Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Ustroń
  ul. Zdrojowa 16
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 32,00 zł/osoba
  Kategoria: Świat zwierząt
  Tel:+48 515 255 161, +48 (33) 444 6
  E-mail:info@lesnypark.pl

  Leśny Park Niespodzianek

  Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu w Beskidzie Śląskim to wymykający się konwencjonalnym regułom ogród zoologiczny, w którym nie ma sztywnych granic oddzielających gości od dzikiej natury i jej mieszkańców. Przyroda odsłania tu swoje wdzięki, a zwierzęta żyją swoim naturalnym rytmem, który zwiedzający mogą oglądać i fotografować. Leśny Park łączy w sobie walory edukacyjne i rekreacyjne. Można nasycić tu oczy pięknem Beskidu Śląskiego, spotkać się oko w oko z żubrami i muflonami, a także podziwiać żyjące w przestworzach ptactwo - dzięki takim atrakcjom jak sowiarnia i sokolarnia

   

  Daniel - mniejszy kuzyn jelenia szlachetnego

   

  Park rozciąga się na obszarze 15 hektarów na terenie starodrzewia bukowego, który w swej przyrodniczej części znajduje się pod ścisłą ochroną. Specjalne ścieżki spacerowe osiągają długość 3,5 kilometra. Tę wyjątkową ostoję natury odwiedzać można o każdej porze roku. 

   

  Natura bez barier

  Na terenie Parku żyje wiele dużych zwierząt z krajowego podwórka. Począwszy od jeleniowatych (jeleń szlachetny i wschodni, daniel) po sarny, żubry i muflony. Te ostatnie wraz z danielami spacerują swobodnie po terenie Parku i każdy ze zwiedzających może nakarmić je z ręki lub pogłaskać. Zwierzęta są łagodne i sympatyczne. Swoje zagrody na terenie Parku, poza żubrami i sarnami, posiadają także dziki, żbiki i jenoty. Park to również dom dla sów i kilku gatunków ptaków drapieżnych tj.: orłów, myszołowów, sokołów i jastrzębi. Te dostojne ptaki oglądać możemy podczas specjalnych pokazów organizowanych w sokolarni. Sokolinicy wypuszczają swych podopiecznych, pozwalają im latać nad głowami gości, po czym przywołują je z powrotem.

  Z kolei sowiarnia przedstawi zwiedzającym zachowania sów, ich zwyczaje i upodobania. Tutaj również w odpowiednich porach i godzinach można oglądać pokazy lotów. 

   

  W Leśnym Parku Niespodzianek odbywają się pokazy lotów ptaków drapieżnych

   

  Niespodzianki Parku

  Odwiedzając Park, goście trafić mogą do Centrum Przyrodniczo-Leśnego, znajdującego się na końcu ścieżki edukacyjnej. W Centrum zapoznać się można z eksponatami zwierząt z Ameryki Północnej, Afryki i Europy, obejrzeć pod mikroskopem skrzydło pszczoły, przyjrzeć się trofeom myśliwych czy zobaczyć poglądowy film o łowiectwie. 

   

  Z myślą o dzieciach powstało kilka ciekawych atrakcji, a wśród nich bajkowa alejka z 11 ruchomymi ekspozycjami przedstawiającymi postacie z dobrze znanych kreskówek i opowieści; dzieci zobaczą m.in. Bolka i Lolka i Czerwonego Kapturka. W kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym mieści się także plac zabaw i polana piknikowa. Najmłodsi znajdą tutaj trampoliny i basen pełen kolorowych piłeczek. Każdy maluch z pewnością na długo zapamięta pełen atrakcji dzień w Parku, zwłaszcza jeśli doświadczy niesamowitego spotkania z dzikimi zwierzętami. 

   

  Dopełnieniem wszystkich atrakcji są niezwykłe krajobrazy Parku, które podziwiać można w specjalnych punktach widokowych. Jeden z nich ukazuje zapierający dech w piersiach widok na przeciwległe pasmo górskie i szczyt Czantorii, drugi wychodzi w kierunku góry Chełm i w odpowiedniej porze roku obserwować tu można wiosenne i jesienne migracje ptaków. 

   

  Zapraszamy przez cały rok - w okresie letnim od godziny 9:00 do 18:00, a w zimowym - od godziny 10:00 do 16:00.