Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • Płatność kartą
  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Wodzisław Śląski
ks. płk. Wilhelma Kubsza 17
Kiedy: Godziny do ustalenia
Wiek: Wszyscy
Cena: do uzgodnienia
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:324554855
E-mail:sekretariat@wck.wodzislaw.pl

Kino Pegaz

PEGAZ jest kinem pracującym w systemie weekendowym od 1993 roku. Filmy wyświetlane są zazwyczaj od piątku do niedzieli o godz. 17.00 i 19.00 (pod warunkiem, że na sali widowiskowej nie odbywa się inna impreza kulturalna - sala, którą dysponuje WCK łączy funkcję sali estradowej i kinowej). Od września 2009 roku stałym punktem są wtorkowe seanse, podczas których prezentowane są filmy niszowe, ambitne, klasyka kina, które gromadzą coraz to większą publiczność.

Głównym celem jaki kino PEGAZ realizuje w ramach upowszechniania kultury filmowej jest prezentacja znaczących pozycji kina polskiego, europejskiego i światowego.
Kino, jako członek Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, do której należy od lipca 2009 roku, tworzy warunki dla upowszechniania kultury filmowej, integruje miłośników kultury filmowej a przede wszystkim umożliwia "kinomaniakom" dotarcie do filmów, których zobaczenie na ekranach multipleksów nie jest możliwe. Odpowiednio dobrany repertuar o wysokich walorach artystycznych, łączący zarówno współczesne kino jak i klasykę, z pewnością uatrakcyjnił ofertę, która stała się alternatywą dla kin wielosalowych.

 

Od marca rozpoczyna się nowy cykl pt. 'Kobieta w roli głównej', na którym emitowane będą filmy o kobietach i dla kobiet a przed każdym seansem przybyłe panie będą mogły wziąć udział w krótkiej prezentacji dwóch firm działających na lokalnym rynku, po której każda pani otrzyma upominek lub weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Seanse planowane są w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Cena biletu (tak jak na wszystkie pozostałe seanse) wynosi 10 zł.

 

Kino realizuje także wiele projektów edukacyjnych, takich jak "Wodzisławski Przegląd Kina Uff!owego", "Kino na peryferiach", "Nowe brzmienie i nowa jakość kina PEGAZ", "Akademia filmowa i Warsztaty Medialne" czy "Biletomania".

Kino PEGAZ bierze również udział w programie Filmoteki Narodowej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, pod nazwą E-Cinema. Projekt ma na celu stworzenie na bazie kin tradycyjnych należących do Sieci struktury kin rozpowszechniających filmy z nośników cyfrowych przy użyciu projektorów multimedialnych o rozdzielczości minimum Full HD. Głównym założeniem projektu jest zwiększenie dostępu do premier filmowych oferowanych przez dystrybutorów tradycyjnie współpracujących z siecią oraz skłonienie na tej podstawie innych dystrybutorów do przystąpienia do projektu i zwiększenie tym samym oferty premier filmowych dla SKSiL. 

Wspólnie z Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną kino realizuje Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS - Prawa człowieka w filmie oraz Letnią Akademię Filmową.

 

cena biletu na każdy seans - 10 PLN

Na cykl KINO DZIECI bilety w cenie 5 zł (nie obowiązuje karta Tu Kupuj)

 

Kasa kina czynna godzinę przed każdym seansem filmowym
tel. 32 455 48 55, kinopegaz@wck.wodzislaw.pl