Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Kielce
  Żeromskiego 12
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:41 368 05 01, 41 365 54 83
  E-mail:sekretariat@filharmonia.kielce.com.pl

  Filharmonia Świętokrzyska

  Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga mieści się w Kielcach przy ul. Żeromskiego w Międzynarodowym Centrum Kultury. Nowoczesny budynek instytucji jest sercem wielu spotkań artystycznych i pochwalić się może ogromną salą koncertową, dziedzińcem koncertowym, salą kameralną i konferencyjną, a także takimi udogodnieniami jak przesuwane ściany oraz specjalna aparatura umożliwiająca wyświetlanie prezentacji filmowych czy realizację nagrań archiwalnych. Wysoki poziom technologiczny sprawia, że sale Filharmonii mogą służyć również jako studia nagraniowe. 

   

  Akademia Melomana i koncerty dla młodych

  Filharmonia Świętokrzyska aktywnie włącza się w muzyczny rozwój młodego pokolenia, chcąc uwrażliwiać dzieci i młodzież na ponadczasowe piękno muzyki. Stąd też w ofercie instytucji wiele projektów skierowanych do młodych słuchaczy. Jednym z nich jest Akademia Melomana, czyli cyklicznie odbywające się koncerty, które w swym programie zawierają starannie wybranych wykonawców muzycznych, jak i prelegentów, którzy nie tylko przybliżą odbiorcom, jak świadomie słuchać muzyki, lecz również stworzą im szansę do uczynienia pierwszego scenicznego kroku. 

  W gronie kameralnym dzieci i młodzież mogą spotkać się z muzyką w ramach koncertów familijnych. Na spotkaniach tych zostaną zapoznane z różnymi rodzajami muzyki, od muzyki klasycznej po rozrywkową. Muzyce towarzyszą tu opowieści, legendy i baśnie związane z  prezentowanym tematem przewodnim.  

  Artyści Filharmonii często opuszczają mury swej siedziby, by w placówkach szkolnych przeprowadzać lekcje muzyki ze starannie dopracowanym scenariuszem. Rocznie odbywa się do 600 koncertów, które uczą dzieci i młodzież jak słuchać muzyki, zapoznają ich ze znanymi kompozytorami i ich dorobkiem muzycznym, jak również prezentują ciekawe instrumenty. 

   

  Szeroki świat muzyki

  Filharmonia Świętokrzyska jest wyjątkową instytucją w skali swojego regionu, jak i swoistym przekaźnikiem, dzięki któremu poznać możemy muzykę z całego świata. Filharmonia posiada bowiem prawa i możliwości do prezentowania transmisji spektakli operowych i inscenizacji  przeprowadzonych w Metropolitan Opera, czyli w najsłynniejszym teatrze operowym na świecie.

  Wizyta w siedzibie instytucji to znakomita okazja do posłuchania nie tylko muzyki klasycznej. Na scenach filharmonii prezentowana jest również muzyka jazzowa, ponadregionalne widowiska sceniczne,  opery, spektakle taneczno-muzyczne i baletowe, wystawy, a także projekcje filmowe, zapoznające słuchaczy z historią życia i dorobkiem największych kompozytorów. 

  Ponadto Filharmonia jest organizatorem festiwalu muzycznego pn. Świętokrzyskie Dni Muzyki, prezentujące starsze i młodsze kompozycje muzyki polskiej, z uwzględnieniem tych, które do tej pory nie rozbrzmiewały w Kielcach.