Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Katowice
  Uniwersytecka 4
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: od 250,00
  do 290,00 zł/osoba
  Kategoria: Umysł
  Tel:725 991 943
  E-mail:uniwersytet.dzieci@us.edu.pl

  Uniwersytet Śląski Dzieci

  To miejsce, w którym dzieci mogą poczuć się jak prawdziwi studenci. Dzięki połączeniu nauki z zabawą, znajdują odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Wykłady i warsztaty są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę. Celem Uniwersytetu Śląskiego Dzieci jest przede wszystkim rozbudzanie i rozwój talentów wszystkich jego studentów.
   


  Grupy wiekowe

  Uniwersytet oferuje cztery grupy wiekowe:

  • Poszukiwacze to najmłodsi studenci- mają zaledwie 5-6 lat. Są uznawani przez prowadzących za najbardziej wymagających.
  • Najliczniejsza grupa to Odkrywcy, ich przedział wiekowy to 7-9 lat. Odkrywanie i poznawanie siebie i własnych możliwości to dla nich najważniejsze wyzwania.
  • Młodzi Naukowcy to uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej. Mają za sobą już wiele doświadczeń naukowych, a ich zainteresowania są bardzo wszechstronne.
  • Najstarsza grupa na Uniwersytecie Śląskim Dzieci to Eksperci(13-15 lat). Większość z nich potrafi już bez problemu określić swoje zainteresowania i predyspozycje.
  Dziewczynki podczas zajęć na Uniwersytecie dziecięcym


  Nie tylko wykłady

  Różnorodne formy zajęć to bez wątpienia plus Uniwersytetu. Poza wykładami organizowane są także seminaria tematyczne, terenowe czy rodzinne. Istnieją również grupy twórcze. To zajęcia filmowe, artystyczne, podróżnicze, informatyczno-robotyczne, taneczne i muzyczne. Pozwalają na realizację pasji, doskonalenie swoich zdolności i pozyskiwanie nowych przyjaciół. Wizytówką Uniwersytetu jest Studencki Chór 'GIOIA' mający na swoim koncie ma wiele sukcesów. Uniwersytet oferuje również wykłady dla rodziców.


  Początek przygody

  Zapisy odbywają się za pomocą formularza elektronicznego, dostępnego na stronie Uniwersytetu. Dla dzieci, które po raz pierwszy będą brać udział w zajęciach, opłata semestralna wynosi 290 złotych, a dla kontynuujących swoją przygodę- 250 złotych. Istnieje możliwość rozłożenia opłaty na raty. Rodzeństwu przysługuje zniżka w wysokości 10% dla każdego dziecka.


  Rozkład jazdy

  W ciągu semestru ma miejsce 5 wykładów oraz 3 seminaria do wyboru. Dotyczy to wszystkich grup poza Ekspertami. Dla nich przewidziane są 4 seminaria. Wykłady są otwarte - dziecko może zobaczyć, jak wyglądają one w innych grupach. Standardowe godziny wykładów dla grupy Poszukiwaczy to 9.00, Odkrywców i Ekspertów- 11.00, Młodych Naukowców- 13.00. Czas trwania jednego wykładu wynosi 45 minut. Zajęcia odbywają się w soboty.