Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
  • Jedzenie / picie
  • Szatnia
Miejsce: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
Gdzie: Katowice
Rynek 10
Kiedy: od 17-05-2016 19:00
do 17-05-2016 21:00
Wiek: Nastolatek
Cena: 20,00 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:32 258 89 67
E-mail:bow@teatrslaski.art.pl

Lot nad kukułczym gniazdem

Kiedy nieokiełznany Randle Patrick McMurphy pojawia się w zakładzie psychiatrycznym prowadzonym przez chłodną i wyrafinowaną siostrę Ratched, zaczyna się rewolucja, której finału nikt nie może przewidzieć. 
To nie jest opowieść terapeutyczna ani historia amerykańskiego szpitala psychiatrycznego. Tu nie ma miejsca na ckliwe zakończenia. Ten spektakl nie udziela prostych odpowiedzi… 
 

 

Uwaga!

Na hasło POZYTYWKA bilety w cenie 20 zł!
Rezerwacje przyjmuje Biuro Obsługi Widza, tel. 32 258 89 67

 

Do zobaczenia w Teatrze!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MEDIA O SPEKTAKLU

Motyw przewodni spektaklu, czyli bunt, został potraktowany jako przywilej, który jest dostępny tylko nielicznym - bardziej wrażliwym jednostkom, tym, którzy kochają życie "bardziej", być może właśnie szaleńcom. Choć - jak wyraźnie widać w tym spektaklu - szaleństwo może być również formą ucieczki od życia, pójściem na łatwiznę, rezygnacją z marzeń. 

"Gazeta Wyborcza"

 

Twórcom udało się osiągnąć to, co zapowiadano przed premierą, a mianowicie uwypuklić ponadczasowy wymiar tej historii. […] Do tego wszystkiego bardzo sugestywna gra aktorów sprawiła, że można było wsiąknąć w sceniczny świat bez reszty.

"Teatralia"

 

W odniesieniu do tego spektaklu należałoby osobno opiewać Dariusza Chojnackiego za udźwignięcie kreacji psychiatrycznego Chrystusa (z oddechem Jacka Nickolsona na karku), Grzegorza Przybyła za umiejętność grania prawie bez słów, Jerzego Głybina za roztaczanie aury intelektualizmu, Antoniego Gryzika i Wiesława Kupczaka za wykreowanie najbardziej tragikomicznych postaci w spektaklu.

"Śląsk"

 

Katowicki "Lot nad kukułczym gniazdem" dowodzi, że konsekwentna, zwarta, poprowadzona w dobrym tempie teatralna przypowieść jest wciąż w stanie uwieść emocjonalnie i intelektualnie.

Portal "Teatralny.pl"

 

Na scenie Teatru Śląskiego szpital psychiatryczny z "Lotu nad kukułczym gniazdem" nie lśni bielą. To zapomniany przez wszystkich magazyn jakiegoś kombinatu, pełen rozbebeszonej, nieużytecznej maszynerii. I pełen ludzi, którym zdezelowano mózgi, czyniąc niezdolnymi do odczuwania emocji.

"Dziennik Zachodni"

 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

> Złota Maska za najlepszą rolę aktorską w 2013 roku dla Dariusza Chojnackiego za rolę Bohatera w spektaklu "Piąta strona świata" Kazimierza Kutza w reżyserii Roberta Talarczyka oraz za rolę Randle'a McMurphy’ego w spektaklu "Lot nad kukułczym gniazdem" Dale Wassermana w reżyserii Roberta Talarczyka w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.