Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
Gdzie: Katowice
Plac Sławika i Antalla 1
Kiedy: od 30-09-2016 10:00
do 02-10-2016 18:00
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: darmowe
Kategoria: Domy Kultury i biblioteki
Tel:322-546-098
E-mail:sekretariat@mbp.katowice.pl

2 Śląskie Targi Książki w Katowicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach ponownie bierze udział w Śląskich Targach Książki organizowanych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wszystkich czytelników biorących udział w drugiej edycji targów zapraszamy na stoisko Biblioteki z mnóstwem atrakcji dla młodszych i starszych miłośników literatury. 

 

Co przygotowaliśmy?

 

Przez trzy dni trwania targów zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty typograficzne S(ł)ów Kącik: 

  • 30 września, godz. 13:00-14:55, scena B (dla grupy zorganizowanej)
  • 1 października, godz. 10:15-11:55, scena B
  • 2 października, godz. 10:15-11:55, scena B.

Również przez cały czas trwania targów prowadzić będziemy, na stoisku Biblioteki, kiermasz książek antykwarycznych. Czytelnicy w każdym wieku na pewno znajdą u nas coś dla siebie. Każda książka w bardzo atrakcyjnej cenie 2 zł.

 

Zachęcamy również do odwiedzin Czytelni Pod Sówką - Bibliotecznej Poradni Książkowej, gdzie fachowo doradzimy co czytać dzieciom i proponować do przeczytania młodzieży. Nasza poradnia przyjmować będzie tuż obok stoiska kiermaszowego, więc interesujących tytułów nie trzeba daleko szukać.

 

Kolejną atrakcją targów będzie premiera najnowszej książki Agnieszki Krawczyk "Przyjaciele i rywale", kontynuacji powieści "Siostry". Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach oraz sama autorka serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w niezwykłych wydarzeniach z premierą związanych. Jakich? Zapraszamy m.in. na spotkanie autorskie, podczas którego wraz z Agnieszką Krawczyk stworzymy mapę marzeń lub mapę wymarzonego domu. Porozmawiamy między innymi o przyjaciołach, siostrach, o niezwykłych spotkaniach jakich doświadczamy w życiu. Wśród osób biorących udział w spotkaniach z okazji premiery "Przyjaciół i rywali" rozlosujemy nagrody-niespodzianki związane z książką, ufundowane przez Bibliotekę oraz Wydawnictwo Filia. 

 

Fani Agnieszki Krawczyk będą mogli również spróbować szczęścia w konkursie paragonowym - spośród osób, które kupiły jej najnowszą powieść, rozlosowanych zostanie trzech laureatów którzy wezmą udział w warsztatach pisarskich prowadzonych przez autorkę! Warsztaty odbędą się 1 października br., w godz. 13.00-17.00, w Filii nr 11 MBP, przy ul. Grażyńskiego 47 (Koszutka). 

 

Wszystkie czytelniczki które przyjdą na premierę "Przyjaciół i rywali" w towarzystwie siostry, zachęcamy do wzięcia udziału w akcji fotograficznej Siostry na fotosach. Wspólne siostrzane zdjęcie będzie można wykonać 1 października, w godz. 11.00-15.00.

 

W niedzielę 2 października, w godz. 11.00-15.00, odbędzie się natomiast gra miejska z zagadkami i zadaniami związanymi z powieścią "Siostry" oraz hasłem czary codzienności. Wśród punktów gry znajdą się m.in. Filia nr 13 naszej Biblioteki, stoisko biblioteczne na terenie targów, księgarnie Bookiestra oraz Zła Buka. Finał gry przewidziany jest na stoisku Wydawnictwa Filia.

 

Miłośników niekonwencjonalnych form prezentacji, ludzi twórczych i lubiących swobodną wymianę myśli zapraszamy na PechaKucha Night. Ta otwarta, niekomercyjna impreza polega na prezentacji wybranego tematu wg schematu 20 x 20, czyli 20 slajdów po 20 sekund na każdy, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Tematem przewodnim targowej edycji jest oczywiście… książka. Temat jeden, interpretacji wiele, zapowiada się więc świetna zabawa. Impreza odbędzie się 1 października, o godz. 18.30, w Klubie Królestwo na Rondzie im. J. Ziętka.

 

Zapraszamy!