Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Elbląg
  Nowe Pole 1B
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 29,00 zł/osoba
  Kategoria: Parki rozrywki
  Tel:55 233 89 90 / 55 615 10 85
  E-mail:nowaholandia@nowaholandia.pl

  Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia

  Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia w Elblągu to przestrzeń 22 hektarów pełnych różnorodnych i licznych atrakcji, z których korzystać mogą zarówno całe rodziny, jak i grupy szkolne. Park działa od roku 2013, a jego oferta jest systematycznie zwiększana, by każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Poza bogactwem atrakcji rozrywkowych, na terenie Parku można złapać oddech od codziennego zgiełku, podziwiać unikalne obszary przyrodnicze, a także zagłębić się nieco w tematykę ekologii oraz zobaczyć repliki miejsc historycznych, np. osady wikingów z VIII wieku. Ponadto tereny sąsiadujące z parkiem i pobliskie jezioro z 12-kilometrową siecią kanałów tworzą przepiękny rezerwat, który zwiedzać możemy podczas rejsu tramwajem wodnym lub wodnym rowerem czy łódką - odpowiedni sprzęt wypożyczyć można na miejscu. 

   

  Imponujące pawie to jedni z mieszkańców Parku

   

  Edukacja ekologiczna i historyczna

  Spacer ścieżkami Rodzinnego Parku Rozrywki to relaks połączony z nauką ze względu na specjalną ścieżkę edukacyjną, na której ustawiono 15 tablic o tematyce ekologicznej. Innymi niezwykłymi spotkaniami z naturą mogą być: wizyta w minizoo, ptaszarni lub na wyspie nielotów. Park pozwala zwiedzającym w jednym miejscu zobaczyć bardzo różnorodne zwierzęta, od kangurów, lam, danieli i owiec po bażanty, pawie i inne kolorowe ptactwo, a także egzotyczne nieloty: gęsi Kubańskie, kaczki Karolinki, czarne łabędzie, kaczki Krzyżówki i kaczki Mandarynki. Dzięki tablicom informacyjnym możemy dowiedzieć się więcej o mieszkańcach parku. 

  Poza wspomnianą wyżej repliką osady wikingów w Parku natrafić też możemy na repliki wyspy Moai i Stonehenge. Pierwsza z nich zawiera miniaturowe posągi Moai z Wysp Wielkanocnych - figury są dobrze widoczne podczas rejsu po akwenach. Replika z Wyspy Stonehenge to oczywiście słynny kamienny krąg z południowej Anglii. Dodatkowo zwiedzający mogą się przenieść w rycerskie czasy i odwiedzić Dwór Króla Artura

   

  Beztroska zabawa

  Równowagą dla zdobytej wiedzy powinna być dobra zabawa, a o tą na terenie Parku nie trudno. Park pochwalić się może ponad 28,5-metrową penumatyczną zjeżdżalnią i 36-metrowym placem zabaw dla dzieci, które ukończyły 6 rok życia. Ponadto znajdziemy tu miniściankę wspinaczkową oraz pneumatyczną poduszkę, a także inne atrakcje: dzieci zwiedzić będą mogły dwupoziomowy labirynt w Małpim Gaju, pobawić się w odkrywce w Kopani Złota, poskakać na trampolinie lub spróbować przejść jedną z tras w Parku Linowym. Niezwykłych emocji dostarczy również wizyta w Obłędnym Tunelu, w którym gra kolorów i świateł, a także kilkunastusekundowa utrata gruntu pod nogami sprawi, że poczujemy się jak astronauci w przestrzeni kosmicznej. Dodatkowo w Parku odwiedzić można dwie intrygujące wyspy: wyspę iluzji i potworów. Pierwsza z nich nagina prawa fizyki i pozwala nam zobaczyć, jak niekiedy oszukuje nas wzrok; druga wyspa to miejsce, w którym spotkać można słynne stwory, np. potwora z Loch Ness. 

   

  Wszystkie atrakcje nadzorowane są przez wykwalifikowany personel, zatem zabawa nigdy nie wychodzi poza granicę strefy bezpieczeństwa. 

   

  Park Nowa Holandia otwarty jest od maja do września.