Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Katowice
Kossutha 11
Kiedy:
Pn. - Pt. 08:00 - 19:00
Sob.09:00 - 15:00
Niedz. nieczynne
Wiek: Wszyscy
Cena: darmowe
Kategoria: Domy Kultury i biblioteki
Tel:32 254 60 98
E-mail:sekretariat@mbp.katowice.pl

Zamknięte

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach

Powstała w maju 1945 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach jest aktywnie działającą instytucją kultury, posiadającą w swoich zasobach ponad 900 000 książek oraz 6000 audiobooków, które z biegiem czasu coraz bardziej zyskują na popularności. Pośród takiej ilości pozycji pewne jest, że tutaj każdy znajdzie coś dla siebie - zaczynając od literatury dla najmłodszych, lektur szkolnych, encyklopedii, słowników, poprzez literaturę piękną, współczesną, popularnonaukową, czasopisma, aż do książek napisanych w językach obcych.

 

Czytanie na dywanie - cykl spotkań dla maluchów

 

Biblioteka składa się z 35 filii, we wszystkich dzielnicach miasta, a każda z nich posiada swój własny, bogaty profil. Każda filia organizuje lekcje biblioteczne i różnorodne, ciekawe spotkania, które odbywają się cyklicznie. We wszystkich wypożyczalniach każdy czytelnik może sam rozglądać się po półkach, chodzić między regałami i samodzielnie wybrać aktualnie odpowiadającą mu książkę.

 

W ofercie biblioteki znajdują się zajęcia dla małych plastyków

 

Miejska Biblioteka Publiczna jest aktywnie zaangażowana w organizację rozmaitych przedsięwzięć kulturalnych, które zachęcają swoją atrakcyjną ofertą osoby w każdym wieku, również najmłodszych mieszkańców miasta. Ta skarbnica wiedzy na przestrzeni lat przyciągnęła do siebie już ponad 70 000 czytelników.