Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Gliwice
  Dolnych Wałów 3,
  Kiedy: od 10-02-2019 15:00
  do 24-02-2019 18:00
  Cena: od 8,00
  do 12,00 zł/osoba
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:32 231-56-99
  E-mail:kino@amok.gliwice.pl

  Filmowe Zimowisko

  FILMOWE ZIMOWISKO 2019

  Mamy ferie, a tym samym wolny czas! Możemy spotykać się z przyjaciółmi, oglądać filmy, słuchać muzyki... Możemy też to wszystko połączyć. Możemy tworzyć! Zapraszamy Was do przeżycia wspólnej,filmowo-warsztatowej przygody.

   

   

  KULTOWE SERIE NA FERIE

  Od przedszkolaka do poważnego nastolatka, czyli dla każdego coś miłego. W trzy niedzielne popołudnia ferii zaprezentujemy filmy z serii, które podbiły serca widzów na całym świecie. Zawitają do nas:Kacper i Emma, Lasse i Maja oraz Mika i jej koń Wicher. Będziecie mogli przypomnieć sobie perypetie swoich ulubionych bohaterów, ale również przeżyć z nimi zupełnie nowe przygody, ponieważ niektóre filmy pojawią się u nas premierowo lub przedpremierowo.

  • część 1 10.02.19 (nd)

  g. 15.00 KACPER I EMMA - ZIMOWE WAKACJE (4+)

  Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki. Wyjazd z domu oznacza tęsknotę za rodzicami i oswojenie się z nowym miejscem. Ferie okazują się jednak świetną okazją do zimowych szaleństw - zabaw w wybudowanym specjalnie dla nich igloo czy… skoków na nartach!

   

  g. 16.30 BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. PIERWSZA TAJEMNICA (6+)

  Przedpremierowo.Przebojowy wstęp do popularnej serii filmów o przygodach małych detektywów. Lasse i Maja otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć? 

   

  g. 18.15 WICHER (9+)

  Kiedy okazuje się, że nastoletnia Mika będzie musiała powtarzać klasę, zdesperowani rodzice postanawiają wysłać ją na wakacje do babci - byłej mistrzyni jazdy konnej. Tam Mika zaprzyjaźnia się z Wichrem - koniem, który podobnie jak ona wydaje się zagubiony i nieufny.

   

  • cześć 2 17.02.19 (nd)

  g. 15.00 KACPER I EMMA W TEATRZE (4+)

  Kolejna odsłona przygód rezolutnych pięciolatków. Tym razem Kacper i Emma dowiedzą się, jak to jest być aktorem. Przy okazji spełnią dobry uczynek!

   

  g. 16.30 BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. CIENIE NAD VALLEBY (6+)

  W miasteczku Valleby ma się odbyć uroczysta aukcja dzieł sztuki, tymczasem kolejne eksponaty padają łupem zuchwałego złodzieja. Od wyników śledztwa zależy, czy miejscowy posterunek policji zostanie zamknięty. Lasse i Maja wszczynają śledztwo..

   

   

  g. 18.00 WICHER 2: NA PRZEKÓR WSZYSTKIEMU (9+)

  Mika spędza kolejne lato u babci. Cieszy się, że będzie blisko stajni i ukochanego konia. Pewnego dnia odkrywa na brzuchu pupila dziwne rany. Nikt nie jest w stanie wytłumaczyć, skąd się wzięły.

   

  • część 3 24.02.19 (nd)

  g. 15.00 KACPER I EMMA SZUKAJĄ SKARBU (4+)

  Przedpremierowo.Tym razem najlepsi przyjaciele Kacper i Emma jadą na wakacje nad morze. Korzystają tam z kąpieli, zbierają muszle, budują zamki z piasku, puszczają latawce, a nawet łowią ryby. Wakacje jak każde -do czasu, 

  gdy dzieci znajdują na plaży tajemniczą skrzynię.

   

  g. 16.30 BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. STELLA NOSTRA (6+)

  W Valleby trwają przygotowania do ślubu dwojga właścicieli miejscowej kawiarni. Okazuje się, że goście pary młodej należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich mafii. Czy Lassemu i Mai uda się doprowadzić do ślubu zakochanych?

   

  g. 18.00 WICHER 3: DZIKIE KONIE (9+)

  Mika i jej czarny ogier powracają w trzeciej części filmowej przygody.

  Dziewczyna jest już znaną 'zaklinaczką koni'. Pewnego dnia wraz z Wichrem wyruszają do hiszpańskiej Andaluzji - miejsca narodzin konia.

   

  O SZTUCZKACH I MAGII W KINIE - warsztaty tworzenia zabawek optycznych

  • 13.02.19 (śr),g. 11.00

   

  Czy zastanawialiście się kiedyś,jak narodziło się kino i jak ludzie przed wynalezieniem kinematografu oglądali filmy? Na zajęciach sprawdzimy, jak było naprawdę i jakich 'czarów' używali pierwsi reżyserzy w osobach Georgesa Mélièsa,czy Braci Lumière.Wspólnie stworzymy kilka urządzeń optycznych, które pozwolą nam na samodzielne organizowanie pokazów kinematograficznych w domu. Poznamy budowę wiktoriańskich zoetropów, praksinoskopów i phenakistoskopów, które wprawiały nieruchome obrazy w ruch,zachwycając widownię.

  wiek: 7-10 lat

  Czas: ok. 1,5 h

  Konieczna wcześniejsza rezerwacja w biurze kina.

   

  Prowadzenie warsztatów

  Agata Hofelmajer-Roś-animatorka kultury i edukatorka. W wolnych chwilach organizuje działania w ramach Fundacji dla Filmu i Fotografii. Prowadzi stronę o filmach dla młodego widza bajtel.kinodzieci.info.

   

  OBRAZ I DŹWIĘK - MAJĄ TĘ MOC - filmowe warsztaty dźwiękowe

  • 21-22.02.19 (cz - pt) g. 11.00

   

  Na czas naszego spotkania staniemy się TAPERAMI - nie mylić z TAPIRAMI, TRAPERAMI ani z TAPETAMI! A kto to taper i co to takiego:, dubbing, foley, subtitle, soundtrack? Tajemnice kina i dźwięku w filmie poznacie na warsztatach. Porozmawiamy o początkach kina. Zastanowimy się czy lepiej odbieramy obraz z dźwiękiem czy bez niego. Porozmawiamy o roli muzyki w filmie. Poeksperymentujemy i podyskutujemy. 
  W drugim dniu warsztatów poznamy instrumenty i nie-instrumenty z różnych stron świata, między innymi bębny tary, talking drum, ocean drum, kalimby, rury tonalne,a także peszel, folię bąbelkową i wiele innych przedmiotów, które pomogą nam w próbie udźwiękowienia fragmentów filmów.
  Wyruszymy w podróż po naszej wyobraźni, która jest nieograniczona. Przekonamy się, że obraz + dźwięk = MOC.

  wiek: 7-11

  Czas: 2 h dziennie

  Konieczna wcześniejsza rezerwacja w biurze kina.

   

  Prowadzenie warsztatów

  Joanna Bronisławska / ASI MINAartystka, muzyk, pedagog, animatorka i aktywistka. Prowadzi MUZYKODROM - stację lotów muzycznych w Katowicach oraz cykl Aukso4kids w Tychach.

  Pisze teksty, komponuje, śpiewa i gra. Jest także częścią zespołu Mołr Drammaz.

  Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych w kraju i za granicą (m.in. OFF Festival Katowice, Opener Festival Gdynia, Ars Cameralis Katowice, Nowa Muzyka Katowice, Malta Festival Poznań, Subtropic Festival Miami, Puls Londyn). W latach 2011 i 2014 nominowana do tytułu KULTURYSTA ROKU przyznawanego przez Radiowy Dom Kultury Polskie Radio Program Trzeci 'Trójka'.

   

  DOBRY CZAS Z FILMEM I RODZINĄ NA BIS - film + rodzinne warsztaty

  • 23.02.19 (sb),g. 11.00

  Po wspólnym seansie filmowym zapraszamy na wyjątkowe i oryginalne warsztaty, podczas których, w bezpiecznej atmosferze humoru i zabawy i dzięki sobie nawzajem, rodzice staną się jeszcze lepszymi rodzicami, a dzieci jeszcze mądrzejszymi dziećmi.

  Film: SUPERBRAT

  Anton ma dziesięć lat i marzy o tym, by mieć 'prawdziwego' starszego brata. Buller nie spełnia jego oczekiwań - nie tylko nie imponuje Antonowi, ale nawet nie broni go przed szkolnymi łobuzami.Wspólne przygody sprawiają, że między chłopcami pozostaje prawdziwa więź i akceptacja tego, że się od siebie różnią.Nagroda Duńskiej Akademii Filmowej - Najlepszy film dla dzieci/familijny

  Warsztat: Siostra, brat - jeden świat, czyli o relacjach pomiędzy rodzeństwem 

  wiek: 9-12 lat wraz z rodzicami

  Czas: 3 h

  Konieczna wcześniejsza rezerwacja w biurze kina.

   

  Prowadzenie warsztatów

  Dagmara Suma -pedagog społeczno-kulturowy, trenerka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Absolwentka Studium Reintegracji Społecznej Polskiego Towarzystwa Psychoprofilaktycznego.

  Marcin Drzazga- pedagog, trener warsztatu psychoedukacyjnego, reżyser teatru dzieci i młodzieży PWST we Wrocławiu, wykładowca akademicki. Współautor programów profilaktycznych rekomendowanych przez PARPĘ i ORE. Wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

   

  FILMOWE PRZEBOJE

  • BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. PIERWSZA TAJEMNICA12.02.19 (wt),g. 10.00

  reż. Josephine Bornebusch, Szwecja 2018 (95`), dubbing, 6+

  Przedpremierowo.Przebojowy wstęp do popularnej serii filmów o przygodach małych detektywów.

  Lasse i Maja otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Przed rozpoczęciem ważnegokonkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć? 

  • MAŁA STOPA13.02.19 (śr),g. 10.00

  reż. Karey Kirkpatrick, USA 2018, (96`)dubbing, 6+

  Przygodowa animacja przedstawia legendę o Wielkiej Stopie z zupełnie innej perspektywy.

  Bystry, młody Yeti znajduje coś, co według niego nie istnieje -człowieka. Szalona opowieść o przyjaźni, odwadze, radości odkrywania. 

  • ASTERIKS I OBELIKS. TAJEMNICA MAGICZNEGO WYWARU14.02.19 (cz),g. 10.00

  reż. Louis Clichy, Alexandre Astier, Francja 2018, (85`), dubbing, 6+

  Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na

  emeryturę. Wcześniej jednak musi zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego 

  następcę. Tak rozpoczyna się wielka, zaczarowana przygoda - prawdziwy kocioł śmiechu

  i zaskakujących zdarzeń!

  • KRZYSIU, GDZIE JESTEŚ?15.02.19 (pt),g. 10.00

  reż. Marc Forster, USA 2018, (104`), dubbing, 6.

  Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie! Gdy mały Krzyś dorósł i znalazł się na życiowym

  zakręcie, jego wierni towarzysze sprzed lat - Kubuś, Prosiaczek, Kłapouchy i Tygrysek - wyruszają ze Stuwiekowego lasu do Londynu, by przypomnieć mu magię dzieciństwa.

   

  FESTIWAL KINO W TRAMPKACH W DRODZE

  • MAŁY GANGSTER 19.02.19 (wt),g. 11.00

  reżArne Toonen, Holandia 2015, (106`), lektor, 8+

  Jak zyskać szacunek kolegów i uwielbienie dziewczyn? Co zrobić, żeby przestać być szkolną ofiarą? Rik wpada na genialny pomysł: postanawia uczynić swego ojca - nadzwyczaj uprzejmego i łagodnego, a w dodatku szalenie naiwnego entuzjastę gry w szachy - bezwzględnym szefem mafii. Sytuacja się komplikuje, gdy wieść o konkurencji dociera do lokalnej gangsterskiej familii. Błyskotliwa komedia dla całej rodziny, która pokazuje, jak radzić sobie z przekornym ciągiem wydarzeń.Nagroda Publiczności - Kino w Trampkach 2016

   

  • SING SONG 20.02.19 (śr),g. 11.00

  reż. Mischa Kamp, Holandia 2017, (97`), napisy, 10+

  Nastoletnia Jasmine pomaga tacie w kwiaciarni. Jej wielkim marzeniem jest podróż do ojczystego Surinamu, o którym tata nawet nie chce rozmawiać. Jasmine ma piękny głos i razem z gitarzystą Stijnem dostaje się na obóz muzyczny, który podobno ma mieć miejsce w Berlinie. Nastolatkowie lądują jednak po drugiej stronie świata, gdzie razem z innymi muzykami walczą o super nagrodę. Czy dziewczyna na ulicach kolorowego i rozśpiewanego Surinamu szuka na pewno tylko inspiracji muzycznych?

   

  • BUDZIK I INNE HISTORIE21.02.19 (cz),g. 11.00

  Czechy/Holandia, Francja, Brazylia, 2016-2018, (53`), lektor, 5+
  Osadzona w zimowej scenerii malowniczej wsi opowieść o starszym człowieku, którego zadaniem jest codzienne budzenie mieszkańców. Kolejne dni mijają. Śnieg, wiatr. Rutyna i powtarzalne czynności. Do czasu, gdy pojawia się pewien stary, błyszczący dzwonek. Zmieni on nie tylko pracę, ale również całe życie bohatera. W bloku ta oraz inne historie.

  EVI I DZIADEK CO | ZŁOTY ŻÓŁW |NIMBUS: ŁOWCA CHMUR | W KLATCE

   

  • GRA WOJENNA22.02.19 (pt),g. 11.00

  reż. Goran Kapetanovic, Szwecja 2017, 87, lektor, 10+

  Jedenastoletni Malte od dawna interesuje się sztuką wojenną i spędza czas na studiowaniu strategii bitew i kampanii. Po przeprowadzce do nowej dzielnicy chłopak trafia w sam środek konfliktu między dwiema bandami dzieci, których przywódcy walczą o panowanie na całym osiedlu. Chcąc określić swoje miejsce w nowym środowisku, Malte gorliwie zaczyna stosować swoją wiedzę w praktyce. Niespodziewanie konflikt wkracza na zupełnie inne tory i przestaje być tylko dziecięcą zabawą. Czy Malte zdoła powstrzymać uczestników wojny podwórkowej? Wyróżnienie SKSiL - Kino w Trampkach 2018.