Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

 • Parking
 • Parking dla rowerów
 • Płatność kartą
 • WC
 • Pod dachem
 • Jedzenie / picie
 • Wi-fi
 • Szatnia
Miejsce: BECEK Bytomskie Centrum Kultury
Gdzie: Bytom
Plac Karin Stanek 1
Kiedy: od 29-10-2016 11:00
do 30-10-2016 18:00
Cena: od 8,50
do 17,00 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:32/3893109 w. 116
E-mail:a.stoklos@becek.pl

Klocki Teatralne - Dni Teatru dla Juniorów w Beceku

29 - 30 października 2016

Wszystkie dzieci i rodziców, chcących przypomnieć sobie radość beztroskiego dzieciństwa, zapraszamy na weekend pełen teatralnych wrażeń! W ostatnie dni października odwiedzą Becek artyści z A3TEATRU, Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu i Teatru Lalek Banialuka w Bielsku - Białej.

 

Ale to nie wszystko. W ramach 'Klocków Teatralnych' - Dni Teatru dla Juniorów odbędą się warsztaty, których celem będzie ułatwienie dzieciom odbioru sztuki teatralnej, pomoc w nazwaniu towarzyszących dziecku w teatrze emocji, zarówno słownie, jak i poprzez działania teatralne.  Warsztaty będą prowadzone przez edukatorów skupionych wokół projektu Bytomska Scena Teatroteki Szkolnej, Aleksandrę Drzazgę i Martę Kujawińską (uczestniczki programu Lliderki Teatroteki Szkolnej w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie), instruktorkę tańca Katarzynę Bebiołkę oraz intruktora teatralnego Marcina Drzazgę.

 

Cała akcja ma przygotować młodych widzów do odbioru sztuki i kształtować ważną kompetencję społeczną jaką jest udział widza, zwłaszcza 'młodego',  w kulturze.

 

Prowadzący warsztaty wprowadzą dzieci w świat teatru korzystając z narzędzi teatralnych i idei pedagogiki teatru. Oprócz warsztatów, w czasie Dni Teatru
dla Juniorów, bezpośrednio po prezentacji spektakli odbędą się krótkie rozmowy z dziećmi na temat obejrzanych spektakli.

 

Warsztaty będą odbywać się w Bytomskim Centrum Kultury. Na warsztaty obowiązują zapisy ( max.15 osób). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wszelkich informacji na temat warsztatów udziela Aleksandra Stokłos z Bytomskiego Centrum Kultury (tel. 32 389 31 09 w. 116).

 

 • 29 października, godz. 11.00 -"Bałwanki", A3TEATR. Spektakl bez ograniczeń wiekowych. Czas trwania: 40 min.

  Spektakl opowiada o dwóch Bałwankach, które nie wiedząc czym jest słońce, wyruszają go szukać i prosić, by ich nie roztopiło. Niestety, nic nie idzie po ich myśli. Czy Bałwankom uda się zobaczyć słońce? Czy zwierzęta z lasu doczekają się wiosny? Wyruszcie z nami w podróż pełną przygód i przekonajcie się sami!

  "Bałwanki", fot. Mation Brand

 • 29 października, godz. 12.00 - warsztaty wprowadzające dzieci w świat teatru wykorzystujące narzędzia teatralne i ideę pedagogiki teatru.

 • Przed spektaklem 29 października, godz. 16.00 - warsztaty wprowadzające dzieci w świat teatru wykorzystujące narzędzia teatralne i ideę pedagogiki teatru

 • 29 października, godz.17.00 - "Władca skarpetek", Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Przedstawienie dla widzów od 3 lat. Czas trwania: 50 min.

  Czy zdarzyło się wam kiedyś odkryć przy porannym ubieraniu, że druga skarpetka z pary zniknęła i nie chce się znaleźć? Co mogło się z nią stać? Czyżby ktoś ją na złość schował? A może nawet ukradł? Czy to krasnoludki podkradają w nocy skarpetki i robią sobie z nich czapeczki? Może zginęła w praniu, pożarta przez pralkę? A może to Władca Skarpetek?

  "Władca skarpetek", fot. K.Kołowicz

 • Przed spektaklem 30 października, godz. 16.00 - warsztaty wprowadzające dzieci w świat teatru wykorzystujące narzędzia teatralne i ideę pedagogiki teatru.

 • 30 października, godz.17.00, "Księga dżungli", Teatr Lalek Banialuka w Bielsku - Białej. Przedstawienie dla widzów od 7 lat. Czas trwania: 60 min.

  Grzeczna i serdeczna Alicja, za sprawą "Księgi dżungli" Kiplinga, zupełnie niespodziewanie, zostaje wciągnięta do świata zwierząt. Rządzą w nim surowe, ale sprawiedliwe prawa. Nie ma tam miejsca na niepewność i lęk. Dziewczynka na swojej drodze spotka wiele istot z którymi będzie musiała się zmierzyć lub je oswoić jednak najważniejszą walkę stoczy sama ze sobą: ze swoimi obawami i strachem, a także niepewnością i niezdecydowaniem.

  "Księga dżungli", fot. D.Dudziak

Miejsce: Sala ToTu

Godzina rozpoczęcia: 11:00

Bilet:  normalny - 17 zł

            ulgowy - rodzina 3+1, uczestnicy zajęć w klubie zielonej żyrafy (za okazaniem aktualnej legitymacji): 8,50 zł

            specjalny - grupy zorganizowane (powyżej 20 osób): 14 zł

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Pozytywka, jako patronat 'Klocków Teatralnych', serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych!