Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Wodzisław Śląski
Kubsza 17
Kiedy: Godziny do ustalenia
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: od 50,00
do 125,00 zł/osoba
Kategoria: Sztuka i kreatywność
Tel:32 455 48 55
E-mail:sekretariat@wck.wodzislaw.pl

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Wodzisławskiej VLADISLAVIA

Jeśli Twoje dziecko jest muzykalne, lubi tańczyć, śpiewać i występować, zajęcia Vladislavii są z pewnością dla niego. Instruktorzy uczą techniki tanecznej, szlifują warsztat wokalny, prowadzą ćwiczenia rytmiczne. A wszystko to w przyjaznej i rodzinnej atmosferze. 

 

W zespole działa kilka grup tanecznych i kapela. Występuje w nim w sumie ok 100 dzieci i młodzieży z Wodzisławia Śląskiego i okolicznych miejscowości. Założycielem zespołu jest Wanda Bukowska, kierownikiem artystycznym jest Dominika Brzoza - Piprek, a instruktorami grup Vladislavii są: Kornelia Kuna, Dominika Brzoza-Piprek, Katarzyna Nochcińska, Magdalena Wrona,  Henryk Mańka oraz Aleksandra Tomiczek. Garderobianą jest Krystyna Kubala

 

Zajęcia odbywają sie codziennie popołudniami w Wodzisławskim Centrum Kultury w sali nr 18. 2 grupy spotkają się w szkole w Łaziskach Rybnickich. Do grupy można dołączyć poprzez nabór odbywający się każdego roku we wrześniu. Zespół przyjmuje dzieci od 3 roku życia.

 

Cena: grupa B1 i B2: 100 zł/semestr; grupy A1, S, D, C, A2, E: 125 zł/ semestr, grupa DORO: 50 zł/semestr

 

Działalność ZPiT 'Vladislavia'

Zespół został założony 2 grudnia 1982 roku. Posiada weryfikację Krajowej Komisji Ekspertów Polskiej sekcji CIOFF i zezwolenie na prezentowanie programu artystycznego w Polsce i innych krajach świata. 'Vladislavia' jest organizatorem koncertów pod nazwą 'W Kręgu Przyjaciół' i Międzynarodowego Festiwalu 'Folklor bez Granic'. W ciągu roku daje około trzydziestu koncertów.

Międzynarodowe koncerty

ZPiT 'Vladislavia' otrzymał w 1998 i 1999 roku dofinansowanie z programu 'Młodzież dla Europy' a w 2000 i 2001 roku z programu 'Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży'. W kolejnych latach współuczestniczył w realizacji programów Phare opracowanych przez WCK, mających na celu współpracę przygranicznych regionów - Śląska i Moraw.

ZPiT 'Vladislavia' reprezentował Polskę na Międzynarodowych Festiwalach w Czechach, Słowacji, Niemczech, Francji, we Włoszech, Jugosławii, Czarnogórze, na Węgrzech, Ukrainie, w Syrii i Turcji, Serbii, Bułgarii, Portugalii.

 


Repertuar artystyczny ZPiT 'Vladislavia':


Z obszaru śląskiego:
'Tańce, zabawy i pieśniczki, wodzisławskiego regionu'
'Tańce i zabawy regionu polskiego'
'Tańce ziemi Cieszyńskiej'


Z obszaru polskich gór: 
a) Beskid Śląski
'Muzyka u koliby'
'Zabawa u potoka'
Tańce i zabawy sprawnościowe górali śląskich
b) Beskid Żywiecki
Wiązanka tańców i zabaw górali żywieckich
c) Tańce i piosenki górali ze Spisza Polskiego


Z obszaru Rzeszowszczyzny: 
Wiązanka tańców ze Staromieścia
Tańce przeworskie


Z obszaru Krakowa: 
Tańce i piosenki Krakowa Wschodniego (Zabrowa i Powiśla)
Wiązanka Krakowiaków


Tańce kaszubskie

Tańce kurpiowskie

Tańce łowickie

 

Nasze oferty dla organizatorów różnego typu imprez:

 

a) Występy pełnospektaklowe na dużych imprezach. Dobór repertuaru i czas programu uzależniony jest od indywidualnych potrzeb zamawiającego.

b) Występy kameralne w składzie: ośmioosobowa kapela, dwóch gawędziarzy, ośmioosobowa grupa śpiewacza, miniatury taneczne w wykonaniu jednej pary, dwóch par i trio.

c) PROGRAM na biesiady regionalne i uroczystości rodzinne - w programie ok. 50 pieśni biesiadnych śpiewanych, wspólnie z gośćmi, przy akompaniamencie kapeli

d) Koncerty edukacyjne o kulturze regionalnej 
- dla przedszkoli 'Bawimy się po naszymu, czyli po Śląsku'; 'Pastorałkowe odwiedziny'; 'Muzyka u koliby' PROGRAMgóralski.
- dla szkół podstawowych i gimnazjalnych - PROGRAM 'Kalejdoskop Śląskiego Folkloru' z prezentacją strojów 6 podregionów Śląska.
- dla szkół licealnych i policealnych - PROGRAM 'Krakowiacy i Górale' połączony z prezentacją filozofii po góralsku wg ks. Józefa Tischnera i humoru krakowskiego.