Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Zawiercie
Piastowska 1
Kiedy:
Pn. nieczynne
Wt. nieczynne
Śr. nieczynne
Czw. 18:00 - 19:00
Pt. nieczynne
Sob. nieczynne
Niedz. nieczynne
Wiek: Nastolatek
Cena: darmowe
Kategoria: Sztuka i kreatywność
Tel:32 672 28 82
E-mail:sekretariat@mok.pl

Zamknięte

Chór 'Capela Vartiensiss'

Chór mieszany.

"Capella Vartiensis" to istniejący od 2002 roku czterogłosowy chór mieszany, prowadzony przez Barbarę Czajkowską i Leopolda Stawarza. Siedzibą chóru jest Miejski Ośrodek Kultury "Centrum" im. A. Mickiewicza w Zawierciu. Chór współpracuje z młodzieżowym zespołem wokalnym "Fatamorgana", założonym również przez Leopolda Stawarza. Chór ma na swoim koncie liczne koncerty okazjonalne, a także występy liczne występy W repertuarze chóru znajdują się zarówno utwory świeckie, rozrywkowe i klasyczne, jak i sakralne.
Kilka lat temu została nawiązana współpraca z Młodzieżową Orkiestrą Kameralną z Dębicy i jej dyrygentem, Pawłem Adamkiem. Odbyły się już koncerty z udziałem obu grup, m.in.: "Zacznij od... Mozarta", oprawa muzyczna mszy świętych w zawierciańskiej bazylice, koncert z okazji Dnia Niepodległości w Zawierciu oraz w Dębicy i in. Chór koncertuje w Polsce (Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry, Chorzów, Będzin, Częstochowa, Paczków, Zawiercie, Warszawa, Dębica, Leśniów, Myszków), jak i poza granicami kraju (Niemcy, Węgry, Austria).
Grupa wykonuje utwory chóralne, ale niejednokrotnie mają miejsce również solowe występy członków chóru podczas koncertów, m.in.: występ podczas koncertu gości z Austrii - "Hugo Wolf Quartett" czy występy solistów w produkcjach współpracującego z chórem dyrygenta z Dębicy, pana Pawła Adamka, m.in. "Traviata", "Cyrulik Sewilski".

 

Instruktor: Leopold Stawarz i Barbara Czajkowska
Kontakt: tel.: 600389459, email:  poldo@o2.pl, www: polifonicznie.blogspot.com

W składzie 35 osób.

 

Zajęcia odbywają się w czwartki w godzinach godz. 18:00 - 19:00 sala 305

 

Ważniejsze osiągnięcia:

wykonanie Pasji według św. Łukasza w Wielki Piątek w Pilicy i Leśniowie;

udział gościnny w koncercie "Maciej Niesiołowski - batuta, humor i Fatamorgana";

udział w koncercie "Zawiercianie dla Zawiercia", inaugurujący obchody 100-lecia nadania Zawierciu praw miejskich;

dwa występy w koncertach "Żar Pamięci - Daty polskie" w Zawierciu;

wykonanie "Requiem" Johna Ruttera podczas koncertu w Krośnie;

a także występy konkursowe, m.in.: I miejsce w XXI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie; I miejsce w XIX Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Myszkowie; III miejsce w II Krakowskim Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych.