Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Śląskie
  Gdzie: Katowice
  Korfantego 3
  Kiedy: od 20-05-2017 08:00
  do 31-05-2017 00:00
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:32 779 93 90
  E-mail:dyrekcja@muzeumslaskie.pl

  "Na tropie Tomka" - Wystawa

  Na otwarcie wystawy zapraszamy w Noc Muzeów, która w naszym Muzeum stanie się Nocą Odkrywców. 

   

  Edukacyjna przestrzeń dla całej rodziny 'Na tropie Tomka' to miejsce łączące pokolenia i zachęcające do wspólnego odkrywania świata. Trasa wyprawy prowadzi przez pięć kontynentów: Afrykę, Amerykę Południową, Amerykę Północną, Australię i Azję. Na każdym z nich dzieci wraz z opiekunami poznają bogate tradycje odległych kultur oraz faunę i florę nieznanych zakątków globu.

  Dzięki specjalnie zaprojektowanej ścieżce zwiedzania łączącej naukę z zabawą, dorośli i dzieci zanurzą się w świecie powieści Alfreda Szklarskiego, rozbudzą swoje pasje, nauczą się szacunku dla różnorodności kulturowej świata. Na rodziny wcielające się w podróżników czeka wiele twórczych wyzwań i fascynujących opowieści. A wszystko to w przyjaznej przestrzeni pobudzającej wszystkie zmysły i wspomagającej naturalną kreatywność.

  Kurator: dr Adam Pisarek

   

   

   

  Do wspólnej podróży zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 12 lat wraz z opiekunami. Aby rozpocząć podróż, należy kupić bilet (rodzinny, indywidualny lub dla osób z Kartą Dużej Rodziny) na konkretną godzinę. Wystawę można zwiedzać indywidualnie w weekendy, święta, wakacje i ferie, a także w czasie roku szkolnego od wtorku do piątku od godziny 16.00. Z kolei grupy zorganizowane zapraszamy do zwiedzania połączonego z zajęciami edukacyjnym w czasie roku szkolnego w godzinach 10.00-15.00. Szczegółowy cennik oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej Muzeum Śląskiego. Bilety można kupić w systemie online (zakładka po lewej stronie) lub w kasach Muzeum Śląskiego w Katowicach.

   

   

   

   

   

  PROGRAM OTWARCIA 
  20.05.2017

  Galeria stolarnia (1 piętro)   

  • 11.00-22.00 

  Na tropie Tomka z przygodą dla rodzin 

  Zwiedzanie w teatralizowanej formie - minispektakle o poznawaniu dalekich krain, ludzi i kultur w wykonaniu grupy teatralnej Lufcik na Korbkę. 

  Zwiedzanie będzie możliwe po dokonaniu rezerwacji w kasach lub online

   

  • 22.00-24.00 

  Na tropie Tomka dla młodzieży i dorosłych 
  Zwiedzanie będzie możliwe po dokonaniu rezerwacji w kasach lub online

  Wyobraźcie sobie, że trafiacie do świata jednej z ulubionych opowieści z dzieciństwa. Lufcik na Korbkę przygotował na Noc Muzeów specjalny minispektakl dla dorosłych, który zabierze Was w podróż w czasie i przestrzeni. 

   

  Scena w stolarni (parter)

  • 10.00-10.10 

  Otwarcie stolarni 

   

  10.30-11.30, 14.30-15.30, 19.30-20.30 

  Podróżowanie przez czytanie 
  Aktorzy Teatru Śląskiego i pracownicy Muzeum Śląskiego będą wspólnie czytać najmłodszym wybrane fragmenty książek przygodowych i podróżniczych. 

   

  • 13.00-14.00 

  Podróżowanie rodzinne 
  Spotkanie z podróżującymi po świecie rodzinami, które podzielą się praktycznymi radami dotyczącymi organizowania wypraw z dziećmi. 

  Podróże po świecie zabawek 
  Prezentacja historycznych zabawek z prywatnych kolekcji Adriana Sidło, Mariusza Kmity i Marcina Kozaka.  Zabawki pochodzą z lat 1950-1989 i są to głównie samochody, pojazdy itp. Najstarszym eksponatem tej prezentacji, a zarazem unikatowym i poszukiwanym przez kolekcjonerów, jest kombajn zbożowy z Częstochowskich Zakładów Zabawkarskich z 1956 r. Prezentowane zabawki pochodzą z Polski, Niemiec, Rosji i Japonii. 

   

  Scena przy stolarni

  • 18.00-19.00 

  Podróże muzyczne śladami Tomka 
  Zespół Gadająca Tykwa zabierze całe rodziny w podróż po muzycznych tradycjach kultur, które odwiedził Tomek Wilmowski. Zapraszamy na fascynujące opowieści z pięciu stron świata. 

  • 21.00-22.00 

  Koncert 
  Gadająca Tykwa prezentuje muzykę z niezwykłych zakątków naszego globu, która służy uciesze i zabawie. Zespół tworzą muzycy rozmaitych specjalności: artyści folkowi, jazzmani i filharmonicy. 
  Multikulturowy charakter grupy podkreślają egzotyczne instrumenty o ograniczonych skalach i oryginalnym brzmieniu. Zestawione są one z instrumentami używanymi w muzyce klasycznej i rozrywkowej. Koncert na pewno spodoba się całym rodzinom!