Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Pod dachem
Gdzie: Łódź
Traugutta 18
Kiedy: Godziny do ustalenia
Wiek: Wszyscy
Cena: do uzgodnienia
Kategoria: Domy Kultury i biblioteki
Tel:42 633 98 00
E-mail:ldk@ldk.lodz.pl

Łódzki Dom Kultury

ŁDK powstał w 1953 i jest jedną z najstarszych instytucji kulturalnych w województwie łódzkim. Jednym z głównych celów instytucji jest ochrona i promocja bogatej sztuki ludowej regionu, co realizuje przez organizację wystaw, festiwali, kiermaszy i innych przedsięwzięć artystycznych. Artyści indywidualni i zespoły folklorystyczne są wspierani przez ŁDK i prezentują swoją twórczość na wystawach i w ramach rozmaitych projektów kulturalnych.

 

Łódzki Dom Kultury posiada bogatą ofertę zajęć dla mieszkańców miasta w każdym wieku. działają tutaj:

 

  • pracownia plastyczna - prowadzona przez doświadczonego, zawodowego plastyka, jest otwarta dla uczniów szkół podstawowych, studentów i osób dorosłych. Zajęcia charakteryzują się indywidualnym podejściem do każdego uczestnika i skupione są na teoretycznej i praktycznej nauce różnorodnych technik i środków artystycznych. Nabyte umiejętności często otwierają uczestnikom zajęć drzwi wyższych uczelni sztuk pięknych i umożliwiają prezentację ich twórczości na konkursach i wystawach.
  • pracownia muzyczna - w ramach ŁDK działa wiele zespołów wokalnych i instrumentalnych. Muzykom udostępniane są sale i sprzęt muzyczny i mogą liczyć na pomoc merytoryczną w zakresie doboru repertuaru i doskonalenia warsztatu artystycznego. Placówka jest organizatorem wielu imprez artystycznych, do których należą popularny Festiwal Muzyczny Rockowanie, skupiający rzesze fanów szeroko pojętego rocka, Łódzki Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis, prezentujący na przestrzeni lat dokonania setek krajowych i zagranicznych zespołów wokalnych, a także ogólnopolskie Łódzkie spotkania z piosenką żeglarską Kubryk, jednej z najbardziej rozpoznawalnych muzycznych imprez folkowych.
  • pracownia taneczna - doświadczeni i wykwalifikowani instruktorzy zapraszają na zajęcia pasjonatów tańca towarzyskiego w każdym wieku. Uczestnicy zajęć prezentują swoje umiejętności na krajowych i zagranicznych festiwalach; wśród ich największych osiągnięć znajdują się nagrody zdobyte na Międzynarodowym Turnieju Tańca w Paryżu, w Czechach, i podczas Open to the World Blackpool Dance Festiwal oraz Supadance Polish Open Championships.
  • pracownia teatralna - jest do idealne miejsce dla fanów sztuki teatralnej. Uczestnicy zajęć poznają tajniki warsztatu aktorskiego, szlifując m.in. emisję głosu, dykcję, interpretację tekstu i ruch sceniczny. Poza praktycznymi ćwiczeniami, pracownia organizuje również spotkania z młodymi aktorami i reżyserami oraz konkursy dla dzieci (Świerszczykowe wierszyki), młodzieży i dorosłych (Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje miejskie i finał wojewódzki). ŁDK jest także pomysłodawcą i realizatorem festiwalu teatrów alternatywnych i poszukujących - Łódzkich Spotkań Teatralnych.

Na terenie Łódzkiego Domu Kultury działają 2 kina - Kino SzpulkaKino Przytulne, należące do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Sieci Kin Cyfrowych. Widzowie mogą liczyć tutaj na projekcję ambitnych, polskich i światowych nowych i klasycznych przykładów sztuki filmowej. W repertuarze nie znajdziemy typowo komercyjnych hitów multipleksów; repertuar obfituje w dzieła niezależne i niszowe, o wysokich walorach artystycznych.