samego filmu;
- wypełnienie np. całego tygodnia tylko jednym tytułem filmowym doprowadziłoby do absurdalnej sytuacji, w której np. przez cały miesiąc repertuar kina zawierałby tylko ok. czterech tytułów, co w sposób niewyobrażalny zawęziłoby ofertę programową kina.

Multipleksy mogą sobie na to pozwolić, przede wszystkim z racji tego, że mają po kilka sal kinowych.

Efektem jest to, że jeśli kino chce dokonać zakupu filmu po premierze na pojedyncze projekcje, konieczne jest odczekanie min. 4 tygodni. Tego warunku przestrzegają niemal wszyscy dystrybutorzy.

To wszystko sprawia, że musimy być selektywni w wyborze tytułów, które pokażemy. Staramy się zawsze wybierać takie filmy, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mamy nadzieję, że mimo wskazanych ograniczeń, nasz dobór repertuaru cieszy się dobra opinią miłośników sztuki filmowej.

Warto jeszcze dodać, że w wielu wypadkach jest szansa, że jeśli jakiegoś filmu nie udaje nam się pokazać w Miejskim Kinie Olbrzym, to bardzo możliwe, że pojawi się on w Dyskusyjnym Klubie Filmowym (dla przykładu, w lutym będą takie tytuły, jak "Imigranci" oraz "Dziewczyna z portretu").

 

Kasa biletowa czynna:

pon-pt: 8-20

dni wolne od pracy: na godzinę przed planowaną imprezą

 

Dyskusyjny Klub Filmowy Olbrzym działa w Tarnogórskim Centrum Kultury od października 2009. To kameralna przestrzeń parakinowa, w której film jest często tylko pretekstem do zgłębienia skomplikowanej współczesności - w fabule, dokumencie, w tytułach często spoza oficjalnego obiegu dystrybucyjnego. To miejsce, gdzie odbywają się projekcje kina autorskiego, krótkich metraży, animacji oraz innych form audiowizualnych. Organizowane są tu spotkania popularyzacyjne, warsztaty, szkolenia, festiwale, przeglądy. Tarnogórski DKF często współpracuje z lokalnymi i ogólnopolskimi organizacjami pozarządowymi, z organizatorami filmowych wydarzeń ogólnopolskich i międzynarodowych. Jego trzonem są spotkania stałych członków organizowane kilka razy w miesiącu pod wyzywającą nazwą Klub Widzów Niepokornych.

Warto dodać, że tarnogórski Olbrzym zrzeszony jest w Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. We wrześniu 2014 zwyciężył w 7. edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, w kategorii 'Dyskusyjne Kluby Filmowe'. Uroczysta gala wręczenia odbyła się podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie nagrody, wręczane w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina i ułatwieniu dostępu do polskiej twórczości filmowej. 

DKF TO NIE JEST ZAMKNIĘTY KLUB DLA WYBRAŃCÓW!  

 

Dyskusyjny Klub Filmowy Olbrzym to oferta dla tych wszystkich miłośników kina, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o filmie, lubią i cenią repertuar inny niż ten proponowany przez multipleksy. Oferujemy kino niekomercyjne i filmy, których nie wyświetla się w kinach na co dzień.  

DKF oferuje repertuar inny niż w Miejskim Kinie Olbrzym. To klasyka kina, filmy festiwalowe, najlepsze światowe dokumenty, zwycięzcy największych festiwali (np. w Cannes, Berlinie, Wenecji czy Sundance…), filmy alternatywne, kino offowe, artystyczne lub wzbudzające kontrowersje, filmy z różnych zakątków świata.  

Seanse poprzedzone są słowem wprowadzającym, dzięki czemu widzowie są informowani zarówno o prezentowanym dziele filmowym, jak i całym jego kontekście.  

Obecnie Dyskusyjny Klub Filmowy Olbrzym ma kilkunastu stałych członków, ale nie jest to żadna zamknięta grupa. Do grona klubowiczów w każdej chwili może dołączyć każdy, kto ukończył 15 lat. Wystarczy raz w miesiącu kupić karnet oraz zgłosić się po legitymację, która uprawnia do bezpłatnego uczestnictwa we wszystkich projekcjach w DKF Olbrzym. Legitymacja uprawnia także do zniżek przy zakupie biletów na projekcje w Miejskim Kinie Olbrzym.  

Na spotkania i projekcje można też przyjść nie będąc członkiem DKF. Wystarczy kupić jednorazowy bilet (lub odebrać wejściówkę w przypadku imprez bezpłatnych). Po projekcji zainteresowani mogą podzielić się swoimi przemyśleniami i odczuciami. Kameralna atmosfera sprzyja rozmowom o filmach.
Można jednak przyjść jedynie na sam seans filmowy. Uczestnictwo w dyskusji jest całkowicie dobrowolne. 

Poza stałymi, cotygodniowymi spotkaniami, DKF Olbrzym organizuje także seanse repertuarowe np. filmów festiwalowych czy klasyki kina. Trzeba po prostu prześledzić publikowany co miesiąc repertuar DKF Olbrzym.