Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

    Gdzie: Płock
    Norbertańska 2,
    Kiedy: Godziny do ustalenia
    Cena: od 0,00
    do 18,00 zł/osoba
    Kategoria: Świat zwierząt
    Tel:+48 24 366 05 11
    E-mail:sekretariat@zoo.plock.pl

    Zoo Płock

    Płocki Ogród Zoologiczny usytuowany jest w naturalnym środowisku wysokiej skarpy wiślanej. Jest to miejsce, które warto odwiedzić ze względów edukacyjnych i rekreacyjnych. Ogród stoi na straży ochrony gatunków zagrożonych, propaguje idee związane z dbaniem o środowisko naturalne i uczy swoich gości, jak najlepiej chronić przyrodę i jej mieszkańców. Zoo w Płocku zamieszkuje aż 580 gatunków, w tym rzadkie okazy dzikich zwierząt, których nie zobaczymy w innych ogrodach. Każda wizyta w Płockim Ogrodzie Zoologicznym to poszerzenie swojej świadomości na temat wymierających ekosystemów, wyśmienita zabawa i niezapomniane przeżycia.

     

    Lampart perski, jeden z największych kotów świata

     

    Dzikie zwierzęta na wyciągnięcie ręki

     Odwiedzając Park, zapomnieć możemy o tym, w jakim kraju mieszkamy i przenieść się w głąb tropikalnej dżungli. Wszystko dzięki odpowiedniej aranżacji wybiegów i kilku przemyślanych rozwiązaniach takich, jak: wysypane korą podłoże, po którym spacerują zwiedzający, malowidła na ścianach korytarzy, ławki z pni drzew czy imitujące odgłosy puszczy tropikalnej dźwięki z ukrytych głośników. Zamykając oczy przy pawilonie tamaryn i marmozet, posłuchamy burzy i głosów ptaków, a nawet pomruku jaguara.

    Jakie zwierzęta możemy tutaj zobaczyć? Opiekunowie Ogrodu polecają nam kilka szczególnych ekspozycji. Mowa tu m.in. o ekspozycji lampartów perskich. Przez szklane elementy ogrodzenia zobaczyć możemy ten jeden z najrzadszych podgatunków wielkich kotów. Wybieg lampartów tworzy skalisty teren z malowniczym wodospadem i rozlewiskiem. Inną propozycją wartą zobaczenia jest pawilon małych małpek Ameryki Południowej, tj. różnych gatunków tamaryn i marmozet. Intrygującą ekspozycją, której nie można przegapić, jest szklany ul w Pawilonie Herpetarium. Poprzez szyby podejrzeć możemy wnętrze pszczelego domu, a także odszukać jego królową i poznać, jak żyje ta specyficzna społeczność. Pasjonaci ornitologii powinni zajrzeć do pawilonu ptaków tropikalnych - tamtejsze woliery zamieszkują gatunki pochodzące z Azji, Afryki i wszystkich Ameryk, Północnej, Środkowej i Południowej. Gady, płazy i bezkręgowce lądowe to atrakcje Herpetarium, pośród których dostrzeżemy węże boa, krokodyle, jaszczurki i ogromną żabę olbrzymią. Opiekunowie zachęcają także do wizyty przy basenie - wybiegu pingwinów tońców. Pingwiny to jedne ze zwierząt - obok fok i słoni - które w odpowiednich godzinach możemy obserwować podczas treningu i karmienia. Wszystkie wymienione ekspozycje zaopatrzone są w specjalną oprawę edukacyjną, nie pozostaniemy więc głodni wiedzy.

     

    Bazyliszek - jeden z licznych przedstawicieli jaszczurek

     

    Atrakcje, których nie wolno przegapić!

     Zoo to nie tylko miejsce biernego obserwowania. Bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami o łagodnym usposobieniu dzieci mogą doświadczyć w mini-zoo. Pogłaskać tu można zwierzęta gospodarskie takie, jak: kozy, owce czy króliki. Zwiedzające Ogród maluchy będą mogły zadać przewodnikowi tyle pytań, ile wątpliwości kłębi się w ich głowach. Specjalnie z myślą o nich w różnych miejscach Ogrodu zainstalowano specjalne urządzenia interaktywne, by uczyć i bawić. Maluchy, których zafascynuje Ogród i żywy kontakt ze zwierzętami, mogą zapisać się na lekcje w Zoo.

    Dodatkowymi atrakcjami Płockiego Zoo są: Mini-Park Linowy Zoolandia i zegar analematyczny przy wybiegu surykatek. Na pamiątkę wizyty w płockim ogrodzie kupić możemy medal z wyjątkowymi podobiznami zwierząt - wystarczy odszukać jeden z automatów z medalami na terenie Ogrodu.