Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Kolejnictwa na Śląsku
  Gdzie: Jaworzyna Śląska
  Towarowa 4
  Kiedy: od 01-07-2018 10:00
  do 31-08-2018 18:00
  Cena: od 0,00
  do 19,00 zł/osoba
  Kategoria: Inne
  Tel:+48 74 63 74 330, +48 692 407 40
  E-mail:muzeumkolejnictwa@gmail.com

  Atrakcje w wakacje

  Rozpoczęły się długo wyczekiwane wakacje. Przed dzieciakami dwa miesiące odpoczynku i swobody. Ładna pogoda i długie słoneczne dni sprzyjają planowaniu atrakcji, które wypełnią pociechom letni czas. Jakie miejsce warto odwiedzić? Rodzicom i ich dzieciom, które są miłośnikami lokomotywek polecamy wizytę w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku. To miejsce, które zabierze najmłodszych do magicznego świata zabytków techniki, dzięki którym będą mogli poczuć się jak w innej epoce. O dodatkowe atrakcje zadbają bohaterowie bajki Tomek i Przyjaciele, którzy czekają dla najmłodszych w specjalnie przygotowanej do tego strefie.

   

   

  podróż do przeszłości

  Jeśli Wasze dziecko ma przysłowiowego bzika na punkcie pociągów, a bajka Tomek i Przyjaciele gości na ekranie w Waszym domu - Muzeum Kolejnictwa na Śląsku to obowiązkowy kierunek na nadchodzące wakacje. Miejsce to umożliwia odwiedzającym bezpośredni kontakt z żywymi pomnikami dawnej techniki - parowozami i maszynami, które w fundamentalny sposób odmieniły oblicze świata. Muzeum udostępnia ekspozycje obejmującą zabytkowy tabor kolejowy z okresu od roku 1890 do lat 70-tych XX wieku. Zbiór składa się aż z 40 lokomotyw parowych (produkcji polskiej, niemieckiej, angielskiej oraz amerykańskiej), lokomotyw elektrycznych i spalinowych oraz przeszło 50 wagonów i innych kolejowych pojazdów specjalistycznych, ustawionych na torach o łącznej długości ok. 2 km. Niewątpliwą atrakcją jest również możliwość przejechania się  'Trasą Parowozową', która jest najatrakcyjniejszą formą prezentacji zbiorów, z której dzieciaki będą miały prawdziwą frajdę. Prowadzony przez parowóz TKt48-18 z 1951 r. lub czechosłowacki wagon motorowy 'Motorak' z 1956 r., zestaw wagonów, przejeżdżając po terenie bocznicy kolejowej Muzeum, prezentuje ważne dla historii techniki kolejowej obiekty - m.in. żuraw wodny, dźwig węglowy, budynek olejarni i piaskowni czy zapadnię kolejową.

   

  NASTĘPNA STACJA -> STREFA 'TOMEK I PRZYJACIELE' 

  Po emocjonującej przejażdżce parowozem, najmłodsi będą mieli okazję przeniesienia się prosto do krainy z bajki "Tomek i Przyjaciele". W cenie biletu do Muzeum można skorzystać ze strefy zabaw przygotowanej specjalnie dla małych fanów bohaterów z serialowej wyspy Sodor. Basen z piłeczkami, klocki oraz największe zestawy torów i szeroki "tabór" bajkowych lokomotywek czeka na maluchy, zapraszając do wspólnej zabawy. 
  Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w okresie wakacyjnym czynne jest codziennie w godz. 10-18. Zapraszamy!