Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Płock
  Nowy Rynek 11
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 20,00
  do 95,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:24 266 38 00, 24 266 38 01
  E-mail:teatr@teatrplock.pl

  Teatr Dramatyczny w Płocku

  Teatr nosi imię Jerzego Szaniawskiego, pisarza i felietonisty, swoje pierwsze kroki stawiał się w roku 1812, a działalność wznowił po zawierusze wojennej w roku 1975. Płock poszczycić się może tym, że jako jedno z pierwszych miast w kraju posiadał własny teatr. Obecnie, po przebudowie i modernizacji jest on nowoczesną instytucją, posiadającą odpowiednie do odgrywanej przez siebie roli instalacje, w tym trzy sceny do prezentacji spektakli, tj. Scenę Dużą, Kameralną oraz znajdującą się w piwnicy Scenę Piekiełko. Ponadto w budynku Teatru mieszą się pracownie malarskie, krawieckie i poligraficzne, a nadto własne studio nagrań. 

   

  Budynek płockiego Teatru Dramatycznego (źródło) 

   

  Spektakle 

  Teatr Dramatyczny w Płocku prezentuje na swojej scenie wiele ciekawych przedstawień. Od klasyki dziecięcej (Opowieść wigilijna, Królewna Śnieżka) po współczesne dramaty przeznaczone dla dorosłych, a także zapoznaje widownię z arcydziełami dramaturgii światowej takich autorów jak Antoni Czechow. Ponadto Teatr angażuje się w organizację widowisk plenerowych, a także organizuje konkursy związane z przestrzenią teatralnego dialogu.

   

  Zwiedzanie Teatru

  W ramach prowadzonej edukacji teatralnej Teatr zaprasza dzieci do zwiedzania swojego gmachu wraz z przewodnikami. Dzięki wycieczce poznać można kulisy działania instytucji oraz zajrzeć do pracowni teatralnych. Do kulisowych sekretów Teatru z pewnością należą magazyny kostiumów i rekwizytów scenicznych, stolarnia czy biblioteka. Dziecięce grupy zorganizowane z różnych etapów szkolnej wędrówki, dzięki udziałowi w zwiedzaniu będą mogły poznać działania przeróżnych instalacji teatralnych, od zapadni po kurtyny, a także przekonać się, jak wygląda praca inspicjenta.