Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Wrocław
  Henryka Sienkiewicza 23
  Kiedy:
  Pn. - Pt. 08:00 - 18:00
  Sob.08:00 - 18:00
  Niedz. 08:00 - 18:00
  Cena: od 0,00
  do 15,00 zł/osoba
  Kategoria: Świat roślin
  Tel: (071) 322-59-57
  E-mail:ob@uwr.edu.pl

  Zamknięte

  Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

  Ogród Botaniczny zwany jest "żywym muzeum" dzięki bujnej naturze, która tworzy jego niepowtarzalną atmosferę. Należy do najstarszych ogrodów w Polsce. Jest to ulubione miejsce wypoczynku lokalnych mieszkańców, a przede wszystkim piękny, zielony i bogaty w rzadkie okazy roślinne ogród położony w zabytkowym centrum miasta, który zachwyci również najmłodszych odkrywców świata. 

   

  Kwiaty magnolii

   

  Do ogrodu botanicznego z dziećmi

  Wrocławski Ogród Botaniczny to piękne miejsce, które w wyjątkowy sposób zbliża człowieka do natury. Jest to doskonały pomysł na wycieczkę z najmłodszymi członkami rodziny do kojącego i inspirującego miejsca. Dobroczynne właściwości roślin znane są od dawna, a ogród botaniczny dostarcza szczególnej okazji, aby się wyciszyć i zrelaksować na łonie natury. Kontakt z przyrodą można zorganizować indywidualnie we własnym zakresie, podążając ścieżkami, które nas interesują. Istnieje jednak możliwość wzięcia udziału w zorganizowanej wycieczce pod okiem przewodników PTTK i nauczycieli. Grupy liczą do 15 osób. 

   

  Liczne atrakcje, ciekawy program

  Ogród organizuje regularnie wykłady o tematyce związanej m.in. z uprawą i ochroną roślin, kiermasze, koncerty, zjazdy, festiwale, wernisaże i wystawy fotografii. To miejsce, w którym można obcować z naturą w różnych jej przejawach, od sztuki inspirowanej światem przyrody po oglądanie żywych okazów roślin. Goście mogą zwiedzać liczne działy ogrodu, z których każdy poświęcony jest innego rodzaju roślinom. W dziale "Arboretum" zrealizowanym jako ogród w stylu angielskim, znajdują się liczne ścieżki spacerowe oraz gatunki roślin obcych i rodzimych. Można tu zobaczyć szczególnie liczną kolekcję gatunków bluszczu oraz skamieniały pień drzewa liczący 270 mln lat! Bogata kolekcja kaktusów jest natomiast do zobaczenia w części szklarniowej wrocławskiego Ogrodu Botanicznego. Prezentowane są tam dwie ekspozycje: "Sukulenty Meksyku" i "Sukulenty Afryki". W kolekcji roślin wodnych można natomiast zobaczyć rzadkie tropikalne rośliny, które zaleca się do domowej hodowli w akwarium. Ponadto znajdują się tam liczne odmiany tulipanów, pałek wodnych, oczeretów, tataraku i kolorowych grzybieni. Największy dział, taksonomii roślin, mieści się na 2 ha terenu, który warto odwiedzić zwłaszcza wiosną i jesienią. Ogród otwarty jest prawie cały rok, od wiosny do późnej jesieni (koniec listopada).

   

  Lilie wodne

   

  Atrakcyjne zniżki

  Wrocławski Ogród Botaniczny wychodzi naprzeciw potrzebom licznych rodzin oferując zniżki na wejście z kartą dużej rodziny oraz wejście za darmo dla dzieci w wieku przedszkolnym. Należy pamiętać o koniecznej opiece nad najmłodszymi gośćmi, dzieci do lat 12 mają obowiązek wstępu z opiekunem.