Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Tychy
  ks. kard. Hlonda 1
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:32 227 20 67
  E-mail:teatr.maly@teatrmaly.tychy.pl

  Teatr Mały

  Niepozorny budynek, w którym mieści się siedziba Teatru Małego w Tychach, w swym powojennym istnieniu pochwalić się może bogatszym życiorysem niż niejeden jego równolatek. Impresaryjna działalność Teatru Małego skupia się wokół ściągania do swych kuluarów grup teatralnych, chętnych do zaprezentowania swoich przedstawień przed tutejszą widownią.

   

  Mały teatr, lecz wielkie działanie!

  Mimo braku stałego zespołu Teatr Mały gromadzi na swym koncie rocznie około 280 różnorodnych propozycji artystycznych, z czego znaczna część adresowana jest do dzieci. Instytucja poszczycić się może bogatym sezonem kulturalnym, w którym znaleźć możemy, poza spektaklami teatralnymi i estradowymi (jak scena kabaretowa), liczne wystawy z innych dziedzin artystycznych takich jak: malarstwo, rzeźba, grafika, ceramika, fotografia czy nawet biżuteria. Wystawy oglądać możemy w prowadzonej przez kierownictwo Teatru galerii OBOK

   

  Repertuar tyskiego Teatru obejmuje liczne przedstawienia dla najmłodszych

   

  Teatr Mały jest teatrem ruchu i muzyki, dlatego też na jego scenie zobaczyć możemy ciekawe operetki, opery i przedstawienia taneczne. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że połowa widzów odwiedzających progi Teatru to dzieci i młodzież, co przekłada się na edukacyjną stronę działalności instytucji. W propozycjach Teatru znajdują się liczne atrakcje dla młodszych i starszych, a wśród nich: bezpłatne zwiedzanie instytucji, warsztaty plastyczne, a także lekcje taneczne i teatralne dla osób chcących rozpocząć przygodę z teatrem. Warto wspomnieć, że Teatr Mały przyciąga do siebie liczne teatry amatorskie, dając im możliwość zaprezentowania swoich pasji, między innymi poprzez konkursy i przeglądy dla teatrów nieprofesjonalnych. Dzięki organizowanym cyklom spotkań poetyckich, tyski Teatr przyczynia się także do popularyzowania poezji. 

  To wszystko nie wyczerpuje jednak oferty teatralnej przeznaczonej dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy zapraszają artystów w wieku do 3 do 9 lat na zajęcia kreatywne, a miłośników gier planszowych na spotkania 'Planszowe Tychy'. Natomiast zainteresowani filmem i artystycznymi eksperymentami w jego zakresie są mile widziani w sali teatralno-projekcyjnej Laboratorium  Sztuki

   

  Teatr Mały zaprasza dzieci do zwiedzania, fot. A. Sitko

   

  Tyskie Spotkania Teatralne

  To jedna z wielu cyklicznych inicjatyw podejmowanych przez Teatr Mały. Śmiało nazwać można ją najstarszą, gdyż jej pierwsza edycja sięga roku 1973. Przedsięwzięcie to ma istotne znaczenie dla środowiska teatralnego; nieraz staje się 'trampoliną' dla grup teatralnych, obecnie nazywanych zawodowymi. Tyskie Spotkania Teatralne są bowiem konkursem skierowanym do teatrów nieprofesjonalnych i polonijnych. Konkurs ten daje im szansę zaistnienia w świecie teatralnym. W ramach festiwalu odbywają się także liczne warsztaty i spektakle.

   

   

  zwłaszcza zdjęcia http://teatrmaly.tychy.pl/edukacja i http://teatrmaly.tychy.pl/edukacja/791