Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
  Kiedy: od 22-09-2018 10:00
  do 30-09-2018 20:00
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:22 530 66 40
  E-mail:kontakt@nowehoryzonty.pl

  Festiwal Kino Dzieci

  'Ku nowej przygodzie' - pod takim hasłem upłynie piąta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który odbędzie się w dniach 22-30 września 2018 w 22 miastach w Polsce. W programie projekcje ponad 100 filmów, sekcja kina indyjskiego, ekranizacje literatury dziecięcej i młodzieżowej, a w całej Polsce 8 tytułów z Konkursu głównego - zapraszamy do wspólnej przygody!

   

   

  Gdzie gramy:

  Częstochowa OKF Iluzja • Elbląg Kino Światowid • Gdańsk Klub Żak • Gliwice Kino Amok • Grodzisk Maz. Centrum Kultury • Jarocin Kino Echo • Katowice Kino Światowid • Kraków Kino pod Baranami • Lublin Centrum Kultury • Łódź Kino Charlie • Mielec Kino Galaktyka • Olsztyn Kino Awangarda • Opole Kino Meduza • Poznań Kino Muza • Słupsk Kino Rejs • Sosnowiec Sala widowiskowa Muza • Szamotuły Kino Halszka • Szczecin Klub Delta • Toruń CSW • Warszawa Kino Muranów • Warszawa Kino Praha • Wrocław Kino Nowe Horyzonty

   

  <<< Ulotka ze szczegółowym programem dostępna jest w zakładce 'Dokumenty' <<<

   

  Kino Dzieci nie tylko dla najmłodszych. Najważniejsze atrakcje 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci

  5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci zbliża się wielkimi krokami. Zanim na dobre ruszymy Ku nowej przygodzie i będziemy przebierać w bogatym programie filmów warto przyjrzeć się, co znalazło się w programie poza kinowymi atrakcjami. 5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się w dniach 22-30 września w 21 miastach w Polsce. 

   

  • Spektakl światła i muzyki - Ja i pchła holenderskiego teatru LICHTBENDE

  W pierwszą niedzielę festiwalu (23 września) Kino Dzieci zaprasza do Kina Praha na biletowany spektakl holenderskiego teatru Lichtbende pt. Ja i pchła. To przedstawienie dla każdego, kto chce przenieść się do cudownego świata muzyki i światła, początków sztuki filmowej i ruchomych obrazów. 

  Spektakl opowiada historię ulicznego psa, który znalazł nowy dom u troskliwej rodziny. Domownicy nie wiedzą jednak, że w futrze czworonoga kryje się cała zgraja pcheł. Ja i pchła to dowcipna, nieco absurdalna opowieść z zaskakującym zakończeniem dla widzów powyżej 4 roku życia, bez dialogów, na którym będą się świetnie bawić i śmiać z twórczej inwencji twórców także dorośli.

  Lichtbende animuje i udźwiękawia na żywo opowiadaną historię, wykorzystując latarnie magiczne (urządzenia, które bawiły widzów jeszcze przed wynalezieniem kinematografu), różnobarwne światła, a także całą gamę dźwięków wydobywanych ze zwykłych przedmiotów. Opowiada inspirujące historie, łącząc sztuki wizualne, teatr i muzykę wykonywane na żywo, na oczach widzów. To więcej niż teatr cieni, to kino sprzed wynalezienia kinematografu poruszane ludzką pomysłowością i wyobraźnią. Bilety w cenie 25 zł dostępne online i w kasach Kina Praha.

   

  • Seminaria, warsztaty i wykłady dla rodziców i nauczycieli - Kino Dzieci o wychowaniu

  Tegoroczne wydarzenia cyklu Kino Dzieci o wychowaniu dla dorosłych widzów festiwalu skupiają się na tematach wspierania u najmłodszych umiejętności uczenia się i rozwijania ciekawości świata, kluczowych w rozwoju i relacjach międzyludzkich. O tym jak sprawić, żeby dzieci nie straciły naturalnej chęci zdobywania wiedzy, 20 września w Kinie Muranów opowie Agnieszka Stein, psycholożka doradzająca w kwestiach wychowawczych i rozwojowych i autorka książek (m. in. Potrzebna cała wioska - wspólnie z Małgorzatą Stańczyk, Dziecko z bliska idzie w świat, Akcja adaptacja). Wykład będzie ilustrowany fragmentami filmów z tegorocznego festiwalu.

  O włączaniu sztuki współczesnej w proces wychowania, rozwijania kreatywności u dzieci, na warsztatach dla rodziców opowie kolektyw Spotlight Kids. Kto się boi sztuki? Dzieci czy rodzice? Można przekonać się na własnej skórze. Warsztat Spotlight Kids (które od lat wtajemnicza dzieci w różne wymiary sztuki współczesnej) dla rodziców przeprowadzą ekspertki Karolina Rodanowicz oraz Agnieszka Sinicka. Wydarzenie odbędzie się 25 września w Kinie Muranów (bilety do kupienia online i w kasie) i będzie składało się z dwóch części: wprowadzenia dotyczącego edukacji poprzez sztukę oraz bloku działań warsztatowych, podczas których uczestnicy będą mogli się przekonać, na czym polega osobiste zaangażowanie w akt tworzenia.

  Z kolei dla nauczycieli Kino Dzieci proponuje całodzienne warsztaty (22 września 8:30-15:30). W programie: wykład kulturoznawcy dr Karola Jachymka (SWPS) o filmoterapii, kontekstach jej wykorzystania zarówno w obszarze edukacji, jak i działań o charakterze psychoedukacyjnym czy rozwojowym, a także warsztaty storytellingowe Moja opowieść - daj się ponieść wyobraźni prowadzone przez Joannę Waszkowską i Joannę Krzemińską (grupa Superbelfrzy RP). Całość uzupełni projekcja niezwykłego dokumentu, połączenia animacji i projektu społecznego pt. Liyana (reż. Aaron i Amanda Kopp, 2017).

   

  • Majsterkujemy razem z VOX . Kino Dzieci i VOX ogłaszają ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci

  By dzieci w każdym wieku czuły się na Festiwalu jak u siebie, na czas wydarzenia w kinach w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu pojawią się przygotowane przez VOX podesty do kas, dzięki którym dzieci razem z opiekunami będą mogły uczestniczyć w wybieraniu filmu i kupowaniu biletu. W festiwalowych kinach powstaną również strefy dla maluchów, z zaprojektowanymi specjalnie dla najmłodszych meblami Tuli  oraz strefa warsztatowa dla trochę starszych uczestników festiwalu.

  Razem z animatorami VOX w festiwalowe weekendy w Warszawie (22.09) i Wrocławiu (29.09), wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w rodzinnych warsztatach Najmniejsi Projektanci Świata. Dzieci stworzą miniaturowe meble Tuli z tektury i w kameralnych grupach, w rodzinnej, swobodnej atmosferze poznają zabawy ruchowe dla najmłodszych, ale przede wszystkim spędzą niezapomniany, wspólny czas. Warsztaty rekomendujemy dla rodziców z dziećmi w wieku od 2 do 5 lat. Zapisy na warsztaty w Warszawie i Wrocławiu odbywają się poprzez formularze dostępne na www.kinodzieci.pl.

   

  Natomiast od 14 września do 14 października potrwa ogólnopolski konkurs plastyczny, w którym uczestnicy z wybranych przez siebie materiałów (kartonu, wycinanek, tektury itp.) stworzą pokój na miarę filmowego bohatera. Fotel w kształcie statku kosmicznego? Łóżko ze zjeżdżalnią? Czemu nie! Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin, formularz zgłoszeniowy i szczegóły na temat konkursu będą dostępne od 14 września na www.kinodzieci.pl.

   

  Na wybrane wydarzenia specjalne 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci obowiązują wcześniejsze zapisy. Część z wydarzeń jest biletowana. Lista wszystkich atrakcji i informacje jak wziąć w nich udział znajdują się na stronie www.kinodzieci.pl.

  Organizator: Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty

  Współfinansowanie: Miasto st. Warszawa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Kreatywna Europa