Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Kłodzko
  Grodzisko 1
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 10,00
  do 18,00 zł/osoba
  Kategoria: Adrenalina
  Tel:+48 74 867 34 68
  E-mail:twierdza@twierdza.klodzko.pl

  Twierdza Kłodzko

  Są takie miejsca, gdzie fikcja miesza się z rzeczywistością. Gdzie prawdziwe duchy przeszłości mieszają się z tymi, które przywiodły w ich mury tylko stare legendy. A może nie tylko? Czy rzeczywiście Krak miał córkę, Valeskę? A jeśli tak, czy możliwe jest, by była tak silna, że potrafiła unieść konia? Jak bardzo prawdopodobne jest, że jej niezwykła siła była wynikiem paktu z samym diabłem? Uśmiechasz się pod nosem? To pewnie tylko ludzkie gadanie - ale skąd w takim razie wziął się kamienny posąg pogańskiej dziewicy w Twierdzy Kłodzko? Dzieło ludzkich rąk, a może… Zobaczcie to na własne oczy!

   

  Ze wzgórza roztacza się piękny widok na Kotlinę Kłodzką

   

  Historia jak żywa, czyli co znajdziemy w Twierdzy?

  Miejsce to zdecydowanie owiane jest tajemnicą, choćby związanej z legendą wspomnianej córki Kraka. Twierdza służyła także za więzienie, co również może wywołać dreszcze u części zwiedzających. Chcesz wraz ze swoją pociechą odkryć jej sekrety? Wyruszcie w podróż razem z przewodnikiem, a dostrzeżecie to, czego sami byście nie ujrzeli:

  • rozejrzyjcie się w górnej części twierdzy, z cudownym widokiem na Sudety i zdobądźcie najwyższy punkt wieży - donjon,
  • dajcie się poprowadzić mrocznymi korytarzami kontrminerskimi, biegnącymi pod stokiem bojowym twierdzy - nie zapomnijcie o wygodnym obuwiu i ciepłym ubraniu,
  • weźcie udział w krótkim szkoleniu artyleryjskim i… wystrzelcie z armaty! Emocje gwarantowane!

  Dla wielbicieli odkrywania tajemnic i dreszczyku emocji możliwe jest także wzięcie udziału w zwiedzaniu Twierdzy nocą. Kiedy każdy cień wydaje się ożywać… Co prawda, jak dotąd nie było słychać o duchach nawiedzających te mury, ale może jako pierwsi zdacie mrożącą krew w żyłach relację? Zwiedzanie odbywa się w akompaniamencie nastrojowej muzyki, spektaklu świateł i aktorów, którzy zabiorą Was prosto do minionych wieków.

   

  Lekcje muzealne w murach Twierdzy - co znajdziemy w ofercie?

  Twierdza Kłodzko przedstawia  szeroką ofertę edukacyjną dla zorganizowanych grup młodzieży - żywe lekcje historii z ciekawym programem, w tym:

  • zarysem historycznym regionu od XVII-XIX wieku,
  • zwiedzaniem korytarzy minerskich - podziemnych tuneli,
  • pokazem artyleryjskim i wystrzałami z broni palnej,
  • legendami tego miejsca i opowieściami o jego bohaterach.

  A to wszystko przedstawione jest przez przewodników w mundurach epoki napoleońskiej. Oczywiście, tylko w sezonie letnim - w końcu z jakiegoś powodu wódz musiał zarządzić odwrót pod Moskwą…