Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Radom
  Plac Jagielloński 15
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 65,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:48 384 53 22, 604 566 406
  E-mail:bilety@teatr.radom.pl

  Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego

  Teatr, który narodził się z tradycji teatru amatorskiego i prowincjonalnego. Za początki jego działalności uznać już należy spektakle grane przez wędrowne trupy aktorskie, przybywające do Radomia i prezentujące swoje umiejętności na pospiesznie budowanych scenach. Teatr amatorski stopniowo przeradzał się w teatr zawodowy i na przestrzeni swojej działalności sięgał po różne formuły sztuki teatralnej, by ostatecznie stać się teatrem otwartym na różne działalności artystyczne - od przedstawień dramatycznych poprzez baletowe, pantomimiczne, plastyczne czy alternatywne.  

  Instytucja, poza działalnością związaną z zapoznawaniem widowni z coraz to nowymi spektaklami, promuje sztukę dramatyczną. Teatr Powszechny jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.

   

  Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski

  Jest cyklicznym festiwalem skupiającym się na problematyce twórczości Witolda Gombrowicza. Początkowo miał on formę interdyscyplinarnego forum wymiany myśli, obecnie jest konkursem na spektakl sztuki gombrowiczowskiej dla teatrów z całego świata. Postać pisarza wybrano ze względu na jego bliski związek z Radomiem: Gombrowicz przyszedł na świat w pobliskiej wsi Małoszyce. Otaczające Radom malownicze tereny znalazły swe odwzorowanie na kartach powieści pisarza.  Festiwal odbywa się co dwa lata i jest jednym z najważniejszych wydarzeń teatralnych w Polsce. 

   

  Teatr dla dzieci

  Wśród dziecięcego repertuaru znajdują się klasyczne bajki i baśnie, które uczą młodych i starszych widzów mądrości życiowej, wykorzystując do tego muzykę, barwną scenografię, piękne kostiumy i lalki. Teatr Powszechny pozostaje też wierny swojej nazwie, dlatego wśród jego repertuaru zawsze znajdą się propozycje familijne, dla wszystkich, od 5 do 100 lat! 

   

  Teatr mieści się przy Placu Jagiellońskim w Radomiu. Dysponuje czterema salami: sceną dużą i kameralną oraz scenami Fraszka i Kotłownia.