Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Miejski
  Gdzie: Gliwice
  Nowy Świat 55 - 57
  Kiedy: od 31-05-2020 11:00
  do 31-05-2020 15:30
  Cena: darmowe
  Kategoria: Atrakcje na imprezy
  Tel:32 230 49 68, 32 231 80 38
  E-mail:bow@teatr.gliwice.pl

  DZIEŃ DZIECKA W TEATRZE MIEJSKIM W GLIWICACH

  Teatr Miejski w Gliwicach przygotowuje niespodziankę dla swoich najmłodszych widzów z okazji Dnia Dziecka. Spotkamy się z dzieciakami z Bullerbyn, z Misiem i Tygryskiem z Panamy i całą rodziną Pana Tralalińskiego. Gospodarzami naszego programu  będą Zuza i Filip - dzikie króliki, które rozgościły się już na dobre w naszym opustoszałym z powodu epidemii teatrze i przejęły władzę nad sceną.

  Niestety,  ciągle nie możemy spotykać się bezpośrednio z naszymi widzami więc tym razem zrobimy to za pośrednictwem internetu. Na naszych profilach społecznościowych (Facebook i Youtube), niczym przez dziurkę od klucza,  będziecie mogli podglądać co wyczyniają króliki oraz inni mieszkańcy zakulisowego świata. 

   

   

  W prowadzonym na żywo programie zobaczycie między innymi teatralny koncert życzeń, animowane bajki według scenariuszy naszych widzów, a przede wszystkich pokazy dwóch uwielbianych przez dzieci spektakli: "Dzieci z Bullerbyn" i  "Ach jak cudowna jest Panama". Będziemy też  śpiewać piosenki do nieśmiertelnych wierszy z przedstawienia "Tuwim dla dzieci".

  "Szczegóły naszego programu, krok po kroku, będziemy publikować na facebookowym profilu teatru. Zależy nam bardzo, aby widzowie  mieli jak największy udział w  naszym internetowym Dniu Dziecka. Dlatego już dziś zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów do przesyłania mailowo życzeń , które nasze teatralne Króliki odczytają w czasie programu nadawanego na żywo w sieci" - mówi Daniel Arbaczewski, koordynator przedsięwzięcia. 

   

  Drugą akcją włączającą widzów będzie akcja "Anibajki", gdzie na bazie krótkich historyjek nadesłanych przez internautów nasi aktorzy zagrają na żywo  mini - spektakle lalkowe. Właśnie powstają lalki i makiety, które będą pojawiały się w naszych bajkach. Tu również bohaterami będą króliki, ale pojawią się też inni mieszkańcy zakulisowego świata: lis, sowa i… Właśnie, o tym jakie jeszcze zwierzęta zaprosimy do zabawy zdecydują widzowie.

   

  W niedzielnym programie pojawią się również premierowe odcinki projektu "Pod kolor / Under colour" - w którym będziemy prezentowali teatralne lekcje angielskiego dla najmłodszych w oparciu o zabawy plastyczne, dźwiękowe i zabawy animacyjne z obszaru teatru przedmiotu. Jest to zapowiedź spektaklu, nad którym aktualnie pracujemy, który w pełnym wymiarze będzie miał swoją premierę w sieci w czerwcu. W nowym sezonie spektakl będzie prezentowany widzom na żywo w dwóch wersjach: polskiej i angielskiej. 

   

   

  "Bardzo się staramy, aby podtrzymać kontakt z naszymi widzami w czasie wirusowego tsunami. Od wielu dni z niecierpliwością wyczekujemy dnia kiedy ponownie podniesiemy kurtyny na naszych scenach, ale zdajemy sobie również sprawę, że powrót do wytęsknionej przez wszystkich normalności nie będzie rzeczą prostą. Przez ostatnie sezony od zera zbudowaliśmy w teatrze miejskim repertuar dla najmłodszych - przyjmowany z radością i entuzjazmem. Dlatego mam nadzieję, że po raz pierwszy przygotowywany przez nas "Onlajnowy" Dzień Dziecka spotka się z równe ciepłym przyjęciem.  Za pomocą Internetu damy naszym najmłodszym widzom trochę radości, ale i  nadzieję na to, że za rok świętować będziemy wszyscy już blisko siebie, i w teatrze, i wszędzie tam gdzie czujemy się dobrze.   - powiedział Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach. 

   

  program:

  Godz. 11.00 - 12.00 Studio Teatralne na żywo 

  - przygotowania do spektaklu - wywiady na żywo z aktorami i zespołem
  - Pod Kolor / Under Colour - angielski dla dzieci
  - Gry Podłogowe - zajęcia edukacyjne
  - Anibajki - animacje

   

  Godz. 12.00 - 13.00 Transmisja spektaklu "Dzieci z Bullerbyn" (60 minut), wiek 5+

  Godzina 13.00 - 13.30 - przerwa

   

  Godz. 13.30 - 14.30 - Studio Teatralne na żywo

  - koncert życzeń
  - piosenki ze spektaklu "Tuwim dla dzieci"
  - tajemnice teatru - spacer po teatrze
  - Anibajki - animacje

   

  Godz. 14.30 - 15.30 - Transmisja spektaklu "Chłopiec z Gliwic" (60 minut), wiek 5+