Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Będzin
  Teatralna 4
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 15,00
  do 20,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:(32) 269-89-15
  E-mail:kasa@teatr.bedzin.pl

  Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana

  Założony przez wybitnego dramaturga, scenografa i artystę w jednym - Jana Dormana - Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie, będący teatrem lalek, pod względem artystycznego rzemiosła umieszczany jest na równi ze słynnym teatrem Tadeusza Kantora oraz teatrem Jana Grotowskiego. Jest to teatr awangardowy, który, dzięki swojemu założycielowi, w drugiej połowie XX wieku zapisał się w historii sztuki teatralnej jako niezwykle reformatorski. Jan Dorman to postać nietuzinkowego reżysera, który na swoim koncie ma aż 59 przedstawień, z czego każde z nich na swój sposób stało się pewnym teatralnym eksperymentem. 

   

  Nowatorstwo Jana Dormana to nie tylko formalne eksperymenty, takie jak rezygnacja z techniki iluzjonistycznych, czy parawanu, za którym do tej pory ukrywał się aktor-lalkarz, ale również położenie nacisku na wyobraźnię dzieci jako widzów, a zarazem aktywnych uczestników spektaklu. Przedstawienia Teatru Dzieci Zagłębia wyróżniają się na tle innych teatrów właśnie poprzez realizację wizji swojego patrona, czyli traktowanie dzieci jako współtwórców rozgrywającej się sztuki. Na skutek udanych eksperymentów Jana Dormana pełnoprawnymi uczestnikami przedstawienia stali się także aktorzy-lalkarze, wyciągnięci przez reżysera z ukrycia i włączeni do spektaklu.  

   

  Dzięki wszystkim tym zabiegom spektakle Teatru Dzieci Zagłębia to wyjątkowe widowiska dziecięce, wykorzystujące wrodzoną wrażliwość dzieci i inspirowane rytuałem dziecięcych zabawy.

   

  Kategorie wiekowe 

  Choć na scenie Teatru Dzieci Zagłębia dominują spektakle dla dzieci, w tym przedstawienia dla maluchów (tzw. baby scena, czyli przedstawienia będące swojego rodzaju elementarzem dla najmłodszych), Teatr realizuje również spektakle dla dorosłych i młodzieży, a wśród nich te poruszające społeczne problemy dzisiejszego świata, np. problem narkotyków, manipulacji, agresji oraz kwestie związane z burzliwym etapem dorastania.  

   

  Urodzinowa oferta teatru 

  Młodych miłośników sztuki artystycznej dyrekcja teatru zaprasza do zorganizowania niezapomnianych urodzin w kuluarach instytucji. Urodziny połączone są z lekcją teatralną i zwiedzaniem kulisów i pracowni teatru, a także z występem na scenie. Organizatorzy gwarantują solenizantowi i jego gościom dobrą opiekę oraz słodki poczęstunek. Rodzice solenizanta mogą zatroszczyć się o tort i własne przekąski bez kłopotania się o naczynia.

  Gospodarze nie zapomnieli również o prezencie dla jubilata, który na pamiątkę swoich urodzin otrzyma od nich zaprojektowaną specjalnie dla niego lalkę teatralną

  Zabawę wieńczy spektakl zgodny z repertuarem danego dnia, który uczestnicy zabawy oglądać będą z pierwszych rzędów sali.