Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • Parking dla rowerów
  • Płatność kartą
  • WC
  • Pod dachem
  • Jedzenie / picie
  • Wi-fi
  • Szatnia
Miejsce: BECEK Bytomskie Centrum Kultury
Gdzie: Bytom
Plac Karin Stanek 1
Kiedy: od 30-10-2016 17:00
do 30-10-2016 18:00
Wiek: Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: od 8,50
do 17,00 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:32/3893109 w. 116
E-mail:a.stoklos@becek.pl

Klocki Teatralne - "Księga dżungli"

30 października, godz.17.00, "Księga dżungli", Teatr Lalek Banialuka w Bielsku - Białej. Przedstawienie dla widzów od 7 lat.

Czas trwania: 60 min.

Grzeczna i serdeczna Alicja nienaganna córka zdyscyplinowanych i rozsądnych rodziców, za sprawą "Księgi dżungli" Kiplinga, zupełnie niespodziewanie, zostaje wciągnięta do świata zwierząt. Rządzą w nim surowe, ale sprawiedliwe prawa. Nie ma tam miejsca na niepewność i lęk. Dziewczynka na swojej drodze spotka wiele istot z którymi będzie musiała się zmierzyć lub je oswoić jednak najważniejszą walkę stoczy sama ze sobą: ze swoimi obawami i strachem, a także niepewnością i niezdecydowaniem.


Twórcom widowiska udało się w sposób atrakcyjny zinterpretować i uwspółcześnić opowieści zawarte w "Księdze Dżungli" Kiplinga.  Ewa Piotrowska (reżyseria), Julia Skuratova (scenografia), Wojciech Błażejczyk (muzyka), Ewelina Ciszewska (ruch sceniczny) oraz Roksana Jędrzejewska-Wróbel (autorka sztuki) wraz z zespołem aktorów Banialuki stworzyli intrygujące i mądre widowisko. Na scenie będzie można zobaczyć różnorodne formy lalkowe i totemiczne oraz  oryginalne maski. W gąszcz dżungli wciągnie widzów nie tylko interesująca scenografia, ale także odwołująca się do etnicznych rytmów muzyka. Dodatkowym walorem przedstawienia jest jego familijny charakter i fakt, że zachwyca i skłania do refleksji nie tylko dzieci, ale też ich opiekunów.

 

Miejsce: Sala ToTu

Godzina rozpoczęcia: 17:00

Bilet: normalny - 17 zł

           ulgowy - rodzina 3+1, uczestnicy zajęć w klubie zielonej żyrafy (za okazaniem aktualnej legitymacji): 8,50 zł

           specjalny - grupy zorganizowane (powyżej 20 osób): 14 zł

 

Premiera: wrzesień 2015,
Adaptacja: Roksana Jędrzejewska-Wróbel wg R. Kiplinga,
Reżyseria: Ewa Piotrowska,        
Scenografia: Julia Skuratova,
Muzyka: Wojciech Błażejczyk.    
Muzykę do przedstawienia nagrał zespół Hastag Ensemble w składzie: Agnieszka Guz (skrzypce), Aleksandra Demowska-Madejska (altówka), Dominik Płociński (wiolonczela), Oliwier Andruszczenko (duduk), Wojciech Błażejczyk (perkusjonalia, flet, valiha, ektar).
Ruch sceniczny: Ewelina Ciszewska.
Występują: Małgorzata Bulska, Maria Byrska, Magdalena Obidowska, Dagmara Włoszek, Władysław Aniszewski, Konrad Ignatowski, Włodzimierz Pohl, Ziemowit Ptaszkowski.

 

fot. D. Dudziak