Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Karpacz
  Mickiewicza 11
  Kiedy:
  Pn. - Pt. 10:00 - 18:00
  Sob.10:00 - 18:00
  Niedz. 10:00 - 18:00
  Wiek: Wszyscy
  Cena: od 0,00
  do 17,00 zł/osoba
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:+48 602 629 833, +48 602 465 458
  E-mail:kontakt@muzeumklockow.pl

  Otwarte

  Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego

  Jest takie miejsce, gdzie obok Chatki Baby Jagi rozlewa się ocean, na którym unosi się statek piratów, dryfując w stronę… miasteczka jakby żywcem wyjętego z Dzikiego Zachodu! Gdzie można je znaleźć? W Disneylandzie? Nie tylko! Nie musicie wybierać się w tak długą podróż. Wszystko to czeka na Was w Muzeum Klocków w Karpaczu.

   

  Z klocków Lego można wyczarować całe miasta!

   

  Świat zbudowany na nowo - cały z klocków Lego

  Muzeum Klocków w Karpaczu to prywatna inicjatywa, otwarta dla zwiedzających. Jeżeli Wasza pociecha jest fanem budowania z klocków Lego, taka wycieczka będzie strzałem w dziesiątkę! Znajdziecie tam ponad 200 całkowicie unikalnych modeli, wykonanych z aż ok. 500 000 kawałków! Ich tematyka obejmuje najróżniejsze obszary, w tym:

  • popularne filmy, głównie dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych, jak Gwiezdne Wojny, Batman, Harry Potter, czy Minionki,
  • miejsc i postaci związanych z regionem - w tym Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce, sześciometrowa, interaktywna makieta regionu, a także figura Ducha Gór Karkonoszy o imponującym wzroście 170 cm,
  • sceny znane z wielu hollywoodzkich produkcji oraz bajek - plan westernu lub wzburzone morze z pirackimi statkami i chatka Baby Jagi,
  • a także wiele innych, jak makieta fabryki z linia produkcyjną, remiza strażacka, Stacja Kosmiczna ISS, plac zabaw, czy… impreza na plaży.

  Twojemu maluchowi nie wystarczy oglądanie modeli - chciałby stworzyć coś samodzielnie? W Muzeum znajduje się również kącik dla małych budowniczych - może pozna tam nowych kolegów i koleżanki? Warto również śledzić informacje na stronie - kolekcja nie stoi w miejscu i co jakiś czas przybytek szuka pomocników, dzięki którym można byłoby ją powiększyć. Jeżeli chcecie wziąć w tym udział - nic nie stoi na przeszkodzie!

  Budowle z klocków to wciąż za mało? A może chcielibyście pokazać Waszym pociechom, na czym grali ich rodzice - kiedy jeszcze konsole podpinało się to telewizora, a grafice daleko było do full HD? W budynku mieści się również Muzeum Gier Video - znajdziecie tam Pegasusa czy Commodore’a, a także gry takie, jak Donkey Kong albo Pacman. Aż się łezka w oku kręci, prawda? A maluchy też przecierają oczy, ale… za zdumienia! Jednak my i tak znamy prawdę - gdyby same spróbowały, nie mogłyby się oderwać!

  Muzeum Klocków i Gier Video w Karpaczu to fantastyczna rozrywka dla całej rodziny - dzieciaków kochających kocki LEGO oraz ich rodziców, którzy chcieliby odbyć sentymentalną podróż do przeszłości.